bugün

"ve onların arasından ölen hiç kimsenin namazını kılma, mezarı başında da durma! çünkü onlar allah ve resulünü inkâr ettiler ve yoldan sapmış olarak öldüler."
tevbe 84
--spoiler--
türkiye'ye fazla bir insandı. allah rahmet eylesin.
4
400
17.11.2023 12:24
brkymrt
mekânı cennet olsun.
--spoiler--

ALLAH akıl fikir versin böyle saflara.
--spoiler--
yukardan bakıp dincilerle taşak geçiyordur...
3
1
230
20.11.2023 13:38
manyak olmaya karar verdim
--spoiler--

zebaniler onu ateşte pişmeye hazırlarken kim kimle taşak gececek acabaaaaaa.
ölümü ve cenazesi belki de en çok konuşulan ünlülerden. yakılma isteği varmış sanırım vasiyetname hazırlanmadığı için gömülerek defnedildi.
Allah'tan geldik ve yine O'na döneceğiz.
yukardan bakıp dincilerle taşak geçiyordur...
Oflu birkaç kez gidip dönmüş öteki tarafa anladığım kadarıyla.
Bu kadar emin konuşmak için ya görmüş olmak lazım, yada mal olmak lazım.
ismini birkaç kere duydum onun haricinde Tanımam etmem. Bi ara passaparolası vardı.

Öldüğünde özellikle YouTube aradım metin uca islama hakaret şeklinde ama bir şeye ulaşamadım. Sadece müslüman olmadığı bariz başka bir şekilde defin istemiş

Ama dediğim bu kendi tercihi, islama ve Müslümanlara hakaret etmiş mi diye aradım fakat etmemiş.

Kısaca Ölmüş gitmiş, Allah rahmet eylesin diliyorum. islam'a hakaret etseydi Allah rahmet eylesin demezdim o ayrı konu.
parayla imanin kimde oldugu belli olmaz lafini hic duymadiniz dimi lan.

kendinize bir bakin bakalim. gordugunuzden igrenmiyorsaniz insan degilsiniz.
SAHNE: METiN UCA ARABADA YOL ALIYOR (DIŞ GÜN)
Ekranda tarih belirir : 3 KASIM 2023
Önce yolda giderken arabanın dışını görürüz. Sonra arabanın içini görürüz. Metin Uca arabayı sürüyor. Bu sırada menajeri de yanında. Arabanın teybinden "Feliçita" şarkısı çalmaya başlar. Metin Uca Teybin sesini hafiften açar.Direksiyona hafif hafif vurarak tempo tutar. Menajeri ile birlikte şarkıya eşlik eder. Şarkının bitimine yakın Metin'in gözleri kapanmaya başlar. Birden direksiyona yığılır. Şarkı yankılanarak biter.
(Kararma)
SAHNE: KOCATEPE CAMii (DIŞ GÜN)
(Açılma)
Ekranda tarih belirir : 19 KASIM 2023
Türk bayrağına sarılı tabut musalla taşına indirilir. Önüne Metin Uca'nın resmi konur. Camiyi gelmiş insanları görürüz. imam tabut başına gelir. Tabutun yanlış koyulduğunu görür. Tabutu düzelttirir. Namazını kılmak üzere tekbir getirir.
iMAM : Allahüekber...
Protestocular cenazeye yaklaşır.
PROTESTOCULAR :Hocam, Metin Bey camiye cenazesinin getirilmesini istemedi...
KALABALIK(Gürültü) :
-Şişt! sesini kes!
-Ne bağırıyorsun?
-Terbiyesiz
-Hiç mi saygınız yok defolun!
-Sen önce kendine bak!
Protestocular arkalarını dönerek gitmeye başlarlar.
ÇEŞiTLi iNSANLAR:
-Cenazeye bile saygınız yok
-Derdiniz ne sizin (Bağırışmalar)
(... )
KALABALIK: YUUUH!
Bu olaylar olurken Cenaze Namazı kılınmaya devam eder. insanların kovaladığı protestocular hızlarını artırarak camiden çıkarlar. Bu sırada kamera bir tarafta, yüzünü görmediğimiz, elinde telefon olan bir adama yönelir. Elindeki telefondan Metin Uca'nın ardından yazılmış şu sosyal medya mesajını okuruz:
"Ne çok itin kuyruğuna basmışsın be usta?
Havlama sesleri bütün gün sürdü!..
Işıklar içinde uyu...
#MetinUca"
Mozart'ın "Türk Marşı" çalmaya başlar. Bu sırada telefonu elinde tutan adamın yüzünü görürüz. Bu Metin Uca'dır. Bilinen o sıcak gülümsemesiyle kameraya bakar ve görüntü donar.
(Kararma)
SON
"Ve onların arasından ölen hiç kimsenin namazını kılma, mezarı başında da durma! Çünkü onlar Allah ve resulünü inkâr ettiler ve yoldan sapmış olarak öldüler."
Tevbe 84
islam'da olan özgürlük hiçbir yerde yok. Yaşarken istediğin gibi yaşıyorsun. istediğin inkarı,istediğin küfrü söylüyorsun. Kimse karışmıyor. Ama Öldükten sonra fasso necdat'a bağlıyorlar
Dediler ki gel bakalım
Şak tirina tirinom
Şaka şukada tirinom.
islam böyle bir şey işte.

Ölmüş insanı bile rahat bırakmıyor.
Bugün itibarıyla hangi düşüncede olduğunu merak ediyorum. inanmadığı alemi görünce ne yaptı acaba.
Münker ve nekir meleklerine ne cevap verdiğini merak ettiğim rahmetli.

Umarım iman ederek ölmüştür.
Bu dünyada hoş bir seda bıraktı ve çok sevildi.
vefat etmiş passaparola programının sunucusu. harika bir sunucuydu açıkçası. genç yaşta ölmüş. yakınlarına sabır diliyorum.
--spoiler--
bugün ölmüş. allah rahmet eylesin.
146
17.11.2023 19:15
aykolik

--spoiler--

niye rahmet eyleyecekmiş ALLAH.
görsel
hadi çıkarın lan gıkınızı da görelim.
iki hafta önce böyle bir paylaşımda bulunmuş rahmetli.
https://www.sozcu.com.tr/...ca-trafik-kazasi-gecirdi/
Araç kullanırken geçirdiği ani rahatsızlık, kaza yapmasıyla sonuçlanmış.
Sempatik, hayat dolu bir insandı. üzmüştür, toprağı bol olsun. Rasim öztekin, ferhan şensoy, özkan uğur, metin uca derken güzel insanlar erken denecek yaşta bir bir gidiyor hayatımızdan..
Bi dönem sundugu sabah haberlerinde her cümlesine güzel türkiyem diye başlayan. Sıkıcı gundemi, moral bozucu haberleri bile kendi Üslubuyla ve güler yüzüyle anlatan igneli Lafları ile lafi gediğine koyan ve bizleri güne tebessüm ettirerek başlatan güzel insan. Güle güle.
Pek sevmesem de orijinal bir adamdı.
nerede, ne zaman, nasıl geleceği belli olmuyor ecelin.
bilinen hiçbir hastalığı olmayan adam, araba kullanırken şah damarı tıkanıyor ve birkaç gün sonra ölüyor.
bugün ölmüş. Allah rahmet eylesin.
Sevdiğim bir insanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığım günlerden biri.
Allah rahmet eylesin. Eğrinin yanında olmadı, kendini satmadı. Böyle bir zamanda değerli bir duruş sergiledi. Örnek olması dileğim. Çok erken oldu.