bugün

çıkan olaylarda ağır yaralan polis memuru yasam mucadelesi verirken bir allahın kulu çıkıpta " polis de bir insandır ve polis protestocuların attığı taşlar nedeni ile otobüsten düşüp ağır yaralanmıştır ve bu kabul edilemez bir durumdur" diyemiyor.

KESK, Halkevleri, Öğrenci Kolektifleri, Gençlik Muhalefeti, ÖDP, TKP, SDP ve TÖP bu gibi örgütler katildir ve totaliter devrimci bir harakettir. Teroristtirler. Kendilerinden bunu beklemek safdillik olur kanatımce.
çok tutarlı olmayan bir yaklaşımdır. sevin-sevmeyin, beğenin-beğenmeyin; siyaset, gösteri, hatta kavga falan tamam; ama insan hayatı önemlidir. karşıt görüşten vs bile olsa insan hayatına önem ve değer vermek gerekir.

(bkz: ölümle şaka olmaması)
tam tersi durumun da görüldüğü yanlış durum.
ikisi de insan. ne olursa olsun ölmemelilerdi.
o olaylardaki polislerin sadece son 10 yılda göreve getirilen polisler olduğunu zanneden insanların düşünme biçimi. hiç mi yok orda 20 yıllık polisler. onların hiç mi içi acımıyor sizce bu işi yaparken? düşündünüz mü hiç mecburiyeti olmasa binlerce lirası olsa yapar mı o işi o adam? boyun eğer mi istemediği işleri yapmasını isteyen adamların isteğine?
hiç kimsenin polisin yaralanmasına ohh dediği yoktur. götünüzden element uydurmayın.
bu tarz olaylarda yaralanmalara, ölüme 'güzel oldu oh olsun' diyen ahmaktır.

yoktur umarım öyle birileri. ben zannetmiyorum.
polis taştan dolayı düşmedi. taşlamayı farkeden otobüs şöförü tepesindeki polisi unutup gaza bastı yada içerden birileri şöföre gazla talimatı verdi ve adam o yüzden düştü.
(bkz: Götünden element uyduran bir yazar)
(bkz: ama öldü efendim)
kimsenin böyle bir tavır takındığı yoktur. tamamen gericilerin ortaya attığı bir palavradır. işin gerçeği ise tam tersidir; polis yaralandı diye üzülenler metin lokumcu öldü diye nerdeyse göbek atacaklar. asıl riyakarlık budur.