bugün

ankara hukuk fakültesi eski dekanıdır. feyzioğlu soyadı türk hukuk ve siyasi tarihi içinde epeyce meşhurdur.
diplomamda imzası olan şahsiyettir.
mutluyumdur.
kıvrak zekasına şapka çıkardığım insan. sevemedim o ayrı.
Münevver Karabulut'un öldürülmesi davasında katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun babası Nida Garipoğlu'nu temsil eden avukat.
adaleti sağlayacağına söz vermiş ama bu sözünü akabinde unutmuş, bir katili 'çocuk o' diye savunabilecek kadar adalet duygusundan yoksun, avukat bozuntusu.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi sitesinde özgeçmişi şu şekilde yer almaktadır:

Eğitim ve mesleki gelişim süreci: TED Ankara Koleji (1986); Columbia Üniversitesi Amerikan Dili Programı (1989); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1990); Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsü Sertifika Programı (1990); Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Yüksek Lisansı (1992); Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Doktorası (1995); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Yardımcı Doçenti (1996); Columbia Üniversitesi, Hukukçular için ingilizce Programı (1996); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Doçenti (2000); Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanında kitaplar ve makaleler.

Mesleki statü: Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı (2007- ); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Anabilim dalı Başkanı; Ankara Barosu avukatı (1991); Uluslararası Barolar Birliği üyesi; Ankara Üniversitesi Fikri ve Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu üyesi.

Önceki mesleki faaliyetler: Genelkurmay Başkanlığı Plan Prensipler Başkanlığı Strateji Dairesi Milli Strateji Şubesi’nde ve Adli Müşavirliği’nde proje subaylığı (askerlik hizmeti sırasında); Ankara Üniversitesi Hukuk Müşavirliği; TRT 2'de "Yaşayan Hukuk" adlı programın sunuculuğu; Ankara Üniversitesi Fikri ve Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcılığı; Uluslararası Ceza Mahkemesi hazırlık çalışmaları ve müzakerelerinde hükümet delegeliği; Türkiye Futbol Federasyonu
Tahkim Kurulu üyeliği.
ankara barosu 2010 seçimlerinde baro başkanlığına aday olan avukattır. her nekadar bazı avukatlarca, Akademisyen kimliği vurgulanarak, baro başkanı seçilmesi baltalanmak istense de; kendisinin asıl gelir kaynağının avukatlık olduğu ve avukatlık mesleğini çok iyi icra ettiği bilinmektedir.
başkan olması durumunda ankara barosuna ve avukatlarına hakkettikleri saygıyı yeniden kazandıracak ve mesleğin onuruna yakışır bir baro inşa etmek için büyük bir özveri ve inançla mücadele edecek olan avukattır.
(bkz: metin feyzioğlu)
Üzerine oynanan tüm kirli oyunlara rağmen halen Ankara Barosu Başkanlığı için en güçlü adaydır. Eğer demokratik sol avukatlar grubunun ön seçiminde çıkar amaçlı gruplar gelip çuval oylarla seçimin seyrini değiştirmezlerse, feyzioğlu ön seçimi kazanacaktır ve Ankara Barosu geçmişinde olduğu gibi (belki çok daha güçlü) ülkenin aydınlık geleceğine ve avukatlık mesleğinin onuruna hizmet etmeye devam edecektir.

`http://www.avukatmetinfeyzioglu.com`
ankara barosun yönetmeye talip televizyon starı. evet, metin feyzioğlundan sonra koltuğu devralmaya aday, mehmet ali erbil ve ismail türüt var. onlar avukat değil diye itiraz edenler olacaktır ama metin hoca'nın da avukatlığı onlardan az değildir.

televizyondaki performansı için aşağıdaki link yeterli olacaktır. metin hoca değil linkteki ama fikir verebilir işte :

http://trololololololololololo.com/
an itibari ile ntv'de canlı yayındadır.
restorant da polis baskını isimli bir senaryo yazmış, sonra buna kendi de inanmış olacak ki gerçek gibi her yerde anlatmaya başlamıştır. inanılmaz kahramanlıkları, polis le restleşmeleri, posta koymaları yer almaktadır bu hikayede. bakın ne diyor bu baro;
--spoiler--
polis kolumdan tutmuştu. yani beni gözaltına almıştı. tam o anda tamam alabilirsiniz ama telefon hakkımı kullanmak istiyorum dedim. avukat hakları merkez üssü nü aradım. her an hazır bekleyen 60 avukat var arkamızda, hemen geliyoruz dediler. tabi bunu duyan amir tamam bırakın yok öyle bir şey, gözaltı yok dedi
--spoiler--
ülke için hala umut oldugunu düşündürten azınlıktan biri. kesin hedeftedir. umuyorum sindiremezler, harcayamazlar.
kendisi hem mehmet nida garipoğlu'nun avukatlığını yapıp hem de "kadına şiddetle mücadele eden" gelincik projesi'nin başkanlığını yürütmektedir.

e burası türkiye.
ankara barosu başkanı, cumhuriyet muhafızı.
Münevver karabulut'un annesi tarafından sert bir biçimde eleştirilmiş baro başkanı avukat.
Kadın örgütlerinden ses çıkmaması manidar.
http://www.habervitrini.c...vunucusu_oldu-525128.html

Avukatlık Kanunu'nun ilgili maddeleri çerçevesinde tamam avukatlık serbest bir meslektir, yargının kurucu unsurları dışında bağımsız savunmayı temsil eder tamam biliyoruz. savunma hakkı kutsaldır eyvallah karşı çıkmam.ancak büyük bir tanıtımla kadına şiddetle ilgili bir proje açıklayıp sonrasında da ülkeyi derinden sarsmış bir olayla bağlantılı bir davada sanığın babasının avukatlığı yapmak bana yine de ters geliyor. Bu şuna benziyor uyuşturucu karşıtı bir kampanya açıyorsunuz ama uyuşturucu kaçakçısına yardım etmekten ya da onu gizlemekten yargılanan babasının davasına bakıyorsunuz. kanunen herhangi bir sıkıntı yok istedigi davaya bakar istediğine bakmaz ancak gelincik projesini başlatıp da sonrasında hala bu davada kalmak bence bahsi geçen projenin güvenilirliğini tartışılır hale getirecektir.
konferansını kaçırdığıma bin pişman olduğum,inanılmaz sempatik,eğlenceli aynı zamanda hukuki bilgisi tecrübesi,kalitesi tartışılmayacak hukuk adamı.ankara barosu başkanı.
başarının ötesinde kendisine iyi bir miras bırakılmış... o miras bende olsa şu an laheydeydim. *
yakın zamanda türkiye barolar birliğine olan başkanlık adaylığını açıklayacak şahıs.
tbb başkanı olmuş avukat, prof.

destekçisiyiz.
- 26 Mayıs 2013'te yapılan 32. olağan genel kurulda 159 oyla ikinci gelen Vedat Ahsen Coşar'ı 209 oy ile yenerek barolar birliği başkanı olan kişi.
Tipini en iyi gösteren fotoğrafı şöyledir:
görsel
7 Temmuz 1969, Kızıltoprak, Kadıköy doğumlu. Türk ceza hukuku profesörü ünvanı varmış.
---------
- Prof.Dr. Turhan Feyzioğlu ve Leyla (Cıngıllıoğlu) Feyzioğlu'nun kızı Saide (Feyzioğlu) Buçukoğlu (1950-1969) ile Mehmet Buçukoğlu (1945-) çiftinin tek çocuğu imiş.

- Yani dedesi Turhan Feyzioğlu.

- Fakat enteresandır ki, soyadı Feyzioğlu olmaması gerekirken Feyzioğlu olmuş. Neden ve nasıl; merak ettim.
CHP Parti Meclisi üyeliği de yapmış. Hımmm....
http://tr.wikipedia.org/wiki/Metin_Feyzio%C4%9Flu
bir an önce siyasete atılmasını temenni ediyoruz. duy bizi feyzioğlu.