1. 1.
  Susurluk davasına bakan istanbul 6 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin eski başkanı. susurluk'ta hakim, ergenekon'da avukat. ergenekon örgütüne üye olmak suçundan tutuklu istanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Kemal Alemdaroğlu'nun avukatlığını yapacak eski susurluk hakimi.

  susurluk davasında şöyle bir ifade kullanmış:

  "Unvanı, görevi, sıfatı, siyasi ya da sosyal konumu ne olursa olsun, suç işleyen herkesin derhal ve en kısa zamanda yargı önüne çıkarılıp hesap vermesi sağlanmalıdır. Birtakım idari, siyasi ve yasal düzenleme manevralarıyla yargı denetiminin önüne geçilmesi, toplumumuzdaki herkesi üzmekte, korkutmakta, adaleti ve adalet duygusunu zedelemektedir. Suç işleyenin cezasını çekmediği bir toplumda sosyal ve siyasi istikrar sağlanamaz, huzur ve refah tesis edilip sürdürülemez. Suç işleyip de bazı siyasi, sosyal, idari ve yasal koruma kalkanlarını muhafaza edenler ya da kaldırmayanlar unutmamalıdır ki, adalet bir gün onlara da lazım olacaktır."

  (bkz: hukuk dersi)

  daha detaylı bilgiler şurdan: http://www.haber7.com/hab...nun-gercek-avukatlari.php.
  ... uvjb
 2. 2.
  "kürtlerin ölmesini istemek suç değil" deyip, sonrasında istanbul barosu tarafından hakkındaki soruşturmada bir suç unsuru bulamamış kişi. olay "müvekkilinin hakkını savunma" ve "fikir özgürlüğü" kapsamındaymış.

  mış.

  iyi de "darbeci baro taksim e hoşgeldin" deyince niye ağzınızdan köpükler fışkırdı? o da fikir beyanı değil miydi?

  http://www.stargazete.com...-dernegi-haber-240347.htm
  ... dntpnc
 3. 3.
  bugünkü akit gazetesinde, kendisiyle yapılmış çarpıcı bir röportaja yer verilen eski dgm hakimi... vay anam vay neler dönmüş serhat yadenilecek cinsten:

  http://www.ihlassondakika...hp?hd=408445&id=38495
  ... tahin ile pekmez