bugün

fiziksel özlellikleri hakkında en ufak bi fikre sahip olmadığım zaten sahip oluan birini de tanımadığım ankara ve çevre illerde popüler olan melek yüzlü sahtekar şarkısının sahibi söyleyeni. önemli müzik adamı.
meşhur şarkısı melek yüzlü sahtekarın nakaratı beynin dumura uğramasına neden olur. şöyledir:

laylaylom galiba sana göre sevmeler
hopaşinanay galiba sana göre sevilmeler
uğramaz mı semtine ayıplar, utanmalar
duysalar; elalem sana ne söyler....

(bkz: biri dövsün beni)
damarın allahını yapan kayserili, arabeskçi, güzel insan. aşk acısını sonuna kadar yaşayanlar anlayabilir, diğerleri varsın kıt zekaları ile dalga geçsin, ruhunuzu sorgulayın sonra gelin, özentiler..
melek yüzlü sahtekar şarkısının klibinin youtubedan izlenebileceği damar müzik adamı.
kayserili müzisyen.
onun ilk dinlediğim şarksı 'ağla gözüm' dü. ilginç bir tarzı olduğunu hemen farkettim. onu benzerlerinden ayıran, özgün yapan bir yönü vardı. ağla gözüm şarksındaki ''takaaaaatım kalmadı sabrım tükendiiiiiiii'' kısmını söylerken mangalda kül bırakmıyordu. şarkının tamamı bu kısma abanmak için vardı sanki. diğer bölümlerde zemini hazırlıyor oraya gelince vuruyordu köküne.
dinlerim arada bir.
alkoliklere birebir şarkıları.
arabesk dinleme rekoru 1 dakikadan fazla olmayan bünyeye ağla gözüm gibi bir şarkıyı dinletmiş kişi.
(bkz: rakı içme adabı)
tüm şarkılarını ceza evinde yaptığı söylenen, kayserili ve yeraltı dünyasıyla sıkı ilişkileri olduğu söylenen müzisyen. ankarada faça edilmiş eski şahinlerde birayla arabalama yapan gençleri; bu adamı son ses dinlerken görebilirsiniz. bir ağla gözüm şarkısı vardır ki cezaevinde bir gece bile yatmış bir insan çok iyi anlar ne demek istediğini.
süper şarkılara imza atan bir kişi. sözleri için dinlenilir.

lay lay lom

Elimi açtımda yalvardım mevlaya
Dileğim bir sendin istedim duamda

Sevgili hasreti çekmek zor güzelim
Ağlattın ağlattın tükendim sonunda

Sevgili hasreti çekmek zor güzelim
Ağladım ağladım tükendim sonunda

Ben seni canımdan çok sevmedim mi güzelim
Ben sana ömrümü vermedim mi güzelim
Ben sana kendimi kul köle ettimde
Sen bana mutluluğu çok gördün güzelim

Lay lay lom galiba sana göre sevmeler
Hopa şinanay galiba sana göre sevilmeler
Uğramazmı semtinize ayıplar utanmalar
Duysalar elalem sana ne söyler

Son sözümü söyledim benden sabır bekleme
Zaten dertle doluyum bir dert daha ekleme

Sende kadir kıymet yok senin sevgin bu kadar
Benden sana elveda melek yüzlü sahtekâr

Ben seni canımdan çok sevmedim mi güzelim
Ben sana ömrümü vermedim mi güzelim
Ben sana kendimi kul köle ettimde
Sen bana mutluluğu çok gördün güzelim

Hopa şinanay galiba sana göre sevilmeler
Uğramazmı semtinize ayıplar utanmalar
Duysalar elalem sana ne söyler
ağla gözüm isimli şarkısıyla insanın psikolojisini bozan arabesk türde müzik yapan insan.

ağla gözüm

ağla gözüm, ağla ağla gülemem bugün
kanayaram kana kana, sızlarsın bugün
dertli sazım, dertli dertli çalarım bugün

söz vermiştin bana, kaç hafta oldu
çok cumalar geçti, ne görüşler bitti
senden başka kimsem var mıydı benim yar
yar bana dağlar taşlar bile ağladı
gardiyana sordum daha gelen olmadı
sen gittin gideli güneşim hiç doğmadı yar

takatim kalmadı, sabrım tükendi
bir derdime bin dert eklendi
saat 5 olmaz, bu cuma da bitti yar

burda esen hazan yeri mevsim sonbahar
gönül bahçem de kurudu, nice umutlar
yüreğimde tamiri yok, çok hasarlar var

gardiyana sordum hani gelen olmadı

bu adamla ilk olarak metalci bir arkadaşımın radyodan yaptığı uyduruk kayıtla tanışmıştım.* daha sonra otostop çektiğimiz ağır abinin arabasında pekiştirdim tanışıklığımı. sonra aradan uzun zaman geçti ve punk arkadaşımın mırıldandığını duydum ve hatırladım şarkıyı* o da türk sanat müziği dinleyen bir arkadaşından öğrenmiş. işte dinleyici kitlesi bu kadar geniş olan bir şarkı* yaratmayı başaran aşmış arabesk sanatçısıdır.**
Geçenlerde bir arkadaş tarafından dinletilen kişi.ay lay lom galiba sana göre sevmeler
Hopa şinanay galiba sana göre sevilmeler şarkısını hangi piskoloji ile söylediği merak edilen insan.
sözde damar olaraktan, lay lay lom şarkısı vardır ki dinlenmeye değerdir. mezelik mekanda dinlendiğinde, adam elindeki rakıyı fırlatıp kahkahalara boğulur.
gözlerini kapatarak şarkı söylemesinden mi yoksa elini kalbine koyup dişlerini sıkmasındanmıdır bilinmez sesi çokta güzel olmamasına rağmen şarkıları on numara yürekten okuyan büyüğümüzdür.
melek yüzlü sahtekar isimli şarkısının nakarat bölümü bazı insanlar tarafından pek anlaşılmadığından dalga geçilebilen arabesk sanatçısı. açıklayayım. laylaylom galiba sana göre sövmeler derken, aslında "sana sövülenler senin umrunda değil, sana laylaylom gibi", hopaşinanay galiba sana göre sevilmeler derken ise "insanların sana aşık olması senin için önemsiz bir durum, sana hopaşinanay" demek istemiştir şahsi kanaatimce. zaten şarkının ismine ve genel gidişatına bakarsak bu şarkının içinde laylaylom ve hopaşinanay gibi kelimelerin kişiyi çoşturucu anlamda kullanılması saçma olur.
diyalogda adı bilinmeyen,araştırma ile bulunmuş şarkısı indirilmiş şahsiyet.
-baba bi bira uzatsana
-du bi oğlum kim söyler bu parçayı? yaz gugula bakiyim.
-ne yazıyım abi?
-takatım kalmadı sabrım tükendiğğğğ yaz.
-sonunda yumusak g var mı abi
-al birayı,ver laptopu, kapa çeneni...
laylaylom hopaşinanay diye arabesk damar şarkı mı olur la? nasıl bir arabesk bu hacım.

zekai eşliğinde gülerek dinlemek için;
http://www.youtube.com/watch?v=190rlogFrMA
bu şarkıyı dinledikten sonra muhakkak bir büyük içilir;
http://www.youtube.com/watch?v=F4ziI4_do-U
yok böyle bir şarkı
agla gözüm.
en güzel cümleleri şarkının sonuna bırakan arabesk deyince maraş yöresinde akla gelen ilk isim. ve şarkısından birkaç dize;

gardiyana sordum hani gelen olmadı

laylaylom adlı şarkısında en dertli insanın bile nakarattaki "hopaşinanayyyy galibağğğ sana göre sevilmeler" bölümüyle güldürebilmeyi başaran insan. ve klibin sonundaki o müthiş yazı:

hiç bir aşk laylaylom olmamalı...
laylaylom klibinin şahane olduğu ayrıca harika bir şekilde takat diyebilme yetisine sahip yanık sesli er kişi.
Geniş aile dizisinde Zekai ile Pırıl ın aralarının açılması ardından Pırıl ın başka bir çocukla çıkması Zekai nin görmesi ve arkadan ;
Hopa şinanay galiba sana göre sevilmeler...
(bkz: aşk acısı)
böle bi adamın sadece laylamlomla hatırlanması üzücü.metin ışığın 'en azından orta anadoluda' şarkılarına aşina olmayan yoktur. ve iyi müzisyendir. 2009 da yaptığı aydan güzel isimli bi albümü daha bulunmaktadır. derdi kederi olan insanın kırmızı tuborgu ya da göbekli şişe efesi ile yanında tüketeceği süper şarkıları vardır.

not: şarkının adı melek yüzlü sahtekardır bu arada laylaylom değil
lay lay lom galiba sana göre sevmeler
hopaşinanay galiba sana göre sevilmeler...*