1. 1.
  Didem Arslan Yılmaz'ın habertürk kanalında sunduğu programda karşı karşıya gelen Güvenlik Politikaları Uzmanı mete yarar'la eski chp eski milletvekili barış yarkadaş'ın kavga etmesidir. canlı yayında gerçekleşen olayda barış yarkadaş mete yarar'ı ak partili olmakla suçluyor. mete yarar da haklı olarak böyle bir dönemde devletin yanında olmanın ak partili olmakla alakalı olmadığını söylüyor ve izlerken barış yarkadaş'a çok şey söylemek istiyorsunuz. programın kalitesi adam konuşunca otomatik olarak düştü dün. https://www.internethaber...i-terbiyesiz-2057260h.htm
  6 -12 ... bitsy
 2. 2.
  Ak partili olmakla suçluyor cümlesi zaten başlı başına skandal. Adamlardaki mantığa göre pkk üyesi olmanda sakınca yok ama iki kişiden birinin oy verdiği partiyi bırak desteklemeyi iyi yaptığı bir şeyi dile getirmek bile linç sebebi.
  12 -11 ... masklavi
 3. 3.
  CHP'li yandaşı olduğu sağır sultan tarafından bilinen HDP sempatizanı barış yarkadaş'ın mete yarar'ı AKP'li olmak suçlaması sonucu vuku bulmuş kavgadır. Lakin mete yarar barış yarkadaş'a ağzının payını iyi vermiş.
  9 -9 ... zall bana hep abi der
 4. 4.
  Yasaya göre akpli olmak suçmuymuş halalaa Yen'i duydum.
  4 -4 ... kalahari 1
 5. 5.
  Mete yarar gibi adamlar hep yanlış politikaları savunurlar. Gerekçeleri de vatan millet olur. Devletin yanında olmak lazım derken bilerek veya bilmeyerek bu yanlış politikaları söyleyenleri vatan haini düşmandan yana gibi gösterdiklerini bilerek veya bilmeyerek görmezler anlamazlar.
  Zaten bu süregelen yanlış politikalar olmasa bu insanlar ekranlarda olamaz.

  Türkiye tarafından uygulanan Suriye, Ortadoğu, Arap politikaları hep yanlıştı.

  Bir örnek: Suriye sınırında mayınların sökülmesi yanlıştı.
  Kardeşim Esad politikası yanlıştı.

  Daha basit olarak anlatalım. Bırakın din dil kültür farklılığını ve coğrafya kaderdir aptallığını...
  Hangi kültür din dil kimlik coğrafya olursa olsun, insanlar miras kalan, kazanılan, kurulan, ortak işletme sahiplenme hakkı olan para hisse şirket mal arsa vb için kardeşini eşini babasını annesini öldürüyor.
  Tarla için kardeşini akrabasını öldüren insanlar varken, devlet politikası kardeşim Esad olur mu? bu mayınlı alanı söküp sınırı yolgeçen hanına çevirip Kıbrıs büyüklüğünde bir toprak parçasını üstelik yabancı Yetmedi israil'e bu bölgenin kullanım hakkını vermek istediler.

  Biz Suriye sınırında mayınlı alan olan Kıbrıs büyüklüğünde bir toprak parçasında önleyici güvenlik hizmetleri kapsamında olan mayınları söküyoruz.
  Yerine hiç bir fiziki veya dijital bir önleyici hizmet de koymuyoruz.
  Irak parçalanmış sırada Suriye ve sonrasında iran ile Türkiye olduğunu sokakta çocuk bile biliyor.
  Buna rağmen güney Güneydoğu sınırını yolgeçen hanına çeviren bu karara o zaman yanlış diyenlere bu vb insanlar yine aynı gerekçelerle ve üstüne Bonus olarak ırkçı faşist yakıştırması yapıyorlardı.

  Kendini haklı çıkarmak için karşısında başka görüş bildiren insanı vatan millet din düşmanı diye yaftalamayın, bu sizin haksız ve hatalı olduğunuzu vb gösterir.
  Vatan millet sevgisi bağlılığı kimsenin tekelinde değildir.
  5 -4 ... thebiggraywolf
 6. 6.
  barış yarkadaş denen eleman canan kaftancıoğlu'nun yardımcılarından.

  ikisi de aynı küreselci mekanizmanın artıkları. hdp'ye destek, pkk'ya çıt yok, fetö'ye örtülü arka çıkma ( hatta artık alenen ya neyse), gezi kalkışmaları ve davaları ve sair. her yerde görürsünüz.

  al birini vur ötekine yani. barış pınarı harekatı nedeniyle chp'de moraller bozuk, üstlerine fazla gitmeyin bu ara.

  chp şu an bu tiplerin oyuncağı, taşeronu. ne vekillerinin, ne sözde başkanının, ne de ekran yüzü belediye başkanlarının bu ekip ( team of kaftancı) kadar yaptırım gücü yok.

  bu böyle gitmez, bu hainlik böyle devam etmez. hepsi o al bayrağın önünde türkiye cumhuriyeti devleti'ne hesap verecekler biiznillâh.

  mete yarar barış yarkadaş kavgası
  mete yarar barış yarkadaş kavgası
  2 -10 ... legend ahmet
 7. 7.
  barış yer onu ,esatpaşa çocuğuna yamuk yapılmaz ..

  meteeee demedi deme ,gazoz olma efsane ol..
  3 -4 ... baris hemen simdi
 8. 8.
  barış yarkadaş siyasetle fena halde kafayı bozmuş durumda.

  devlet liderleri için sınır ötesi operasyon kararı vermek zor iştir. abd bile bu tarz konularda artık temkinli adımlar atıyor. hem insan kaybına, hem ekonomik sıkıntılara neden oluyor. operasyonların kötü gitmesi halinde ise devlet liderleriin koltuğu da sallantıya giriyor.

  liderlerin bu tarz kararlar alması gerçekten zordur. bu bir kişiyle, 100 kişiyle alınacak bir karar değildir.

  yarkadaş denilen şahıs, suriye'de pkk ile yapılan mücadeleyi siyasi rant amaçlı yapıldığını iddia ediyor. pkk ile mücadele ister rant için olsun, ister vatan için olsun ama bir şekilde olsun.

  abd'nin orta doğu'daki kara kuvveti ile mücadele hiçbir zaman eleştirilemez. eleştirilecekse stratejik açıdan eleştirilebilir.

  abd bu bölgede asla huzur getirmediği gibi, örgüt de kürt halkına çok büyük zararlar verdi.

  görünürdeki kurucularına bile bakılsa tek tük kürt bulursunuz. örgütün yönetici kadrosunda türk bile var, bunu kaç türk biliyor? buna rağmen örgüt tamamen kürtlerden oluşan bir yapı gibi dünyada haber yapılıyor. kürtler bu örgütte en alt kademelerde yer alıyor ve kullanılıyor. bunların arasında ermeni kökenli olanlar da var, hiç de azınsanmayacak sayıda. yanlış anlaşılmasın, bu bir iftira değildir. ilgilenen arkadaşlar fransız ve ingiliz kanallarının pkk kamplarında yaptığı röportaj ve belgesellerine bakabilirler. ben örgütün tek bir milletle sürekli anılmasından rahatsızım. pkk ile kürt kelimesi yan yana gelmemeli.

  şimdi asıl konuya gelelim.

  yarkadaş neyden rahatsız? kürtlere her açıdan zarar vermiş bir örgütle mücadele edilmesinden mi, abd'nin ve avrupa'nın taşeronu olan bu yapının bitirilecek olmasından mı. yahu 'sol' emperyalizme karşı değil mi? pkk, abd tarafından hem maddi hem de silah yardımı almadı mı? bu yardımlar pkk'nın abd tarafından desteklendiği ve kullanıldığını ispatlamadı mı? emperyalistler tarafından desteklenen bu örgütle mücadele edilmesi, neden 'sol'cu bu vatandaşı rahatsız ediyor.

  neyse, neden rahatsız olduğunu iyi biliyoruz ama bu süreç çakma solcuları da bir bir ortaya çıkarıyor ya işte ona seviniyorum.
  2 -2 ... buzkutlesi
 9. 9.
  mete yarar barış yarkadaş kavgası

  20 yıl askerlik yapmış, görevinin yarısı Doğuda geçmiş, tüm sınırötesi operasyonlara bizzat katılmış birisiyle barış yarkadaş’ın kavgasıdır.
  4 -3 ... centurion
 10. 10.
  dertleri hala kendi çıkarları. pes
  -1 ... karpuzreceli