1. 1.
  büyücülerin biçim değiştirme yeteneği. animagustan farkı doğuştan kazanılmış bir özellik oluşudur. animaguslar bakanlığa* başvurarak işaretle belirlenmiş tek bir hayvana dönüşebilme izni alırlar. metamorfmaguslar ise her türlü kılığa girebilme yeteneğine sahiptir. bu yeteneğe büyücüler arasında nadir rastlanır.
  2 ... haziran
 2. 2.
  (bkz: nymphadora tonks)
  ... haziran
 3. 3.
  bir werewolf ile evliliklerinden dogmus cocugun ne olabilecegi siddetle merak edilen, fakat 19 yil sonrasi 2 sayfa ile anlatildigindan bir cevap bulunamayan, turdur.
  2 ... curufinwe
 4. 4.
  her türlü kılığa değil, görünüşlerini değiştirme yeteneğine sahiptirler. animaguslar'dan farkları görünüşleri tam olarak değişmez. yani sirius black bir animagus ve köpeğe dönüştüğü zaman benliğinden eser kalmıyor. animaguslar sadece bir hayvana dönüşebilirler, fakat metamorfmaguslar'da iş biraz daha farklı.

  metamorfmaguslar, yeteneklerini doğuştan alırlar. eğer cadı veya büyücünün doğuştan böyle bir yeteneği yoksa, daha sonradan edinmesi mümkün değildir. ve tabi ki aynı zamanda kalıtsal bir yetenektir, yani ebeveynlerden çocuklara geçebilir.

  metamorfmaguslar, cinsiyetlerini, ırklarını, yaşlarını ve dış görünüşlerini değiştirebilirler.

  birçok büyünün kötü yanı vardır. metamorfmaguslar'ın büyülerinin de öyle. bir metamorfmagus eğer bir dönemde ciddi bir duygu seli yaşıyorsa -aile bireyinin ölümü, aşk vb. insanı derinden etkileyen şeyler - büyülerinin kullanmak normalden daha zor bir hale gelir. buna örnek olarak nymphadora tonks'un, sirius black'in ölümünden sonra ve remus lupin'e hissettikleri verilebilir. tonks bu dönemde büyülerini kullanamıyordu.

  seride bilinen metamorfmaguslar için;

  (bkz: nymphadora tonks)
  (bkz: teddy lupin)
  1 ... bruww