1. 1.
  Trivium'un rahat bir şekilde kazanacağı versus. Günümüz modern metal müziğinde enstrümanlarına trivium kadar hakim bir grup bulunmamakta. Adamların gitar solosu olmayan tek şarkısı dahi yok.

  Metallica'dan rob trujillo 54, james hetfield ve lars ulrich 55, kirk hammett ise 56 yaşında. Yani bu adamların aktif müzik hayatı için önlerinde maksimum 12-14 yıl var.

  Öte yandan, trivium'dan alex bent 26, matt heafy ve paulo gregoletto 33, corey beaulieu ise 35 yaşında. Adamların önlerinde çok rahat 25 yıl var.

  Müzikal kıyasa gelirsek, son albümler hardwired to self destruct ve the sin and the sentence. Burada hardwired albümünün sin and the sentence karşısında hiçbir şansı yok. Trivium, 2008'de çıkardıkları shogun ile böyle bir sinyal vermişti zaten. Shogun albümü thrash metal'in en taşşaklı albümlerinden birisi. Ardından gelen in waves, vengeance falls, silence in the snow ve the sin and the sentence ile bu başarıyı sürdürdüler.

  Sonuç olarak Metallica'yı zerre kadar sevmem fakat geçmişteki başarıları tartışılmaz. Ancak artık sahneyi daha genç, daha aç ve daha azimli kişilere bırakmaları ve artık torun sevmeye başlamaları gerekiyor.
  ... kivilive