1. 1.
  metallicanın 2001-2003 yılları arasında st.anger albümü yapım aşamasında çekimleri yapılan belgeseli.
  ... mico1912
 2. 2.
  bir terapi sırasında dave mustaine'i görebiliceğimiz, duygusal belgesel.
  ... nothing else matters
 3. 3.
  (bkz: dave mustaine is god)
  1 ... evildeth
 4. 4.
  metallica dinlemeyi seven biri olarak hayranlıkla izlediğimiz kişileri stüdyo ortamında görmek, onların kavgalarını izlemek eşsiz bi zevkti.. koskoca adamların birbirine küsmeleri, kavga etmeleri, jamesin psikolojik sorunlar sebebiyle rusyaya çekip gitmesi albümün yapımına 1 sene ara verilmesi, dave mustaine ile nostaljik anlar yaşanması, koltuklara uzanmış grup üyelerinin kafasına esen birkaç mısradan bir anda frantic gibi bir şarkı çıkması, yeni basçının seçimi için düzenlenen kampanya, st. anger klibinin çekimi, hapishanedeki mahkumlara verilmiş konser.. metallicayı seven insanların mutlaka kaçırmaması gereken bir yapım..
  ... okkay
 5. 5.
  http://www.youtube.com/watch?v=rfawcyzypfq&nr=1+

  james in kapıyı özellikle hazırola geçip çarpması ve gittiği, lars ın sürekli james in her dediğine "that s so silly" diye karşılık verdiği, kirk in "come on guys" diyerekten köprü görevi gördüğü kısmı buradan izleyebileceğiniz garip ve hakikaten her saniyesiyle sahiciler midir diye düşündüğüm belgesel.
  ... peachy rouge
 6. 6.
  lars ulrich'in çok kötü kalpli olmamasına rağmen sağlam çatlak olduğunu, kirk hammett'ın gittiği sürücü kursunda yazdığı şarkı sonrası aldığı alkışlar karşısında bile alçakgönüllü bir şekilde gülümseyen süper bir insan olduğunu ve james hetfield'ın gerçek bir yaşayan efsane olduğunu gösteren filmdir. Bir metallica sever olmak dışında, belgesel türü açısından da çok başarılı bir film olduğunu gözlemlemek daha da mutluluk verici.

  devamı gelir inşallah...
  ... indiana_jones