1. 0.
  metallica her zaman metallica'dır.
  -2 ... fhalles
 2. 1.
  black album ve öncesidir. son yıllarda ise metallica vasat hatta bazı çalışmalarında vasatın altındadır. geçmişteki işlerinin nimetini yiyorlar, yoksa günümüzde pek bir güzel işleri yoktur. en basit örnek lulu gibi saçma salak, aptalca bir çalışmaya imza attılar.

  son zamanlarda baya ilginç iş yaptılar aslında Antarktika'da konser vermek gibi. konserde sesler amfiler yerine her dinleyiciye dağıtılan kulaklıklara duyuruldu bölgedeki hayvanları ürkütmemek için. ufak bir çadır kurulup onun içinde verilmiş konser. katılımcılar özel olarak kampanyalarla-çekilişlerle belirlenmiş bir avuç insan.
  ... acayip bi insan profili
 3. 2.
  death magnetic ile beraber tekrar o anlı şanlı günlerine döneceğinin sinyallerini verdi metallica. yeni albümle de tam bir efsanevi dönüş yapacaklar inşallah. metallica geri geliyor ulan!

  but we die hard
  ... empiree
 4. 3.
  Kuruluşundan st anger albümüne kadar olan süreçtir 1986 da altın çağları başladı ve 1991 de zirveyi yaşadılar ve bu çağ 1993 de bitti şu an lady gagayla sahneye çıkan bir grup oldular bende hayranıyım metallicanın ama maalesef durum böyle.
  4 ... fizulislermuduru