1. 1.
    öylesine değil, harbiden inanarak söylüyorum bunu. salt bir gerçek.

yahu şu adamların kafa siken müziklerine "hocu bunlar aşmış yaaa" diye diye yıllardır dinleyenleri enayi olarak görüyorum. ulan ne yaptıkları müzik bir boka benziyor; ne de karakterleri... para canlısı üç beş barzo'nun 3. dünya ülkelerinin zavallı ezik gençlerini kıytırık bir isyanla birleştirme çabası.

bunu dinleyeceğime, iki ilahi dinlerim de kafam huzur bulsun hiç olmazsa. elbette slow parçaları da var bu grubun. mama said, nothing else matters ve bir cover olan turn the page filan falan. bunları dapdaracık deri pantolonlarla ve ciddiyetsiz tavırlarla yorumlayınca zaten bir anlamı da kalmıyor ki.

ölen grup üyelerinin üzerinden ajitasyon ile popülarite sağlamış bir gruptur metallica. paragöz adamlardan oluşan, kapitalist düzenin bir oyunu ve oyuncağıdır da ayrıca.
    8 -33 ... espri yapamayan adam
  2. 2.
    metallica öncelikle kafa siken bir grup değildir zira death metal gibi brutal vokal içermez ve riffleri de rahatsız edici düzeyde değildir.ayrıca metallicanın isyankarlıkla da pek bir alakası yoktur.

dipnot = death metal de güzel bir tarzdır yanlış anlaşılmasın ama ilk kez dinleyen insanı rahatsız edebilir.
    5 ... pirate salas
  3. 3.
    (bkz: göreceli)
    ... tom tucker
  4. 4.
    gerçekten doğru önerme. serdar ortaç, demet akalın gibi ülkemizin kaliteli sanat erbablarının ürettikleri sözleri güzel, melodileri mükemmel sanat eserleri dururken neymiş sad but true, fade to black falan.
    12 -2 ... kral buysa alem biziz
  5. 5.
    bir (bkz: espri yapamayan adam) klasik saçmalığı olarak, aslında kaale alınmaması gereken iddiadır ama yine de anlatmalıyız; metallica zaten kendini kanıtlamıştır ulan, sen ister beğen ister beğenme.

metallica; yaptığı müzik tarzından bile daha ünlü olan gruptur *
    3 ... ben bir ateistim hepsi bu
  6. 6.
    şaşırmıyoruz, tepki göstermiyoruz artık level atla, başka parkura geç sayın yazar. bak sayın dedim. sana dedim.
    1 ... eksiye inat
  7. 7.
    katılmadığım düşünce. metallica isyan etmemektedir (bkz: tercume). grup üyelerinin ölümünü art niyetle reklama çevirmemişlerdir.
    (bkz: saçmalık)
    (bkz: acınası yazar)
    (bkz: espiri yapamayan adam ın ölmesi)
    1 ... acayip bi insan profili
  8. 8.
    (bkz: neye göre kime göre)
    ... tayl4n
  9. 9.
    çok sevmem metallicayı çok daha iyileri var ama bu onların iyi bir grup olduğu gerçeğini değiştirmez.
    (bkz: götümüzle gülüyoruz)
    1 ... seksi fotograflari icin tikla
  10. 10.
    bu laflarla çok önemli ve çok egzantirik bir şey bulduğunu zanneden ve hala bununla prim yapmaya çalışan insanların ağzından düşmeyen laftır.
    ... charles bovary