bugün

harbi pistir lan bunlar. at gibi kokarlar, oturma uzuvları tozdan kirden görünmez. üzerinde bir ay içtiği biranın izleri vardır. günlük menüyü pantolona çıkarmışlardır. metal müzik fanı olmayı pislikle iğrençlikle bağdaştırmışlardır kendi çaplarınca.

hele ki bunların saçlı sakallı modelleri vardır ki olası bir dağ gezisinde inzibatlar vurur allahıma. onlar vurmasa bile ayı avcıları vurur. daha sonra eşgal belirlemeye gelen aileleri bile kıldan tanıyamazlar. anlamış değilimdir bu çevreye verilen görüntü bozukluğunu. arkadaşım tertemiz giyin, adam gibi traş ol, mis gibi hacı yağı sür hadi onu sevmiyorsan parfüm sık. nedir bu pislik.

kırocanlar bile onlardan çok övgüye layıktır. tamam adamlar kötü giyinir, modernleri ismail yk ya özenir falan ama en azından temizler lan. yanlarına gidince deodorantı bulan adamın bile burnuna gidip sızlatacak kadar kokmazlar. kendinizi onlardan üstün, daha kültürlü görüyorsunuz da temizlenmeyi niye bilmiyorsunuz. doğduğunuzda ebe yıkamış öldüğünüzde imam mı yıkasın.

ben de severim metal dinlemeyi ama hatırlamam at gibi kokup tozlu topraklı gezdiğimi. yazın sıcağında bile misk i amber gibi kokmayı bir şekilde başarırı. biraz kendinize düzen verin. sizlerde bu dünyanın canlılarısınız. azıcık kendinizi modifiye ve modernize edin. hayattan soyutlanmış görünmek pislik içinde olup at gibi kokmaklar, saç sakalı birbirine karıştırmakla olmuyor. azıcık insanlığa özenin. şimdi dağılın. uslu çocuk olun şirinlere selam edin. öptün sizi şapşup ajdar misali.
(bkz: metalcilerden cekinmek)
belki de sanıldığının aksine pis ve vahşi olmalarından değil, su israfını önlemek ve küresel ısınmaya bir "dur" demeye çalışmalarındandır. *
su ne zaman ki siyah akar, bu ibnetorlar o zaman yıkanacaklardır. işte bu yüzden metalciler pistir.

edit: (bkz: metalcilerin siyah takintisi)
bu durumu prof. dr. recep ivedik
+bu ne lan?
+koyun mu yediniz keçi mi kemirdiniz?
+pislikten kıçınız yosun tutmuş

şeklinde özetlemiştir.
metalci diye birşey yoktur. bu simitçi dönerci gibi birsey değildir.
cahil çocuk sözüdür üzerinde durmayalım.
metal müzik dinleyicisi nin pis olduğunu iddaa etmek hayatın da hiç metal müzik dinleyicisi görmemekten ileri gelmektedir.

ayrıca sokakta pis bir adam gördüyseniz ve bu adamın üzerinde bir metal müzik grubunun
t-shirt ü varsa muhtemelen yakın zamanda oradan bir metal müzik dinleyicisi geçmiş
ve üzerindeki t-shirt ü cıkartıp o adama vermiştir ve eve kadar da cıplak gittiğine
eminim.
şimdi eğri oturup doğru konuşalım ve olayı bir örnekle anlayalım: örneğimizde kokoş ayşe bir yaz günü pembe bir t-shirt ile otobüse binmiştir ve yaz okuluna gitmiştir. hava sıcaktır, normal olarak otobüste ve okulda terlemiş olan kokoş ayşe daha sabah duş almasına rağmen ter kokuyordur, şimdi bu örneğimize göre her pembe t-shirt giyen kokoş pis mi oluyor?
kaldı ki hayatında kaç metalci tanıdın ey arkadaş dedirten önermedir...
her metalci olmz genellenmemesi gereken bir konu.Genelde özentilik belirtisi olarak da karşımıza çıkar.
doğru bir genelleme daha. ne diyim ki şimdi ben. bu metalciler harbi pasaklı şekerim. yanlarından geçerken nefesimi tutuyorum kokmasınlar burnuma diye. girdikleri barlar kafeler.. aman tanrım hiç çekilmez bu man in blacklar. woman da olur.
Sokaktaki apış arası kokusunun kaynağı olmaları muhtemeldir. Erojen bölge temizliğinde geneli çok hassas olmadığından kesif koku kaynağı olmaları kaçınılmazdır. Temiz metalciler üzerine alınmasın.
(bkz: kovboyların yılda bir kere yıkanması)
(bkz: haydi metalciler hamama) olarak toplum gönüllüleri kampanya yapma gönüllüsü olsalar. başı çekerim.
(bkz: pisliği kategorize etmek)
ne yani rapçiler de elf mi?
al sana saçma sapan bir genelleme daha. herkesin tuttuğu kendine olduğu gibi herkesin pisliğide kendinedir.
temizlik alışkanlığı olmayan metalcilerin olduğuna işarettir.
(bkz: rapçilerin oynak olması)
varsayımdır. yok öyle bişey. * *
altındaki bazı saçma entryleri okuduğumda beni güldüren saçma* başlık. çok var tabi sözlükte bunlardan ama bu biraz yakın olduğum bi' konu olduğu için yazmak istedim. yoksa genelleme başlıkları altına entry girmekle biter mi efem ? bitmez !

peki neden bitmez ? çünkü genelleme yapan malak sayısı azalmaz ! çoğalıyorlar efendim durduramıyoruz !

gelelim mevcut genellemenin yanlışlığına. metalci deyü adlandırdığınız ve pis olduğunu iddia ettiğiniz bu grup büyük ihtimalle özencikler grubudur. kendi arkadaşımdan biliyorum " ben metalciyim, metalcinin arabası temiz olmaz " diye arabasını yıkamazdı. büyüdü ama sonra.

metalci tayfa biraz daha rahattır. temiz görünmek onlar için çok şey ifade etmeyebilir. savunmuyorum bunu tabi. temizlik imandan gelir*. aa dur lan, aynı zamanda satanistti bu metalciler değil mi ?

genelleme yapan pislerden çok daha temiziz efem.
e o zaman bakımlı görünen ya da metal dinlemeyen erkekte ibnedir diye bir genelleme yapılır bu genellemenin üstüne.

insanları müzik yüzünden bir kategoriye sokmak ya da o at gibi kokar bu bok gibi, bu da götüm gibi kokar demek ne kadar salakçadır yazı ile anlatamam. ulan at mı koktun, götünü mü koktun, gittin metalci mi kokladın deyüs. senin analiz ettiğin, tespit sıçtığın konular daha boktan. günün hangi saatleri yapıyorsun bu koklama işlemini. ben metal dinleyip götümü gül suyu ile, pipimi de kolonya ile siliyorum. yanıyor ama sırf metalci olduğum için bu kokulardan arınmak istiyorum. senin bir gün beni de koklayacağını düşündüğümden.

ha bir de koltuk altımı zeytinyağı ile silip çamaşır suyu ile dezenfekte ediyorum. sapsarı oldu ama kokmuyor artık. ayrıca metal müzik dinleyen adam ya da kadından sanane, deeğ mi? müzik lan bu, ne kokusu, ne götü..
engin ardıç'ın dönmeden önce * * yazdığı metaaal! başlıklı yazısı ile nedenini gayet iyi anlattığı durumdur. efendim bu adamlar şeytanın çocukları!

--spoiler--
metaaal!

memlekette "çeşit" yetmiyormuş gibi bir de bunlar çıktı, biliyorsunuz:
metalciler.

bunlar kendilerine "şeytanın çocukları" da derlermiş, başlıca özellikleri kıçlarına başlarına demir parçaları bağlamaları, adak çaputu gibi, aralarında gamalı haç taşıyanları da var, orasına burasına jilet atıp sağını solunu parçalayıp kanatanları da...

geçen pazartesi günü arka sayfamızda bizim tayyar işıksaçan'ın foto-röportajını görmüşsünüzdür, açıkhava tiyatrosu'nda iki bin kadar "metalci" toplanıp "dağıtmışlar". alınlarında haç, evet, resmen "gavur ıstavrozu" çizili hanım kızlar, aşağı reebok'lu, american eagle'lı, adidas'lı, converse'li birtakım oğlanlar.

bunların kendilerine özgü posterleri var,yazı karakterleri sivri sivri,korku filmi jeneriği misali, sloganları "tahribat" (caddebostan-suadiye taraflarında doktor nurettin'in bir türlü kaldırıp yerlerine yerleştiremediği, kıyı yolunun lağım künkü parçalarına yazıp duruyorlar). işaretleri, sağ elin işaret ve serçe parmakları havaya kalkacak, gırtlağının taa derinlerinden "metaaaaal" diye höyküreceksin!

gözde müzik toplulukları "iron madien", demir bakire anlamına geliyor. bir de "osie osbourne" derler bir şarkıcı ite pek bi hayran bu metalciler, herif konserlerinde sahneye bir sürü minnacık civciv doldurup tek tek üstlerine basıp eziyor, kan revan içinde, o zavallı yaratıkların çığlıkları arasında kendinden geçiyor ve geçiriyormuş...

açıktan açığa yazılıp söylenmedi ama, metalcilerin cıgarayı "'boş" ve "tek kağıtlı" içmediklerini kestirmek için de pek öyle feraset gerekmese gerek...

evet, heavy metal "akımıymış" bu, "ağır maden" yani.

* * * * * * * * *

hadi, mamur ve müreffeh batı'nın huzur azgını veletlerini anladık da, bizim yerli malı zengin piçlerine ne oluyor?

yok, eğer bu "metal" tantanası, batı'da işsiz,umutsuz, geleceği karanlık birtakım "dazlaklar" gibi,bir çalışan sınıf gençliğine tepkiyse, bizim topağacı - nişantaşı taraflarının, caddebostan-suadiye çevrelerinin anası konkenden, babası sekreter kovalamaktan başını alamayan, cebi dolu , beyünciği bomboş , haram parayla edinilmiş arabayla "patinaj" attırıp bağdat caddesi'ni birbirine katan zibidilerin işi ne bu akım içinde?

* * * * * * * * *

metalciler "takılırlar" mı bilmem ama, ben size daha başka ve daha büyük bir yolsuzluktan söz edeyim, daha akıl almaz bir pislikten: şeytana tapanlar türemiş ! evet,türkiye'de !

başlıca iki grup varmış şeytanın kulları arasında t ve ahor grupları... bunlar, tütsü kokuları, kara kukuletalar, haçlar, keskin bıçaklar ve gizemli birtakım büyü mırıltılarıyla ayin yapıyorlar, on beş günde bir cumartesileri toplanırlarmış.

kanlar anadan doğma. başrahip, törene katılan kişinin kanıyla kendi kanını birleştirip şeytanla bir anlaşma imzalatıyor, sonra da bütün grubun önünde köpekler gibi çiftleşiyorlar!

ille de kadın-erkek arasında olması gerekmiyormuş bu çiftleşmenin, bunlar şeytanın kulları ya, "her yol serbestmiş", eşcinsel ilişkiler teşvik görüyormuş, aralarında bacak kadar çocuklara sulanan alçaklar da varmış...

ahor grubunun önderi ve sözcüsü,(isterseniz siz buna maşrık-ı azamı,ya da başrahibi deyiniz) a.k adında bir herif-i naşerif,ilkelerini şöyle açıklıyor:

-çıkarçı ol, yalnızca kendin için yaşa.. bencillik, yaşama içgüdüsünün gelişmiş şeklidir... bütün ahlak değerlerini yok et... yapamadığın şeyi kır, sana yapılan her şeyin öcünü al ... kaos yarat.. cinselliği tek cinsle sınırlama... sorumsuzca yaşa...

* * * * * * * * *

şeytana tapanlaradan a.k'nın asıl mesleği bilgisayar uzmanlığıymış, şimdi fal mal bakarak yolunu buluyor. gruptan bir hanımın adı o. stilistmiş eskiden. bunlar şeytana tapmaya başladıkları andan itibaren ''çalışmayı gereksiz kılacak kadar çok'' para kazanmışlar.."şeytanın, kendi yanında olanları ne kadar gözetipkolladığının kanıtıymış" bu!

* * * * * * * * *

hani diyorum ki.. muhterem şeriatçı biraderlerimiz, laik aydınları tabanca kurşunuyla ya da bombalı paketle öldürmek eylemlerinden vazgeçseler de, asıl bu tür pislik ve yolsuzluklara uğraşsalar ya...

"uğraşmak" dedik, hemen eliniz tetiğe ya da pime gitmesin,uğraşmanın binbir çeşidi vardır.

yahu, memleket ne kadar "batılılaşmış" da haberimiz yokmuş vallahi !
--spoiler--

o zamandan belli imiş abimizin çapı. civciv ezme efsanesini kimin yaydığını düşünüyordum ben de.
(bkz: metalci ne demek)
Evet metalci pistir sende 7/24 demir doğrama metal kaynatma işi yapsan sende pis olursun.**
Edit : imla
gerçek metal müzik dinleyicisi pis değildir. ama sağda solda gördüğünüz her yerleri özentilikten siyahlaşmış ve kendilerini "metalciyiz ulan" diye tanıtan tipler pistir. aslında hepsi temiz çocuklardır, fakat pis olunca daha bi imaj yaparız, bu pantolunu 1 ay giymessem kızlar bana verir anlayışıyla ortalarda dolaştıkları için zamanla gerçek metal müzik dinleyicisini de diğer insanların bakış açısına göre göt altına atmışlardır.
sevişmekten temizlenmeye vakit bulamıyoruz efenim olay bundan ibaret... karı kız doluyor taşıyor alemlerde siz daha efendi takılın. unutmayın kızlar öküzü sever!!!
(bkz: aç şu camı mamı)
Hayatı boyunca hiç metal müzik dinleyen metroseksüel kişi görmemiş insanın genellemesidir. * Ayrıca metalcinin temizini görseniz hemen kaçarsınız. Adamlar götlerine kadar uzattıkları saçlarını her gün 3 kez ricoys ile yıkıyor, tarıyor bununla da kalmayıp uzattıkları tırnaklarına manikür yaptırıyorlar. Pis olduklarını iddia etmek için etek traşı kontrolü filan yapmak gerekiyor açıkcası.
güncel Önemli Başlıklar