bugün

metal müziği hakkını vererek dinlemeyen,bu evrensel müziğin altından başka şeyler çıkarma derdinde olan yaş ortalaması 13-20 yaş arasında değişen gençler yüzünden tavır alan bünyedir. kabul bu müziğin bir imajı var ama...
öncelikle:

(bkz: metalci)
bir türlü anlaşılamayan zihniyet. sevildiği ve içten geldiği için dinleniliyordur. kime nedir ki bundan?..
ayrıca neden rap'çilere farklı gözle bakmazlar? onların da benimseyerek dinledikleri bir müzik türü vardır. kendilerine özgü tarzları, giyimleri vardır.

(bkz: hepimiz metalciyiz)
metalcilere garip gözle bakmak, anlayamadığı bir müzik türü yüzünden "allah allah, nasıl dinliyonuz bunları gençler" sorusunun dışavurumudur. ancak bu başlığı dış görünüşe yönelik olarak düşünürsek, herkesin "metalci" algısı farklı olduğundan, bizi gayet geniş bir metalci spektrumu bekler.* saçının yarısını yeşile boyayanlar, annelerinin pek seksi çoraplarını kesip koluna takan may kemikıl romens kızları, 12 yaşındaki corpse bride güruhu, sürme çekenler, "benim piercingim kimsede olmamalı" mantığıyla yanaklarına, kollarına piercing yaptıranlar da metalci sayılmaktadır maalesef. farklı görünmeye çalışma güdüsüne sahip olduğu için mecburen metal dinleyen, "metal dinliyorum" diye yalan söyleyen ya da "emoyum beaaan" demekten utanarak dinlediği müziğe metal diyen rüküşlerdir bunun sebebi.
ne yazık ki zamanında reha muhtar'ın insanların bilinç altına kazıdığı düşünce tarzının zihniyetidir. o ne idüğü belirsiz haber programında satanizm olayları ortaya çıktığı yıllarda birkaç kendini bilmez insan müsveddesi yüzünden bütün cahil insanların beynini yıkayıp, her uzun saçlı, siyah giyinen insanlara satanist damgası vurarak metalcileri zor durumda bırakmıştır. ama görülen o ki aradan 7 sene de geçse bu durum aşılamamış, reha muhtar isimli medya maymunu misyonunu en iyi şekilde tamamlamıştır.
eğer bu tarz ruhunda da varsa zaten metalci kardeşimiz bu garip bakışları asla takmaz. yok zaten ben kimliğimi kaybettim metalci olayım diyen biriyse eee doğla olarak rahatsız olur.
Önyargılı ergen zihniyet.
Sıkıntı yok kafa sallamaya, ritim tutmaya devam.