bugün

yoo. artık pek genç değiller sadece.
Tabii sizler çocuklarınızın eline bir akıllı telefon, önlerine de bir bilgisayar koyup nelerle ilgilendiğine dikkat etmezseniz böyle şeylerin olması çok doğal.

Hiç unutmuyorum, annem bana Abba dinletmişti ilk olarak, babam ise The Doors, The Beatles, Pink Floyd, The Rolling Stones hayranı olduğu için çok şanslı büyüdüm.

Hatta ilk gözlüğümden, lise sona kadar taktığım gözlüklerimin hepsi John Lennon gözlüğü olmuştu.

Zaman içerisinde dinlediğim müzik git gide daha da ağırlaşırken, çevremdeki pek çok cahil anne baba evladı arkadaşımı da etkilemiştim.

Ama artık böyle gençlerin çıkması oldukça imkansızlaşıyor, çünkü 1980'de 40 milyon olan Türkiye ve de 1980'de 2.5 milyon olan istanbul göz önüne alındığında, şuan Türkiye 80 milyon, istanbul ise mağara kaçkınları yüzünden 20 milyon.

Haliyle köpek gibi çoğalmaktan daha büyük bir işlevi olmayan cahil ilkokul-lise mezunu anne babaların çocuklarına katabileceği kültürel olarak pek bir şey yok.

Gerçi Türkiye'deki ebeveynlerinin kültürü ne ki çocuklarına ne aşılasınlar düşüncesinden de öte bir şey bu.

Sonuçta Black Metal'in çıktığı iskandinav topraklarında bile gençler artık müzik diyemeyeceğimiz saçmalıkları dinliyorlar.

Bana kalırsa bunun nedeni 90 sonrası doğan her yeni jenerasyonun biraz daha beynini kullanmak zorunda kalmadan yaşamını sürdürmesi.
nerede o eski metalciler.
yerine antin kuntin drill dinleyen tiktokçu z kuşağı geldi. her şeyin kalitesi azalmış.
Metal aggresiftir tepkidir...
Yerini rap aldı yeni kuşakta... o yüzden.