1. 1.
  Aşırı baskı ve basınca maruz kalan metalin zamanla moleküler bütünlüğünü ve moleküler bağlarının gücünü kaybetmesiyle hasar görmesi ve hatta kırılması.
  2 ... italiano
 2. 2.
  (bkz: metal yorulması)
  ... seyir
 3. 3.
  iron maiden, judas priest, venom gibi metal gruplarinin yorulmasidir, ama yorgunluklari hicbir zaman yaptiklari muzigi etkilememistir, hep iyisini yapmislardir. *
  ... revolter00
 4. 4.
  "Metal Yorgunluğu
  2006, 18'', Türkiye
  Yönetmen: Uygar Demoğlu
  Görüntü Yönetmeni: Evren Mulikoğlu
  Kurgu: Uygar Demoğlu
  Müzik: Oğuzhan Erdem

  Özet:
  Tersane işçiliği dünyanın en zor işlerinden biridir. istanbul Tuzla tersaneler bölgesinde çalışan 40.000 tersane işçisi, her gün dev metal bloklara terlerini akıtarak şekil verir. Metal Yorgunluğu işte bu insanların sadece bir gününün, 24 saatinin sözsüz öyküsüdür. Belgesel, 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında belgesel dalında yarışma filmi olarak gösterilmiştir."

  http://festival.sendika.o...eylem=yazi&yazi_no=77

  sözsüz olsa da çok başarılı bir belgeseldir. kocaman gemilerin yanında işçiler karınca gibi gözükmekte ve çalışmakta. 24 saat aralıksız çalışan tersanaler. sezsizlik tuzla tersanesi'deki ölümleri düşündürüyor. demiri terleri ile yoğuran emekçilere mezar olan tersaneler...

  tuzla tersanelerinde hayat da izlenmesi gereken, bu konudaki önemli belgesllerden biri. belgesel sevenlerin mutlaka izlesini tavsiye ederim.
  1 ... sahaf
 5. 5.
  memleketimizde iş ve trafik kazalarına neden olan durum. hep fazlasını istiyoruz a.k.
  1 ... yamuq
 6. 6.
  metal dinlerkene yorulmak. özellikle black olanını...
  ... eternal moonlight of autumn