bugün

Özentilikle başlamadıysanız metal müziğe, böyle bir yaş yoktur bence.
Öteden beri samimi olarak Metal seven bir insan için böyle bir yaş olamaz.
Poserlar için her an olabilir.
görsel
(bkz: 45)

bazı parçalar için geçerli olmak üzere gözleme dayalı annemden referansla tahmin ettiğim yaş.

rock-metal dinleyen gençliğinden sonra bugün bazı parçalar için tahammülü azalmış dönemde.

yada

kendi dinlediğinde zevkli müzik
biz dinlediğimizde gürültü oluyor.
Artık yumuşak blues şarkılarından keyif almaya başlanan yaş.

Yaş vermeyim şimdi ayıp olur.
herkes yattı sigarasını içmeyi bıraktığınız yaştır aynı zamanda. vurur kafayı uyursunuz.
20 lerin sonudur .
25'ten sonra.
19dur. Üniversite başlamış belli bir süre geçmiş ve kız düşme katsayısında belirgin düşüş görülmüştür.
olmayan yaştır..

geçeceniz bu işleri..
Yaşamımda hiç bir yaşımda metal müzik kavramı, gürültüye dönüşmedi, dönüşmeyecek. O bir yaşam tarzı.
20.. sinavlar basli basina kafa agritiyorken bir de bu muzik tarzii..
eğer metal müzik dinlemenizin sebebi özenti , asi bir ergenlik değilse gürültüye dönüşmüyor.
benim için her zaman gürültü olmuştur öyle de kalacaktır.
metal müziğin gürültüye dönüştüğü an değildir o. metal müziğin gürültüye dönüştüğü an olsa duramazdın.
gerçek bir metalci davasından vazgeçmez metal dinlememiz birilerinin götlerine batmış yine amk popçuları sizi siktirin gidin lan bu sözlükten siz yokken bu sözlükte metalciler vardı ve metalin yaşı yoktur.
Bende dönüşmüyor aksine daha da bağlılık hissediyorum.
Seviyorsaniz olene kadar.

19, 25 diyenler metalden anlamayan, dinlemeyenlerdir.
Olmayan yaş.

Not:32
Her tarzın güzel olduğu müzikler vardır, metal de rock da rnb de hiphop da blues, jazz da, opera da, klasik müzik de, falan da filan da. iki üç şarkıdan bir tarzı kötülemek aptalca. ha arabesk rap ralan saymıyorum onlar tür bile değil, iğrenç.
müzik mi ?