bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  rahatlıkla anlaşılamayan farklardır. bu iki ana türün arsındaki farklar şu şu şu diye genel olarak ayıramayız. o yüzden rock ve metali alt türlerine böldüğümüzde ortaya çıkan tabloyu esas alarak bir takım yorumlar yapabiliriz.

  evet, rock da metal de kendi altında dallara ayrılır. bu açıdan metalin alt kollarına indikçe daha agresif ve sert türevleriyle karşılaşırız. rock'ın alt dallarına baktığımızda ise sound ve sertlik olarak fazla uç noktalarda olmadığını söyleyebiliriz.
  2 -6 ... karin
 2. 2.
  metal, sert veya yumuşak formda olabilir elektrik iletir, rock ise daha kalıplı, daha durağan bir yapıdadır. *
  8 -5 ... bairam hoshtempo
 3. 3.
  metalde* yapılan müzik sözlere göre daha baskındır daha önce çıkar, rockta iste sözler daha baskındır yani bir "metal gurubundan birini söyle" dendiğinde akla önce gitarist, baterist fln gelir, ama "rock grubundan birini söyle" dendiğinde önce akla volkalist gelir*. tek başına metal albüm yapan görülmez metalcilerin hepsi grup olarak albüm çıkarırlar ama tek başına rock albüm çıkaranlar çoktur.
  12 ... matrix
 4. 4.
  rock erotik film ise metal porno filmdir.
  59 -5 ... wolfshade
 5. 5.
  metal yapan vokallerin genelde sesleri kalındır. (bkz: james hetfield).rock vokallerinin sesi incedir tizdir hoştur. (bkz: freddie mercury)
  1 -1 ... basketbol asigi
 6. 6.
  rock'un* doğuşunda dünyanın durumunu eleştirme, somut şeylere karşı gelme ve protestlik vardır. metal müzik'de ise soyut şeylere olan tepki ve depresiflik vardır. rock ilk olarak ingiltere'deki işçi sınıfının çocuklarının kapitalist patronlara olan tepkisi şeklinde ortaya çıkmıştır. metal müziğin doğuşunda ise müziği oluşturanların kendi içlerinde yaşadıkları bunalımlar ve depresyonlar hakimdir.
  10 -5 ... zall
 7. 7.
  metal evin sert abisidir, rock ise sakin çocuğudur, ama onu da kızdırmayın küfür eder.
  6 -1 ... nebkheperouri
 8. 8.
  Metal zaten rock müziğinin genişlemiş bir türü olduğundan, aşırı farklılıklar yoktur. Ama tabiki de metal müzik daha hızlı, serttir.
  ... dramatical ending
 9. 9.
  rock ihtiyar delikanlıdır, metal ise ergen genç.

  rock ölümsüzdür, metal ise fani.

  (rock ölmez, metal ölmeye mahkumdur)

  edit: metal, rock olmasaydı olmazdı.yani rock metalin babasıdır. girdiğiniz entrylerden ortaya çıkan şey, sanki metal olmasa rock olmazmış gibi bir şeyler olmuş.

  edit 2: nedir lan metal 2 senelik akım.*
  4 -6 ... slash
 10. 10.
  Rock müzik kapitalizmin matrix'i, metal müzik ise rock müziğin matrix'idir.
  -1 ... bilent