1. 1.
  baskili tisort sektörünün en çok tüketilen türü.
  sosyolojik, politik, psikolojik, felsefik ve bilumum içeriğine girmek gerekirse şu şekilde açıklanabilir:
  vakti zamanında has metalcilerin, günümüzde sadece metallica, nirvana, manowar, pentegram ve megadeth dinleyerek metalci olduğunu sanan gençlerin giydiği, özentilik sembolü, pazar malına dönüşmüş tişörttür kendisi.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  ergenlik çağındaki genç kızlarımızın HIM e bağlılıklarını dile getirmek amacıyla giydikleri tekstil sektörünün patlama yapmasını sağlayan giysidir.
  ... jeune turc
 3. 3.
  özentiliğin günümüzde en öne çıktığı, sadece dikkat çekmek için yapılan eylemdir, zira bir insan dinlediği müziği ne diye insanlara göstermeye çalişsin ki?
  ... just another stranger
 4. 4.
  üzerinde anlamsız yazılar olan tshirtlerden bin kat daha iyi olan tshirt türü.
  ... kelly
 5. 5.
  genellikle siyah renkte olan ve baskısında, uzun saçli heriflerin olduğu tshirt.
  ... wake
 6. 6.
  lise zamanı metal müzik dinlemeye başlayan özentilik yıllarıyla giyilen thirt.(bnm de giymişliğim vardır).dinledigin müiziği başlarının gözüne sokma girşimidir bir bakıma.bakın ben bu müziği dinliyorum girişimi.
  ... the walking dead
 7. 7.
  megadeth, slayer'a nazaran daha underground olan grupların t shirt'leri giyildiğinde gayette güzel duran, geneli siyah fontlu şeylerdir. etraftakiler ne giydiğimi bilmediği için sorun da olmuyor. inferi, alterbeast, pestilence gibi grupların efsane t shirt'leri vardır.

  ayrıca giyilmesini bilindiği zaman gayette güzel duruyor. dinlediği müzik türünü belli edip etmemekle alakası yok çünkü dediğim gibi zaten üstümde ne yazdığını çok kişi bilmiyor, sadece ben sevdiğim için giyiyorum.

  arkadaşlarım arasında da "aa sen metal mi dinliyorsun? metallica sever misin" muhabbetini çok duyuyorum. yani bunun poserlıkla da alakası yok.

  örnek olarak:
  metal grup baskili tisort

  türkiye de bu şeyin bir müzik grubu olduğunu bilen kişi sayısı %0.20'yi geçmez.
  ... progsever
 8. 8.
  Yolda alterbeast tshirtlü birini görsem samimi söylüyorum sarılırım, iki bira ısmarlarım. Death metal dinliyorum diyen adamlardan 10da 9 u bilmiyor nerdeyse grubu.
  ... jhetfield