bugün

(bkz: kayıp naaş)
ilginç bir şekilde son zamanlarda yaşananlarla birebir olmasa da örtüşen kitaptır. mit yazdırdı iddiaları bulunması acabaları körüklemektedir.
turk ordusunu yenmek bu kadar kolay mı? diye sordurtan kitap. U.S. army'yi o kadar yuceltmiş ki cıldırmamak elde değil. istiklal savasında tum dunya yenememiş simdi herseyi tam olan ordumuz mu yenilecek karsısında amerika olsa bile. bu gibi seyler bilerek yapılıyor. turk insanının cesaretini kırmaya calısıyorlar. planlı hepsi ama bu korku politikaları işe yaramaz cunku bizim kuyrugumuz sıkıstıgı zaman olum bizim millete vız gelir.
karşıtları da ametal fırtına'yı yazacakmış..
filmi cekilecekse gökhan birdağ karakterini kim oynayacagı merak konusudur.
(bkz: yeni bir polat doğuyor)
çok ilginç olabilecek bir konunun zayıf bir kurgu ve oldukça kötü bir anlatımla heba edilmiş halidir. orkun uçar ve burak turna isimli yazarlar bu tarzda yazmaya devam edeceklerse biraz tom clancy okumalarında fayda var.
insanı türkçe'den soğutacak kadar iğrenç bir üslup ve anlatıma sahip süpersonik eser. kaleme alan arkadaşların ilkokul 4'ten terk olduğu hissini uyandırıyor insanda. yazık.
Savaş tasvirleri generals oyununu, Amerika tarafında, brutal seviyesinde oynayanlarca yapılmıştır. Modifiye edilmiş c 130 hercules'lerden atılan ve havada parçalanıp altındaki her şeyi dümdüz eden siyah bomba, a 10 thunderbolt ii'lerin mitralyöz toplarıyla(gatling cannon) piyadeleri taraması hep generals'tan alınmadır.
(bkz: metal fırtına da kafama çivi çarptı)
o kadar kötü bir üslupla ve başarısız bir kurguyla yazılmıştır ki, kitap okumaya hasta olan, konsantre olursa 6 saat okuyabilen bünyemin bile bitirmeden bırakmaya çok yaklaştığı tek kitap olmuştur.

300 sayfa isaac asimov 2 saatte okunur, zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız bile,

ama metal fırtınanın 10 sayfasını okumak sanki yıllar alır.

(bkz: kaç)
popüler kitap okumam abi, tarzı cümleler söyleyen insanlardan olmamak için, bir zamanlar nasıl ki ferrarisini satan bilge'yi okumaya çalıştıysam * bu kitabı gene aynı gayretle gene aynı yanlış anlaşılma korkusuyla okudum. Okudum da ne oldu; edebiyattan uzak, kurgusu zayıf, hepimizde olan sıkışırsak hallederiz yanılgısını besleyen duygularla yazılmış bir kitap okumuş oldum. Aferim bana.
abd'nin izin teşvikleriyle piyasaya sürüldüğünü düşündüğüm kitap. insanımıza uygulanan psikolojik savaşın materyallerinden biridir. Kitapta insanımıza verilen mesaj özetle şu ; ülkenizin tek güvencesi türk silahlı kuvvetleri'dir, lakin ona güvenmeyin.
yazildigi zaman fikrin ve bulundugu gundemin atesiyle okundugunda bir kisim insanlari heyecanlandiran kitap.

okunacaksa simdi okunmalidir, oyle ki ne amacla yazildigi daha net goruluyor.
kitaba ismini veren operasyondan sonra:
"osmanlinin simdiye kadar yaptığı en iyi şeyi yapacağız; diplomasi !"
He ya Viyana'ya da otobüsle gitmiştik...
orkun uçar ve burak turna ikilisi tarafından kaleme alınmıştır.
türkiye gençlerini gaza getiren, * ama aslında, milletimizi ve ordumuzu ezen, saçma sapan konulu bir kitaptır.
yazarın notu: abi adamlar niye savaş açsınlarki bize, zaten sömürüyorlar.
anıtkabire bombalar yağdığı bölümden sonra bana kafayı yedirten kitaptır.
Okunduğunda adrenalini tavan yaptırır.Kalbe zararlıdır. Gençliğin verdiği heyecan varsa eğer yerinizde duramazsınız...

Açıklaması: Kitabı okumaya durumu olmayan varsa ben de dosyası var. istendiği takdirde gönderilir.
okunulası kitap muhteşem bir kurgu roman.
http://www.metalfirtina.com/ adresinden afişine ulaşılabilir. Orkun Uçar'ın aktardığına göre;

1- Gittik afişi gördük. Bayram sonrasında basın bülteni ile madyaya dağıtılacak. Henüz bana da mail atılmadı. Sade ve güzel bir afiş ama unutmayın bu sadece ön afiş.

2- http://www.metalfirtina.com adresi açılacak bir-iki haftaya.

3- Bayağı büyük bütçeli bir film olacak. Dünyaca ünlü starlarla temastalar. Bir liste gösterdiler, olursa süper isimler. (isim söyleyemiyorum.) Türk oyuncular ise tanınmamış olacak.

4- Çekimler Mart ayında başlayacak dediler amd bir-iki ay oynayabilir sanırım. (Fragman neyim şu aşamada yok doğal olarak.)

5- 31 Aralık 2010 afişte en üstte yazan vizyon tarihi.

6- Türkiye ile birlikte birçok ülkede aynı anda vizyona girecek bir film olacakmış.

işte şu anda verebileceğim bilgiler.
tamamiyle sacmalığa dayanan ve yazdırılmış olma olasılığı yüksek olan kitap.
filmi yolda olan harika bir politik kurgu romanı.
kapağını görür görmez call of duty'nin serilerinden biri olduğunu düşünmüştüm. kapak içeriğe aynadır derler fakat henüz okuyamadım kendilerini.
iyi bir intro ile başlayıp pötür pötür sıçan kitap.Tsk nın hava savunmada 2. dünya savaşı artığı flak sıkmasını görür görmez kapatılır.
bir fırtınanın tutup gitmesiyle metal fırtına 1 metal fırtına 2 metal fırtına 3 -şuan kaç bilmiyorum-serileriyle devam eden bir ara yazarlarının kavga edip ayrıldığı iddia edilen kitap.