bugün

Vücuttaki kas, yağ ve su oranının sağlıklı olması sonucudur. 25 yaşına girdiğim doğum günümde, metabolik yaşımın 12 olduğunu öğrendim ve buna sevindim. Ağırlık kaldırmıyorum; Spor salonuna gitmiyorum. Kas yapmayı sevmiyorum; ince olmayı seviuorum. Egzersizimi kendim yapıyorum; Ama sitedeki spor aletlenlerinde karşılaştığımız bir polis tavsiye edince öğrendim; Buradaki polis evinin spor salonu çok güzelmiş ve bize yakın olduğu için başlamayı düşünüyorum; Oraya gittik dün. Detaylı ölçüm yapıldı. Kilom 44.3 civarı çıktı, kas oranım iyi çıktı, hatta görevli "kas zayıf çıkar sanmıştım; Ama kas oranı da iyi." Dedi. Ama kilo almamı tavsiye etti. Yağ oranı 20'den ne kadar düşük çıkarsa o kadar iyi olurmuş, yağ oranım da düşük, 12-13 gibi bir rakam çıktı. O da güzel. Su oranı 63'e ne kadar yakın olursa o kadar iyi olurmuş; Benim 62,5 çıktı. Tam bir su aşığıyımdır zaten. En sevdiğim içecek, su. Bir de diyete, sağlıklı beslenmeye çok önem veriyorum. Dün doğum günüm olduğu için, annem pasta almamı istedi, ben de "Pasta yemem, doğum günümü bahane ederek diyetimi bozamam. Sadece senin için alırım; Ama kendim yemem." Dedim. Ve sadece annem için aldım; kendim yemedim. Çünkü bence sağlıklı beslenme kuralları, her zaman uygulanmalı. Doğum günü, bayram, kutlama, hiçbir şey diyeti aksatmaya değmez. No smoke, no alcohol, no sugar. Sağlıklı beslenme ve egzersiz forever.
Bir de en önemlisi "su" forever.
Doğadaki en mucizevi içecek: su.
menstrüasyonun çalışmadığını gösterir.hayra alamet değildir.
Bu apladaki özgüvenin yarısı bende olsaydı elon musk la uzaya çıkardım be. Instagram gibi kullanıyor ya sözlüğü pes vallahi.
Akıl yaşını söylemişler sana.
instagramda sandım bir an kendimi Allah affetsin.
metabolik değil de zeka yaşı önemli zeka.
E şimdi bundan bize ne? Hadi bu bilgiyi paylaştın diyelim, fotoğraflar ne alaka?

Ben de kendimi tuhaf zannederdim.
iyi de banane.
sima yaşın 40 olduktan sonra çok sevindirici değildir ablacım. 15 yaş yaşlı duruyorsun. geçmiş olsun.
Bu boya çok bile çıkmıştır. hanımefendinin son paylaşımları sık sık gözüme çarpıyor.

Kendisinin akıl sağlığını pek yerinde görmüyorum. Yeşil nisam benzeri bir olay yapacak potansiyeli var. Umarım böyle bir şey yapmazsın ablacım. ilgilenin sevin ve mümkün mertebe şefkat gösterin arkadaşa.
görsel
fiziksel görünümü 35 yaş civarında olan kişi söylemi.

25 yaşında metabolik yaşının 12 olmasına sevinmiş garibim, benim o yaşlardayken metabolik yaşım 8 idi. gece yemekleri yediğim, düzensiz bir hayata sahip olduğum, alkol ve uyuşturucu tüketimimin had safhada olmasına rağmen 8 idi.

bence bu metabolik yaşından ziyade fiziken dikkat çekip sözlükten ekmek kasan bir arkadaş olabilir. götürene afiyet olsun şimdiden, benim ilgi alanım dışında. bu arkadaşa ben sözlük yerine tinderda takılmasını öneririm. memeler 70a falan ama yine de düşürürsün bence.
(bkz: arkadan liselik önden müzelik)
Bir Uzmandan yardım almak kötü bir şey değil.

Uzun süredir burada olup böyle bir başlık açıp artık subjektifligin irzina geçmek, kusura bakmayın bence bir uzmandan yardım almanın zamanın geldiğini gösterir.

Ego mu ilgi ihtiyacı mi sevgi açlığı mi idrak problemi mi bilmiyorum ama gerçekten durum. Çok fena görünüyor.

Çok enteresan.
(bkz: bundan bize ne amk)
2 yıldır sağlıklıyım seksiyim. yaşlanmıyorum entryleri giriyor uzun uzun.

ya meczup, yada ters psikoloji ile trollük yapıyor.
benim 1 çıktıydı da üzülmüştüm demek iyiymiş.
not: atatürk dışında bütün cumhurbaşkanlarını gördüm.
yazar koskoca sözlüğü blog olarak kullanmıştır.
maşallah erik gibi metobolik yaşmış.
Metabolik yas ne?
sahip olduğumuz türk kasları ile biz 30 ların ortalarında olan erkeklerin 50 li metobolik yaş civarlarında olduğumuzu öğrenmemizi sağlamış kutlu bilgidir. metabolik falan değil hocam kaç hissediyorsan o yaştasın işte. ben mesela nüfusta 36 yım ruhum 22 bedenim 27-28 gösteriyor kalbim 25 gibi atıyor beynim 60 civarında falan hissediyor. hadi hesaplayın bakalım şimdi..
internette metabolik yaş hakkında ne kadar az kaynak olduğunu da göstermiştir. Evet, egzersiz yaparken ya da başka şekilde karşılaştığım çok kişi "küçük gösteriyorsun." Diyor. Ama metabolik yaş, bununla ilgili değil; Metabolik yaş, vücut sağlığımızı; kas, yağ, su dengemizi ve benzeri değerleri gösteren farklı bir kavram. Bunu google'da aradığımda karşıma en çok çıkan sonuç: "Emre Belözoğlu'nun metabolik yaşı şoke etti. Emre Belözoğlu'nun metabolik yaşı 19 saptandı.
Vücut analizi testi de yapılan 35 yaşındaki Emre Belözoğlu'nun metabolik yaşının 19 olduğu saptandı.
Vücut analiz testinin, kişinin metabolik yaşını saptamaya yarayan bir test olduğu açıklandı. Test sonucunda metabolik yaşın düşük çıkmasının kişinin fitness seviyesinin yüksek olduğunu gösterdiği ifade edildi.
Bu durumun; vücut yağ oranının dengeli ve iç organ yağlanmasının düşük olduğunu gösterdiğine dikkat çekilirken, hücre içi ve dışında sıvı miktarının yeterli, toplam su miktarının istenilen seviyede ve son olarak vücut kas dengesinin de iyi durumda olduğunu ortaya koyduğu kaydedildi."

Bundan daha iyi bir bilgilendirme yazısına ulaşamadım metabolik yaş hakkında. Makale okumayı seviyorum; bu konuyla ilgili makale önerisi olan varsa, önerilerini ve tavsiyelerini bekliyorum.
Ya bir de seviniyor, diyet miyet yapcam diye şunu bunu yemem diyor, ya kardeşim o kadar yaşayacan da nolcak? Bu dünya için değer mi?