bugün

imza parası ne abi? Bu işin mütemmim cüZü mü? Müktesep hak mı? Vermeseniz olmaz mi?
Ben ikna oldum sevap olsun diye oynıyacakmış..

Aynı muriq i transferi gibi
Aynı elmas transferi gibi
Aynı 1 milyona boluya giden kaleci gibi

Ben ikna oldum..

işiniz gücünüz boklamak
Adam sırf fenerli diye bedava oynıcak . Ezikler sizi..
Bu sene için ödeme yapmayacağız. Demek ki 3 seneden 3'er milyon bir ödeme çıkıyor. Toplam 9 milyon euro. 550 bin imza parası, 1.750 milyon euro da Arsenal'a ödeme, toplam 11 milyon 300 bin euro yapıyor. Maç başı, gol başı, assist başı, primler şunlar bunlar derken 15 milyon euroyu bulmuyor bile 3 senelik maliyeti.

Bu adam arsenal'da 18 milyon sterlin yani 20 milyon euro kazanıyordu yılda. Fenerbahçe'de ise sadece 1/6 parasına oynayacak.
KAP bildirimini çok komik bulduğum futbolcu. Açıklanın kat kat fazlası diye düşünüyorum .
türkiye'de okuma yazma bilen, okuduğunu anlama ve kavrama yeteneği olan, basit seviyede matematik bilen, üniversite sınavında 40 matematik sorusunda en azından 10 net yapabilmiş her insanın şu olayları anlayabileceğini düşünüyorum, ama bu sitede ve türk futbol camiasında yukarıdaki vasıflara sahip olmayan insanlar maalesef var, yoksa inatla anlamamalarını temellendirmek başka şekilde mümkün değil.

radamel falcao garcia zarate isimli şahsın 2017 yılı sonunda monaco ile sözleşmesi sona erdi. oyuncu daha evvel 12 milyon euro civarı kallavi bir miktar maaş almaktaydı. 2017 yılında artık 31 yaşına gelmişti ve miadı dolmak üzereydi, ancak oyuncu 2016-17 sezonunda başarılı bir performans göstermiş, takımı şampiyonlar liginde yarı final oynamış ve fransa liginde şampiyon olmuştu. falcao da takımının kaptanı ve en bilindik yıldızlarından birisiydi. monaco, falcao'ya 8.6 milyon euro'dan 3 yıllık, yani 2017-18, 2018-19 ve 2019-20 sezonlarını kapsayan bir sözleşme önerdi ve bu sözleşme imzalandı.

2019 yazında 8.6 milyon euro maaş alan falcao artık 33 yaşındaydı, sözleşmesi 1 yıl sonra bitiyordu ve 34 yaşındayken iyi bir kontrat kapması pek mümkün görünmüyordu, ayrıca futbol seviyesinin de düşmesi beklenilebilirdi. tam o sırada, bir doğu avrupa ülkesi olan, avrupa'nın diğer liglerine göre prestiji düşük bir takım olan galatasaray'dan yıllık 5 milyon euro'dan 3 yıllık bir sözleşme geldi. falcao için 35 ve 36 yaşlarında 5'er milyon euro cukkalayacağı bir kontrat kapma fırsatı bir daha gelmeyebilirdi. bu nedenle cazip bir teklifti. ancak oyuncu zaten monaco'da 8.5 milyon euro civarı kazanacağı bir kontrata sahipti, bu sebeple galatasaray'ın çeşitli maç başı ve başarı primleriyle, bu miktarı en azından ilk sezon adına "potansiyel" kazanç olarak gösterebileceği bir teklif gelmişti.

4.maça çıkarsan 250.000 euro
10.maça çıkarsan 500.000 euro
29.maçına çıkarsan 1.6 milyon euro alırsın falcao kardeş dendi, bu şekilde falcao senelik 5 milyonu garantiliyor, 30 maça çıkarsa da yine ilk sezon adına 0.25+0.50+1.6 milyon olmak üzere 2.35 milyon euro da prim cukkalıyor ve yaklaşık senelik kazancını 7 milyon euro'ya yükseltiyordu.

35 ve 36 yaşlarında ise 5'er milyon euro alacaktı. kolombiya'ya dönse bu parayı hiçbir kulüp veremezdi, belki çin, katar, arap liglerinde alabilirdi ama avrupa'da kalmak, şampiyonlar ligi ve uefa'da boy gösterip istatistikleri geliştirmek onun için hala önemliydi. taş attı kolu mu ağrımıştı? geldi ve imzaladı, rakamlar da böyle açıklandı.

galatasaray monaco'da senelik 8.5 milyon alan falcao'yu sözlemesi bittikten sonra 34 yaşındayken 5 ila 7, 35 ve 36 yaşlarındayken ise 5 milyon euro maaş alacağı bir kontratla getirmişti. akla yatmayacak bir detay yoktu, fiyatlar makuldu, oyuncunun piyasasına göre normaldi, galatasaray'ın bonservis kısıtlaması sebebiyle tercih mantıklıydı, anlamayacak bir şey yoktu, türkiye'de daha önce soldado, negredo gibi adamlara 4.5 verilmişti, drogba ve van persie gibi adamlara 5 milyon euro verilmişti, şimdi de falcao yakın bir miktar alacaktı. görülmemiş miktar değildi, duyulmamış bir adam değildi. ama birileri fena kudurduğu için bu rakamları şişirdi, oyuncunun başarısız performansı da eklenince mübalaa dolu bir algı yerleşti. ancak "kontrat" aşamasında akla yatmayan bir şey yoktu.

mesut özil, isimli şahsın arsenal ile 2021 yılı haziran ayında sona erecek olan 18 milyon sterlinlik bir sözleşmesi bulunmaktaydı. oyuncunun 5 milyon euro karşılığında arsenal ile anlaşarak sözleşmesini feshettiği, ocak ayında fenerbahçe'ye imza attığı, fenerbahçe'den ise 2020-21 sezonu sonuna kadar hiçbir ücret almayacağı, gelecek sezonlarda ise yalnızca 3 milyon euro, yani önceki maaşının %20'si anca edecek bir tutara imza attığı açıklandı.

falcao 8.6 milyondan 7.25 + 5 + 5'e imza attı.
mesut 18 milyon sterlin'den 0+3+3+3 milyona imza attı.

ne kadar anlatırsan anlat, anlamak istemeyen anlamayacak.
özil transferi türk futbolunun çivisini çıkaracak işlerden biri, tff affeder uefa affetmez. umarım birileri layığını bulur.
Ben onu bunu bilmem adam bu sezon bedava oynuyor. Ya falcao?
Koskoca camia şike mi yapacak bedava işte.?
bu seneki en flaş transferlerden biri oldu bence. kim ne derse desin.