1. ?.
  mesut özil, günümüzün sayılı orta saha oyuncuları arasında gösterilen, türk asıllı alman oyuncudur.

  kendisi turk bir aileye sahip olup, bu türk aile, yıllar boyunca almanya nın ekmeğini yemiş, orada çalışmıştır. mesut özil ise almanya da hayata başlamış, almanca yı türkçe den iyi konuşmuştur.

  kendisini futbolda yetiştiren antrenörler, teknik adamlar hep almandır. kendisinin burada olmasını sağlayan herşey almanlar tarafından kendisine verilmiştir.

  bu başarılı futbolcu, belkide hiç görmediği, dilini doğru düzgün konuşamadığı türkiye yerine, doğup büyüdüğü, herşeyiyle bir parçası olduğu, ailesine kucak açmış almanya nın ülke takımında oynamaya karar vererek, çok doğru bir karar almıştır.

  türk medya sı ve halkı tarafından, doğru kararı aldığı için arkasında olunmalı, kendisine başarılar dilenmelidir.
  3 -4 ... borntodance
 2. ?.
  aslında mesut'u anlamak için tek bir soru yeterlidir.mesut türkiye'de yetişseydi böyle bi futbolcu olabilir miydi? başarılarının devamını diliyoruz.
  3 ... pamuk cuceyi yedi prensesler
 3. ?.
  mesut özil ekmek yediği kaba pislemiyecek kadar gerçek bir türktür.
  3 -2 ... kramp
 4. ?.
  ağzını okumak yeterlidir.

  dünkü maçta kaçırdığı bir pozisyondan sonra "amına koyim ya" dediği görülmüştür.

  edit: valla bak lan yalan değil.
  4 -1 ... bleedingmoon
 5. ?.
  türk halkının halihazırda zaten yaptığıdır. alman milli takımının 4-0 kazandığı maçın tüm başarısının mesut'a yüklenmesinden bellidir bu zaten. seçimini bu şekilde yapması da gayet doğal. kendini daha rahat gösterebileceği, üst sıralara oynayan bir turnuva takımını seçmiştir. bu şekilde kariyerinde daha iyi yerlere gelme fırsatını yakalamıştır. ayrıca ballack, klose, podolski gibi futbolcuların da tecrübelerinden faydalanacaktır. gayet mantıklısını yapmıştır.

  ayrıca da başlıkmış öğrenmiş olduk. bu aydınlatmayı yapanlara şükranlarımızı sunuyoruz. belki de dedirten başlık olur bir gün gözlerimiz yaşararak okuruz.
  1 ... prison freak
 6. ?.
  hamit altıntop'un ekmek yediği kaba pislediğini öğreten futbolcudur.teallaaam ya.
  1 -1 ... pamuk cuceyi yedi prensesler
 7. ?.
  türk milli takımında oynasa etrafında aynı performansı göstereceği futbolcular bulamayacağı için, ayakta alkışlanabilecek tercihler bütünü.
  1 -2 ... notrinova
 8. ?.
  bize hamit , nuri gibi oyuncuların alman a milli takımına giremiyeceğini gösteren futbolcudur, girebilselerdi tercihleri belliydi . ayrıca dogduğu, suyunu ictiği, aşını yediği toprakların hakkını vermeyecek kadarda nankör bir futbolcu degildir.alman milli marşını söylemiyecek kadarda türktür.angela merkel e bile "takımda milli marşı söylemeyen futbolcular hakkında ne düşünüyorsunuz" diye gazetecinin soru sormasına vesile olmuştur.
  ... kramp
 9. 0.
  Hakan murat yakın biraderler, şimdi de mesut özil. Adını hatırlayamadım ama bir tane de hollandada vardı sanırım gurbetçi.
  birde nuri. Nuri nerde?
  evde oturup maç izliyor şu an.
  Diğerleri nerde?
  Nuri'nin izlediği maçlarda as çıkıyorlar. Seçimin nedeni gayet açık. Kim ne yapsın fatih terim'in içine sıçtığı milli takımı. Adamlar bu işten para kazanıyor tabiki de almanya'yı seçecek, isciçre'yi seçecek.
  1 -1 ... 11 11 11 11
 10. 1.
  yaptığı seçimden dolayı mesut özil i yargılamamaktır. hamit altıntop u da. birinin aldığı kararı doğru diğeri yanlış olarak nitelendirmek doğru değil. her ikisi de kendi değerlerine göre tercihlerini yapmıştır. bunun üstünde diğer insanların konuşması sadece saçmalamaktır.
  ... tongue fu