bugün

Evet efendim, herkese iyi akşamlar, selamun aleykumlar, falan fıstıklar diyerek pek kıymetli sözlerime başlıyorum... Gerçi hemcinslerim bu konuda şu veya bu şekilde bazı bilgilere sahipler fakat biz yine de kendi gözümüzden bir sosyal gözlem yapalım dedik ve her şeyden evvela burada da her genellemede olduğu gibi istisnaların olabileceğini hatırlatma gereği duyduk... Şimdi izninizle listemize geçelim...

1. taksiciler
Gözlemlerime dayanarak birinci ve en önemli kategoriyi oluşturan erkekler, şoför kategorisinde bulunan erkeklerdir. Taksiciler dediğime bakmayın, bunun tır şoförüne kadar giden yolu vardır... Ehem neyse, ülkemdeki taksiciler öyle sanıyorum ki belli bir sınavdan, seçmeden filan geçerek bu mesleği icra ediyorlar, çünkü bu gruptaki erkeklerin korkutucu bir çoğunluğu ''amsalaklardan'' oluşmaktadır. Şimdi efendim, nereden bildiğimi merak edebilirsiniz, o yüzden hemen söyleyeyim. Ortalama beş yüz metrelik bir yol boyunca arkanızdan yaklaşık 6-10 adet taksi yaklaşıp binmeniz için korna çalıyorsa bu benim tezimi doğrular. Ve evet, özellikle de güzelce giyinip çıktıysanız evden sizi arabasına bindirmek için ısrar eden pek çok taksi şoförü görürsünüz. Bu elbette bir kadın için aşağılayıcı bir histir. Öyle böyle değil. Hatta kendi kendinize sorarsınız ''ulan orospu tipi mi var bende?'' diye. Eh, şimdi aramızda bazı safdiller onların sadece ''iş yapmak'' için kornaya bastığını iddia edebilirler. Onlara verecek cevabım ise şu olacaktır: Normal koşullar altında bir taksi şoförü bir kez kornaya basar ve bu yöntem ile binip binmek istemediğinizi anlar. Ancak burada bahsi geçen şoförler uzun süre peşinizden gelen, ikide bir kornaya basarak sizi rahatsız eden ve etrafınızdaki insanlar nezdinde rencide eden ahlaksızlardır. Bu kadar ısrarcı olmalarının ''ekmek parası'' kazanmakla alakalı olduğuna inanmamak lazım gelir.

2. kuaförler
Eh, bu da bilinen bir gerçek aslında. Koltuğa oturur oturmaz aman bir iltifatlar, bir muhabbetler sormayın gitsin... O ne sıcakkanlılıktır öyle yarabbim? Fakat kanmamak gerekir bu ayaklara, kuaförler iyi seçilmelidir. Hatta mümkünse eşcinsel olmalıdır. Ne yazık ki, en elit kuaförlerde bile tatsız olaylar vuku bulabiliyor. Bizzat yaşamış görmüş birisi olarak kuaförlerin uzak durulması gereken erkekler olduğunu gözüm kapalı iddia edebilirim. O sebeple sadece erkek personelin çalıştığı kuaförlere özellikle de akşam saatlerinde gitmemeniz salık olunur... Doğrusunu söylemek gerekirse hiç gitmeyin. Bir bok bildikleri yok zaten, asla size istediğiniz, haylinizdeki saçları veremezler!

3. askerler / askeri personel
Zamanının büyük bir kısmını erkekler arasında geçirmek bir ''azman'' için tahammül edilemez bir histir, takdir edersiniz ki. Bunlar hem ahlaksız hem de pişkin tiplerdir. Size hemen her ortamda musallat olurlar ve ''bir türk askerine böyle de davranılmaz ki'' geyiğine giriverirler hemen reddedilirlerse... Tek amaçları sizinle yatmaktır. Aslında hepsinin amacı sizinle yatmaktır fakat bu kategorideki erkekler sadece yatmak ister, her şeyden önce yatmak, sevişmek, birlikte olmak. Hatta size bakarken gözlerinde sizi çıplak olarak canlandırıyor da olabilir, bu yüzden muhabbet ederken bile erekte olabilmeleri mümkündür. Zaten bu iş onlar için bir eğlencedir, en mühim eğlence hem de. Size baktıklarında saf olmayın hemen, kara kaşınıza, kara gözünüze vurulmamışlardır, Yunus emre şiirlerindeki gibi. Onun adı aşk değildir, olamaz da. Zaten aşk da yoktur, fakat bir askerle yaşayacağınız ilişki aşkın yakınından bile geçmez, sadece kendinizi basit hissetmenizi sağlar. Öyle tahmin ediyorum yani, şahsen çok şükür ki öyle birisiyle birlikteliğim olmadı fakat bir tanesi açık açık güzel vakit geçireceği bir kız aradığını söylemişti bana. Düşünün merhabalaştıktan sonra sizinle cinsel teferruatlı muhabbet kurabilecek bir erkek...

4. kaldırım mühendisleri
Bunlar da genellikle gençlik çağlarında olan, çoğu zaman kalabalık bir arkadaş ortamına sahip, halk arasında zibidi diye tabir edilen yeniyetme erkeklerin oluşturduğu kategoridir. Vakitlerinin pek çoğunu bir köpek sürüsü gibi sokaklarda geçirirler, gelen kıza laf atar, giden kıza musallat olur, kendilerince eğlenirler. Bir erkeğin bu kategoride olup olmadığını anlamak çok zor değildir, sadece saçlrına bakın ve o tuhaf şekli vermek için ayna karşısında kaç saatlerini feda ettiklerini hesaplayın; rakam ne kadar büyük çıkarsa bu kategoride olma ihtimalleri de o değin yüksektir. Genelde çocuksu bir tavır içindedirler fakat tek dertleri amiyane bir tabirle ''kız kaldırmak''tır sevgili sözlük. (Muhabbetlerine kulak misafiri olmak eğlenceliydi.) Şimdi bunlar sizin komşunuzsa daha dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bir müddet sonra içlerinden birisi ya da birkaçı size çıkma teklif edecektir. Bu noktada ukala ve kendini beğenmiş bir kız tablosu çizmeniz yapabileceğiniz en ölümcül hatadır, eğer bu hatayı yaptıysanız bir kere geri dönüşü yoktur ve ilelebet sizinle uğraşacaklardır. O yüzden kibar bir dille reddedin ''ayy canııım, çok yakışıklısın ama sevgilim var. sepetlersem haber veririm ok mi tontiş?'' şeklinde bir üslup uygun olabilir. * Ama ne yapıp edip reddedin, sakın kabul etmeyin. Çünkü bunlar dengesiz, bilgisiz, nerde akşam orda sabahçı insanlardır. Üstelik size aşık oldukları filan da yoktur, hemen havalara kapılmayın. Kendinizi pek güzel zannetmeyin, keza birazcık gözlem yaparsanız sizin haricinizde zilyon tane kızla haşır neşir olduklarını görürsünüz...

Şimdilik bu kadar geldi aklıma sevgili sözlük. Ha, ''atma şaban, angelina jolie misin mübarek?'' diye sorarsanız da ''valla ben de bilmiyorum, erkeklerin ilgisini çekmek zor olmasa gerek!'' şeklinde cevabımı verir, usluca köşeme çekilirim, hiçbir erkek ''dostumun'' olmayışı bilinciyle... Ne boktan duygudur öyle... Şayet buraya kadar okuduysanız, bir kadın olmanın ne kadar iğrenç bir şey olduğunu az çok idrak edebilmişsinizdir. Tezgahtaki bir meyve gibisinizdir, iştah kabartırsınız. Bir an önce yenilmek istenirsiniz. Ve sizin bütün toplamınız bu kadardır, tek porsiyonluk yemek kadar.

(bkz: omzuna yaslanıp ağlayabilir miyim sözlük)
daha öğrenci ise makine mühendisi adayları.
reklam ajanscısı ya da film yönetmeni olan arkadaşlardan uzak durulması gerekir kanımca, mazallah meşhur ediverirler birden bakarsın piyasadasın.
(bkz: türk kızları nın çok güzel olması)
mesleklere göre insan tahlil etmekte ancak bu kadar olur.
(bkz: görmeyeli tıp bayağı ilerlemiş)
(bkz: sözlükteki azmanlar rahatsız)
(bkz: film yönetmeni)
pompacı. * *
elit olmayan bütün erkekler.
turizm sektöründe çalışanlar. * turizm sektöründeki kişilerin düzenli bir hayatı olmadığı gibi düzensizlik onlarıda iyice dengesiz biri yapar. ayrıca insan işlişklileri kuvetli olduğu için * sizide kolaylıkla kandırabilirler. bunların dışında çevreleri ister istemez geniş olur ve boyca turistle haşır neşir olduklarından sizi aldatma olasılıkları yüksektir.
bankacı sigortacı ve avukatlar
(bkz: emlakçı)
mühendisler ve bankacılar bu gruba girer zira hayatlarında asla sizlere yer yoktur, onların önce işi gelir.
mühendisler ve bankacılar bu gruba girer zira hayatlarında asla sizlere yer yoktur, onların önce işi gelir.
tespit mütehassısı abazan erkekler.
davulcular. ben yandım sizde yanmayın.*
(bkz: pezevenk)
(bkz: polis)
(bkz: bakkal) = (bkz: müjde ar)
(bkz: gazozcular)
*
kasap, balıkçı. *bir de uzun yol şoförü ve sürekli denizde olanlar subay kaptan vb. *
(bkz: denizci)

(bkz: liman-sevgilisi kombinasyonu)
kesinlikle hukukçulardır... aldatır anlamazsın, ağzı da süper laf yapar kandırır...
matematikçilerdir. gece yatağa yattığında bile kabuslarında sorularla uğraşıp soruyu çözemeyince ühühü diye ağlayarak uyanırlar. yürek kalkınlığından başka birşey değildir.
hayatı bilmem kaç bilinmeyenli denklem olarak görürler, habire fisto atarlar. başınız ağrır.
(bkz: topçu)
jinekologlardır kesinlikle. *