bugün

meslek sahibi olmadan önce.
meslek sahibi olduktan sonra.

bu bir gerçektir. bir bayan meslek sahibi olduktan sonra para kazanmaya başladıktan sonra ilk işi evdeki eşyalardan sonra sevgili değiştirmesidir. nedense bir tarafları kalkarlar. sizi küçük görmeye başlarlar bu ne lan.
eline para geçince artık ben kendimden sorumluyum havalarındadır. bu ne basitliktir... resmen kıçının kalkmasıdır.
önemli bir doğruluk payı vardır. bir erkek nasıl aşırı para kazanıpta ilk işi kocasını boşamaksa. kadın içinde geçerli durum meslek sahibi olup ilk işi terk etmektir. boşamaktır. birde üstüne kocasından daha iyi bir mevkideyse...
parayı, kariyeri sindirememiş kişilik hali.
(bkz: ne oldum delisi)
(bkz: duvara toslama an meselesi)
(bkz: bir de yazabilsen)
aynı durum kişiliği tam oturmamış erkeklerde de görülmektedir. yazıktır. hem bayan hem erkek için acınılası bir durumdur.
aslında bir tarafları kalkmıyor. ülkemizde çizilen bayan profili biraz farklı olduğu için, meslek sahibi bayanların hareketleri tuhaf gelebiliyor.
tıp fakültesinde okuyan kız. bir gün tıp fakültesine gelip inceleyiniz derim ben. tempra olmuş g.tlerini izlemek zevkli oluyor. özellikle 1. sınıf çok fena.
tartışılması hoş olmayan kavramdır. meslek sahibi olmak evet bir değişime neden olur çünkü bu insanlar eğitimli insanlardır. erkek yada bayan fark etmez bi tarafları kalkık değildir sadece bunu anlayamayanların işine gelmez bu insanların davranışları.
erkeklere muhtaç olmadıklarını anladıktan sonra kendilerine özgüvenleri geliyor desek şuna.
her gördüğü bayana bir tarafları kalkan erkeklerden daha evla bir durumdur. denilseki meslek sahibi olan bayanlar daha mutlu daha özgüvenli 'doğru' derim. ha 'meslek sahibi olan bayanlara fazla musallat olamıyorum, kendilerini ezdirmiyorlar' o zaman başka.
tektaşımı kendim aldım olayının farklı versiyonudur ama hep desteklemişimdir erkekçi bir toplumdan kurtulup eşit toplum olmak yolunda ki ilk adımın annesidir.
güncel Önemli Başlıklar