1. 1.
    yurdumuzun geleceği için atılması gereken önemli bir adımdır. evet.
    ... kazangap
  2. 2.
    bir yandan katıldığım durum. bir yandan katılmadığım durum.
    bu okullara giden öğrenciler gerçekten o mesleği öğrenmek için gitmiyorlar. meslek liselerinde kültür dersleri gösteriliyor. ama adam yapamıyor ki boşuna gösteriyorsun. kültür dersleri yerine bölüm dersleri görsün mesleğini daha iyi öğrensin yapsın. kültür derslerini kaldırdığın zaman üniversiteye gidemeyeceğiz. kültür dersleri yoktu, azdı o yüzden üniversiteye gidemediler. olacak. karşı çıkılacak. yani kabul edilmeyecek. iki ucu boklu değnek gerçekten meslek lisesi memleket meselesi.
    katılmadığım tarafı da şudur:
    bu okullar kapatıldığı zaman yerine ne gelecek, ne olacak, ne açılacak bu öğrenciler nerede, ne yapacak, ne öğrenecek. anadolu, fen lisesine gidemeyen öğrenciler meslek lisesine gönderiliyor. bu okulları kapatırsan. bu adamlar nereye gidecekler. meslek liseleri alt gelir grubuna mensup aileler için ideal bir okul yani. bu ailelerde düşünülmeli. veya köyden, kasabadan gelenler için.
    not: birde bu okullar şu yönden dolayı kapatılmalı, endüstri meslek lisesi mezunu. her zaman hor görülür. küçümsenir, aşağılanır, toplumda o yüzden kapatılmalı.
    ... vlnat
  3. 3.
    20 sene kadar geç kalınmış taleptir. lan o te cetvelleri ile tahta gönyeler ile o kadar dayağı yemeden önce kapattırsaydınız ya..
    5 -1 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    Sonra hepsi anadolulara dolsun demi. Facia olur.
    ... expected1
  5. 5.
    Meslek liselerinin kapatılması söz konusu bile olmamalı. Meslek liselerini 3. Sınıf bir eğitim veren yer haline getirmekte aptallık. Yüksek puanlı, Anadolu lisesi puanlı meslek liseleri olmalı. Meslek lisesinde makine okudum ve bölümümü çok seviyorum. Üniversiteye de mühendis olarak devam ediyorum ve meslek lisesi çıkışlı olduğum için alanımda çok fazla artım ve bilgim var alanımda.Yani siz kültürel dersleri kaldırırsanız bu kadar gencin üniversite hayalini yok edersiniz. Ayrıcalık sanayiler için oldukça avantajlıdır meslek lisesi. Sadece puanları ve eğitim kalitesi yükselmeli. Alt sınıfa da hitap ettiğini düşünmüyorum sadece puanı yüksek olmayan insanlara hitap edıyor şu an için.
    1 -1 ... paperstreett
  6. 6.
    bir şey kapatılacak ise önce imam hatipler kapatılsın dedirten çağrıdır, imam hatip lisesi olan yerde meslek lisesi olmaması büyük acı,
    meslek liseleri geleceğin okullarıdır, her şeyin mekanikleştiği bu dönemde meslek liselerini kapatmak yanlış hamle olur, bir reform düşünülebilir yalnız.
    4 ... tapmadiyentanri