1. 1.
  bir milliyet haberidir.

  israil, geçen haftadan bu yana abluka altında tuttuğu Müslümanların kutsal mekanı Mescid-i Aksa Camii'de bugün cemaate saldırdı.

  Pazar günü caminin kapılarına konulan metal arama dedektörleriyle tırmanan gerilimde, bugün Cuma namazı çıkışında polis Filistinlilere müdahale etti. Uluslararası haber ajansları, çok sayıda yaralı olduğunu bildiriyor.

  Reuters'ın dünyaya servis ettiği bir karede polisin ateşlediği biber gazı kalabalığın ortasına düşüyor ve insanlar can havliyle kaçışıyor.

  israil polisi, işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde günlerdir Filistinlilere karşı biber gazı ve plastik mermi kullanıyor.

  http://www.milliyet.com.t...l-mescid-i-dunya-2488694/
  ... olrica yue
 2. 2.
  hadi hep beraber dua edelim.

  (bkz: diyanetin mescid i aksa hutbesi)
  ... dekadans
 3. 3.
  21/07/2017 tarihli cuma hutbesinin ana konusudur.

  Hutbenin konusu sadece Mescid-i aksa'ya saldırı olsa ilgi alanımıza girebilir. Zira elhamdülillah müslümanız ve kutsal saydığımız mekanlardan birisine saldırı yapılması üzücü bir olaydır.

  Ancak, saldırının esas muhatabı mescid-i aksa değil mescid-i aksa cemaatidir. O cemaat kimlerden oluşuyor? Filistinli araplardan. Filistinli Araplar kim? zamanında türk milletini kahpece arkadan vurmuş, şimdilerde ise türk'ün adaletini mumla arayan bir avuç zavallı.

  sonuç: bundan banane.
  2 -2 ... manofsteel
 4. 4.
  Şimdi burda yapılan zulüme hala sessiz kalan sözde demokrasi yanlısı ülkeler niye yaptırım uygulamiyor. Akıl işi değil arkadaş her gün bir sürü insan ölüyor yada yaralaniyor.

  Gelelim müslüman ülkelere... kimse bana ümmet yada din adı altında bir şeyler zirvalamasin zira bu yapılan olaylara ses çıkarmayan milyarlarca müslüman söz konusu. Sadece dua etmekle kalıyoruz. Amk çocukları gelmiş yallah Arabistan'a diyo. Be amina kodugum çocuğu hiç mi vicdan yok sizde ? Hiç mi insanlık yok ? Bi ton video var bu olayı anlatan.

  Birinden söz etmek gerekirse; "ÇOCUKLAR ÖLÜYOR" görün şu tabloyu. Burda Filistinli yada müslüman olmasının önemi yok. Önemli olan hayata çocuk yaşta gözlerini yuman gencecik çocuklar.

  Allah kimsenin yaptığını yanına birakmasin. Elbet bir gün gelecek ve insanlık kazanacak.
  (bkz: Filistin de eli kalem yerine taş tutan çocuk olmak)
  2 -1 ... zazatoucny