bugün

bildiğin orospu çocukluğudur. her trip attığında bu nokta gelir oraya.
ne gerek var arkadaşım trip atıyosun direk söyle dolaylı yola ne gerek var ama tabi illa bi orospu çocukluğu yapması gerek.
direkt yazmayı bilmemekten kötü bir durum değildir.
yazım kurallarına uyma hastalığından kaynaklanır.
(bkz: ne vereyim abime)
benimki trip kırgınlık manası taşıyor.
Bir, mesajı yazıp alt sıraya geçip nokta koymak değildir.
Resmidir, disiplinlidir.
bip, telegram, WhatsApp, Facebook messenger ya da kısa mesajlarda cümlenin sonuna nokta konulması, mesajı alan tarafından 'itici' olarak algılanabiliyor.

Noktayla biten yazılı mesaj alanların karşı tarafın sinirlendiği algısına kapıldığı da belirtiliyor.

kaynak: https://www.turkiyegazete....tr/teknoloji/332059.aspx
artık bende reflex haline gelmiş bir eylem.

ve bu reflexe sahip olmamın sebebi ise, bu sözlüktür. formatlara kendimi fazla kaptırdım herhalde, o yüzden bu reflex'i alışkanlık diğer paltformlara da yansımış durumda.

ama iyi bir reflex, çünkü mesaj derli toplu gitmiş oluyor. aynı zamanda mesajda anlatılmak istenilen şeyi, imla kullanarak daha detaylı bir şekilde, karşıdaki kişinin de çok net anlayabileceği şekilde anlatmış oluyorsunuz. karşımdaki kişiyi pek fazla s*klemem bu konuda açıkçası. imlaya dikkat ediyorum diye beni itici görüyorsa, s*ktirsin gitsin yazmayı bilmeyenlerle mesajlaşsın. benim zamanımı boşa harcamasın en azından.

tabi bu olayı sadece bir noktayla sınırlandırmamak gerekir. şahsen yazdığım mesajda sadece imlaya değil, herhangi bir yazım yanlışı olduğunda ona da takılıyorum. ya artık içime işlemiş ve büyük takıntı haline getirmişim. mesajda olan en ufak bir hata, beni inanılmaz derece de rahatsız ediyor.

heh işte, bu tip olaylar uzun vadede can sıkabilir, ama kesinlikle insana çok katkı sağlıyor. aynı zamanda mesajda kendini çok iyi ifade etmemi de sağlıyor. yeme de yanında yat!

bu denli kaliteli mesajlaşan bir insanla karşılaşmak zordur. değer bilecekleri yerde itici vasfını koyuyorlarsa, kendi iticiliklerini görmezden gelip biran önce benim radarımdan s*ktirip gitsinler.

anladınız mı lan?
karşı tarafın ona kızdığınızı düşünmesine sebep olur.
daha resmi ve karşı tarafın mesajı olumsuz algılamasına sebep olur.
sinirlendiğimde bilerek yaptığımdır.
Tamam. (Ağır trip içerir)
Aslında cümlenin sonuna koyulması lazım mantıken ama iletişim sektöründe nokta tavır trip asabiyet göstergesi olmaktadır.
sinirliyken istemeden gelir o nokta.
bana noktalama işaretlerine uyan birisiyle konuşmak çok daha fazla zevk veriyor. nedendir bilmem.
azarlandığınızı hissettirir.
Alışkanlıktır. Sözlük dışında, herhangi bir yerde de yazım kurallarına uyarım. insanlar tuhaf bulurlar ancak mesajın çok daha toplu ve düzgün göründüğü yönünde düşünüyorum.
Türkçe yazım ve noktalama hassasiyeti olan her vatandaşın yapması gereken kural. Yapmazsak, Türkçe'ye ihanet etmiş gibi oluruz.