bugün

birine bir mesaj atıp, daha sonra da güya o mesajı ona yollamamışın da yanlışlıkla ona gitmiş numarası çekmektir. seni artık aramayacağını söyleyen birinin bu söylediğinin altında kalmamak adına yaptığı bir davranış biçimi olabilir.
acınasıdır ve olasıdır...olmuştur da olmaz olası!
- Seni seviyorum... Gönderildi
+ 1 yeni mesaj... Ne ?
- ay pardon sana mı göndermişim başkasına gööndericektim.

Misal.
senin gibi binlerce var. mesajını vermek amaçlı yapılan bir eylem.

-peki canım yarın aksam görüşüyoruz.
+ nasıl yani?
- aaaaa sanamı atmışım mesajı
+ yürü git!!!
Biriyle konuşmak isteyip cesaret edememekten sonra bulunan çözümdür. ''aa yanlış atmışım pardon'' dedikten sonra muhabbet açılır zaten. Ama karşıdaki yanlış mesaj olmadığını anlar, ayrı mesele.
dün akşam başıma gelen olay ;

arkadaşımdam mesaj gelir ve sonrasında aramızda geçen mesajlaşma ;

- senin alt duduşlarını yirim canım!
+ ayıp oluyo gardaş!
- pardon hacı yanlışlıkla olmuş.
+ yanlış yapma aga!
karşıdaki kişinin bu durumu örtbas etme isteği ile kimsenin haberi olmadan sonlanabilecek fenomen.

(bkz: mesajı yanlış yerden almış gibi yapmak)
(bkz: eski sevgiliye sms atmak için uydurulan bahaneler)
yenmemesi gereken eskimiz dikkat çekme eylemi.
Dünyanın en zavallı yalanlarından bir tanesi.
facebooktaki bazı kişilerin güzel bir kıza mesaj gönderip , kızdan ters tepki alınca pardon kuzenim göndermiş demesi.
Gerçekten yanlış yere yollayınca inandırılması güç duruma düşmektir.
dikkat çekmek için yapılırken bir yandan da niyetin belli edilmemesi için kasılan durumdur.
çoğu insanın hayatında bir kere de olsa yaptığı eylem. ergen işi olduğu açık.
kişilik oturunca saçma olduğunu anlıyorsun.
bunu yapan binlerce üniversiteli yüzbinlerce liseli onlarca ilköğretimli bulabilirsiniz.
(bkz: binlerce dansöz var)
yeni tanışılan hatundan ' artık peşimi bırakırmısın! ' msjınının akabinde ' ya kusura bakma canım sana yazmışım ' msjını okuduğunda g. tünle gülünebilicek bi durumdur.
not: kızlar erkekleri kıskandırmaya çalışarak daha çok kendilerinden uzaklıştırdıklarının farkında değiller.
karşı taraf tarafından kolayca anlaşılabilen eski sevgili numaralarındandır.
mesaj atan rezil duruma düşüyorda haberi yok anlaşılcak kadar bayık bi taktik..
artık kimsenin yemediği numara. gerçekten yanlışlıkla gönderseniz bile dalga konusu olursunuz.
güzel bir metoddur, eski sevgiliyle tekrar konuşma imkanı verir, ama gerçektende yanlışlıkla gönderilmesi insanı inanılmaz kötü duruma düşürür. ulan insan kız arkadaşına '' dün akşam beni sattın piç'' yazarmı, ben yazdım *
acınası durumdaki eski sevgilinin bir umut uyguladığı taktik. amaç mesajın içeriğinin doğruluğunu fark ettirmek ve "yanlış oldu" diyerek ona bir hiç olduğunu göstermek arasındaki çelişkide gizlidir. tek gönderilen ama toplu mesaj izlenimi verilen mesaj türüyle benzerlik göstermektedir.
Eski sevgilinin sıkça yaptığı durumdur. Başıma çok kez gelmiştir, ama gariptir o eski olmadan önce yapıyordu bunu. Birde sen daha cevap vermeden "yanlış kişi" demezler mi? E yok artık detittirir insana. Resmen salak yerine konuluyor gibi hissedersiniz kendinizi. Önemli değil diyip bozmazsınız kendisini.
bir eziklik göstergesi.

ne kadar ezik şey varsa sabah sabah tüm başlıkları açılmış valla tebrikler. sinirimi bozdu bu olmayan öz güveninizi.

" ayyy pardon Canım mesajı götüm atmış "
sevdiğiniz kızın babasına gönderdiyseniz sorun çıkaracak hadisedir.

+ aşkım ev boş bize gelsene bugün, o hıyar babana da mervelerdeyim dersin.

- demesine gerek yok evladım ben busecan ın babasıyım zaten.

+ behçet bey amcacım siz miydiniz? ben de busecan a atıyorum diye şey etmiştim.

- olur öyle sıkma canını. ben cenaze ve defin işlemlerini bizzat hallederim. sen rahat ol.

+ allah razı olsun.
Aptala yatmaktır rezil olmaktır.