bugün

işi olabilir baktınız cevap gelmiyor boşverin kovalamayın size değer veriyorsa elbet yazar.
Mütekabiliyet olmazsa olmazımdır. Bir kişi mesajlarıma geç cevap vermeyi kendine huy edinmişse aynısını uygularım.
samimiyetsizliktir. kadında erkekte yapmamalıdır. bilerek yazmadığını anlarsam bir daha konuşmam bile.
Genelde bayan arkadaşların çok meşgul olmaları sebebi ile yapabildiği eylem. Oje sürmüş kuruyacakmış yazamazmış vs. Böyle uzar gider.
Bazen karşındaki insana o kadar değer verirsin ki anlatacağın olayı onun mimikleriyle, vereceği tepkiyle daha güzel kılacakken sadece emoji ve klavyedeki harfler yetersizleştirir o tepkinin anını.Ben de yarına program yapılacaksa sadece yazarım mesaj.konudan azucuk kopuk oldu ama yazasım vardı.yayında ve yazımda emeği geçen herkese teşekkür eder iyi geceler dilerim
Ergenlerin birbiri ile sohbetinin ifşasıdır.

Hani konu ben olacağım ve geç cevap olacak yer mi o göt.
büyük ibneliktir.
en uyuz olduğum şey. gelen mesaja okuduğum an cevabı veririm varsın basit desinler.
Genelde kızların yaptığı eylemdir efenim.
hemen cevap vermeyim de şımarmasın düşüncesinde olabilecek zavallının eylemidir.
aslında mesajlaşılan kişi çok önemlidir. mesajları dört gözle beklenir. ancak karşıdaki mesajları biraz geciktirmeye başladığı zaman sizde de görülür bu davranış. insan "ay biraz geç yazıyım da, onu ve mesajlarını bu kadar önemsediğimi düşünmesin sakın. bak o geç yazdı, demek ki benim kadar önemsemiyo?" şeklinde hareket eder. aslında gerçek şudur; insan o kişi ve mesajlarını pek ala önemsemektedir, ölüp bitiyordur. ancak gururdan da, "hemen atlamayım" tedbirinden de vazgeçmez. karşıdakinin de aynı taktiği uygulayabileceği düşünülmez.

bir de; biraz geciktiriyim de, acayip meşgul ve bir sürü daha arkadaşıyla mesajlaşan, bir sürü tanıdığı olan biriymiş gibi imaj çiziyim derdi vardır kimisinde.
(bkz: gotun kalkmasin hemen)
(bkz: elini kaldıracağına götünü kaldır)
belki de karşıdaki kişiyi sözlüğün akışına bırakıp cevabı kendisinin bulmasını istemektir. ona balık vermek değil balık tutmayı öğretmektir...**
kasten yapılımışsa eğer, seni umursamıyorum anlamına gelebilecek durum.
meşguliyettendir.
cevap verilmeyen kişinin deli olmasına sebep olabilecek durumdur.
msn gibi sürekli başında durmanızı gerektirmeyen mesajlaşma araçlarını bir yana bırakırsak, sms yolu ile yapılan mesajlaşmalara cevap vermemek kesinlikle aladatma alemetidir.
(bkz: aramadım mamafih göt olabilirim)

msn'den, sözlükten, cepten, her türlü iletişim platformundan mesajlaşılan kişiye cevap hakkı doğduktan bir süre sonra cevap vermek, bekletmektir. yani verilecek cevap hazır bile olsa bu tutum içindeki arkadaşlar yine de beklemeyi tercih ederler. sebebi sırrını halen çözemediğimiz bu kişilik bozukluğuna gerekçe olarak "şimdi sürekli onunla ilgileniyorum, telefonun, netin başında onun için duruyorum sanacak" gibi bir sebep gösterilmektedir.

edit: mesaj gönderirken 10 saniye kuralı gibi olağanüstü haller konu ile alakasızdır.
güncel Önemli Başlıklar