bugün

gerçekten sevmediğim insan tipi.
yakın çevreme karşı “mesaja geç cevap verdi” takıntım yok. birini zaten yakın çevrenize alıyorsanız onun günlük hayatının içerisinde oluyorsunuz mutlaka. mesaja geç yazsa bile o an ne yaptığını tahmin etmeniz zor olmuyor.
sorun yeni tanıştığın bir insanın böyle davranması. ilk zamanlar zaten yeni yeni tanışıyorsunuz geç yazmasında sorun yok, bir işi olabilir. ama belli bir zamandan sonra işi olmayıp telefonu sürekli elindeyse ve yazmıyorsa bir sorun vardır.
belli bir süre sürekli yapıldıktan sonra bende “konuşmak istemiyor ve beni önemsemiyor” hissi oluşturuyor. yedekte tutulmuş gibi hissediyorum.
1-2 kez konuşma şeklimle ya da cümlelerimle uyarmaya çalışırım. sonuçta ben ders çalışmamdan ödün veriyorsam onun için karşı taraf da benim için bir şeylerden ödün vermeli. eğer hâlâ devam ediyorsa da o vakitten sonra yapacağım bir şey olmaz. kendi önceliklerine önem verip hayatına bensiz devam edebilir.
bir şey paylaşamadığın konuşmadığın insanla da yakın olamazsın zaten.
bazısı da gurur yaptığı için geç cevap yazıyor.
neymiş efendim "o bana geç cevap verdi ben de ona aynısını yapcam".

hayat kısa, gurur yapıp bekletmeyin bazı şeyleri.
Bence bunu umursamadığın insana yapıyorsun. Hiç olmazsa ben umursadığım insana yapamıyorum. işlerimi ondan gelebilecek bir mesaj için erteleyebiliyorum. Bekletmiyorum. Baktım işim çıkıyor, söylüyorum, geleceğim saati yine söylüyorum, o saatte işim bitmezse kusura bakma bitmedi yazıyorum.

Kötü olan şey insanların açık açık niyetini söyleyemiyor olması. Konuşmak istemiyorsan istemiyorum de. Senin karakterini ya da sohbetini sevmiyorum de. Başkasıyla konuşuyorum de. Belli karşında seninle konuşmaya çalışan biri var, bir çaba veriyor, senden uzak kalamıyor, öfff dercesine mesaj atmanın, geç yazayım istemediğimi anlasın tavrının sahiden savunulacak bir tarafı yok gençler.

Evet hayat sadece o insandan ibaret değil, herkesin işleri var, hobileri var, sorunları var ama kimsenin bir mesaja 3 saat sonra tek kelime ile dönecek kadar işi ya da sorunu yok.

Bence insanları böyle kırmak yerine kusura bakma konuşmak istemiyorum diyip kırmak daha iyidir. En ideali bu.
Bilerek cevap vermiyorsa nefret edilesi olan insancık.
herkese, her şeye vakti vardır. bir sana yoktur.. açık açık konuşmak istemediğini söylemesi daha insaflı. en azından umutlanmazsın.
En nefret ettiğim insan profili. Madem geç cevap vereceksin işin gücün yoğun en baştan söyle belirt bunu bana tamam diyeyim seni beklemem. Sohbetin en güzel yerinde gidip 2 3 saat sonra birşey olmamış gibi gelmiyorlar mi acayip sinir oluyorum.
müsait olmayabilir. insanlık hali.