1. 1.
    karşılık cvb beklememektir. karşının cvbı geç gelirse msjlaşma ertesi güne sarkabilir ki bu çok salak bir şeydir. konu egoysa evet egodur. egolar itaat ister. adam olun lan.
    1 -1 ... the do
  2. 2.
    Aynı anda yanınızdaki insanla konuşmaya dalmayın. Arada mesaj yazarken konuştuğunuzu ya da dinlediğinizi de yazıyorsunuz bazen.
    2 ... ikizler kizi
  3. 3.
    sevgilinize bi hevesle atacağınız mesajı babanıza, patronunuza ya da eski sevgilinize atmayın mesela, bi bakın o aşırı samimi mesaj kime gidiyor...
    1 -1 ... morpenguen
  4. 4.
    Araba kullanmak.
    1 -1 ... 2013 yilindan beri ulu yazari
  5. 5.
    Karşındakini tanımadan ona kezban yakıştırması yapmak. Belki de iyi bir dost kaçırıyorsun ama zaten böyle biriysen dost olma daha iyi.
    1 ... miss incognito
  6. 6.
    maç izlemeyin. Mesajı düzgün yazayım derken bütün pozisyonlar kaçıyor, insan ne izlediğini de ne konuştuğunu da anlamıyor.
    5 ... katmerlimars
  7. 7.
    (bkz: karşıdan karşıya geçmek)
    1 ... miss incognito
  8. 8.
    Naber Moruk yazmayın. Ben yazdım karşıdaki zat-ı muhterem bağyan çıktı zılgıtı yedik.
    Edit: sözlük mesajından bahsediyorum normal sms ile durduk yerde birine naber moruk diyecek kadar olmadık. Olduk mu acaba? Yok kedidir o kedi. .
    ... pramit
  9. 9.
    (bkz: cvb)
    2 ... talkative
  10. 10.
    Konunun ortasindayken hicbir vedalasma emaresi gostermeden karsi tarafi cevapsiz birakmak. Cok sinir bozucu bir durumdur. Boyle yapan insanla mesajlasmamak daha makbul aslinda.
    1 ... dun yok yarin var