1. 1.
  karşılık cvb beklememektir. karşının cvbı geç gelirse msjlaşma ertesi güne sarkabilir ki bu çok salak bir şeydir. konu egoysa evet egodur. egolar itaat ister. adam olun lan.
  1 -1 ... the do
 2. 2.
  Aynı anda yanınızdaki insanla konuşmaya dalmayın. Arada mesaj yazarken konuştuğunuzu ya da dinlediğinizi de yazıyorsunuz bazen.
  2 ... ikizler kizi
 3. 3.
  sevgilinize bi hevesle atacağınız mesajı babanıza, patronunuza ya da eski sevgilinize atmayın mesela, bi bakın o aşırı samimi mesaj kime gidiyor...
  1 -1 ... morpenguen
 4. 4.
  Araba kullanmak.
  1 -1 ... 2013 yilindan beri ulu yazari
 5. 5.
  Karşındakini tanımadan ona kezban yakıştırması yapmak. Belki de iyi bir dost kaçırıyorsun ama zaten böyle biriysen dost olma daha iyi.
  1 ... miss incognito
 6. 6.
  maç izlemeyin. Mesajı düzgün yazayım derken bütün pozisyonlar kaçıyor, insan ne izlediğini de ne konuştuğunu da anlamıyor.
  5 ... katmerlimars
 7. 7.
  (bkz: karşıdan karşıya geçmek)
  1 ... miss incognito
 8. 8.
  Naber Moruk yazmayın. Ben yazdım karşıdaki zat-ı muhterem bağyan çıktı zılgıtı yedik.
  Edit: sözlük mesajından bahsediyorum normal sms ile durduk yerde birine naber moruk diyecek kadar olmadık. Olduk mu acaba? Yok kedidir o kedi. .
  ... pramit
 9. 9.
  (bkz: cvb)
  2 ... talkative
 10. 10.
  Konunun ortasindayken hicbir vedalasma emaresi gostermeden karsi tarafi cevapsiz birakmak. Cok sinir bozucu bir durumdur. Boyle yapan insanla mesajlasmamak daha makbul aslinda.
  1 ... dun yok yarin var