bugün

Yanlış anlaşılsa da aslında bugünün işini yarına bırakmayan mesaj trafiğini yönetmek isteyen insandır.

Ha 10 dk sonra cevap vermişsin ha anında ne gereği var. karşınızdaki insan kesin benden hoşlanıyor beni onemsiyor tribine girecektir o ayrı.
Önemsediğini vurgulamaya çalışmaktadır.
(bkz: Yalnızlığın anlaşıldığı anlar)

Aman biri bana mesaj yazmış kaçırmayayım hesabı.
Bende aninda cevap veren insanlardanim.
Zamanim kisitli olabiliyor yada acil bi isim cikabiliyor olabilir yani dunya bu isi bitmez.
Canim istedigi icinde hemen cevap veriyorum aslinda muhabbet rotasini kaybetmeden hizlica akiyor.
3 gun sonra cevap veren arkadaslarima kiziyorum hatta insanlar zamanin kiymetini unutmaya baslamis artik.
karşıdaki eğer saatler sonra cevap veriyor ise "mesaja anında cevap veren şahıs" bu durumu bayağı çetrefilli bir hale getirebilir.
benimdir. yapılan eylemi fark edince bekleyip yazarım ayrıca.
Önemsiyen insan.
bu insan benim! karşımda kim olursa olsun, mesajın ihtivası ne olursa olsun gördüğüm an mesaja karşılık veririm.

(bkz: respect)
Candır Can değeri bilinmesi gerekir.
minnoş insandır.
Saygılı adamdır.
sizi tenasül uzvuna takan insandır.
En sevdiğim insan ama artık yok denecek kadar az.
ya karşısındakini gerçekten önemsiyordur ya da fazla yalnızdır.
Bu insan ben değilimdir. Çünkü ne yazacağımı bir süre düşünür, mantıklı bir cevap vermeye özen gösteririm.
gelen mesajları geciktirmeden yanıtlamaya çalışır, yanıt verecek durumda değil isem de bunu açıkça belirtirim ki iletişim aksamadan devam etsin. bu iş hayatının getirdiği bir disiplindir.
Benimdir. Ulaşmak isteyen herkesin yüzde 90 istediği an ulaşması mümkündür çünkü telefon bağımlısı olarak telefonum her zaman elimin altında bulunur. Pek meşgul de olmam. Arandığım an tak açarım mesaj atıldığı an en geç 5-10 dakika içinde cevap veririm. Huyum kurusun. Cevap vermemişsem bir şeye kızmış falan olabilirim.
O insana can kurban can şuana kadar pek denk gelmedim ama ileride bizede nasip olur inşallah.
O an meşgul olmayan insandır.
Benimdir. Telefon rehberimde listelerimde kayıtlı olan kişiler benim için değerlidir. Anında cevap veririm. Cevap veremeyecek durumda olsam yazana kadar huzursuz olurum. Ama gün geçtikçe aynı hassasiyeti olmayan tipleri görüyorum. Yine de beni değiştiremezler. Yoksa onlardan bir farkım kalmaz.
anında cevap veriyorum kız değilim.
anında olmasa bile kısa süre içinde dönerim. olması gereken de budur. saatlerce hatta günlerce mesaja dönmeyip cool olduğunu sanan salaklardan iyi bir niteliktir.
karşısındaki saygısı olan insandır. önemli bir işi olmadığı halde mesaja geç cevap veren insan da, saygısızdır.
(bkz: online)dır.
Özelliğini beğendiğim insan tipidir.
Geç yazınca itibarlarının mı yükseldiğini mi sanıyorlar?