bugün

kız arkadasından ayrılan bünyelerde genellikle görülür. hep onunla mesajlasılmaya alısılmıstır. herhangi bir arkadaşınızın sevgilisiyle mesajlaşmasını görünce ve o sesi duyunca kötü olma durumudur, eskiyi hatırlama durumudur. yeni birileriyle mesajlasmaya başlanılıncaya kadar geçer desek de geçmezmiş.
(bkz: arkadas kalmayi denemek)
(bkz: bir seyin bittigini anlamak)
(bkz: anılar $imdi gözümde canlandılar)
ayrılık sonrası erkeğin yıkıldığı anlardan sadece biridir. terk edilmiş kişinin evine misafir olarak gidilenlerin, telefonlarını sessize almaları tavsiye olunur. aksi taktirde 3. mesajı okuyamamak nasip olabilir. her türlü sesin** mesaj sesi yapıldığı günümüzde, sanmayın ki kimi zaman mesaj geldiğinde;
"- yok yok bişey olmaz, onun mesaj tonu Rob Zombie di bende tiesto çalıyo bişe olmass" diye kendinizi kandırsanızda, erkektir etkilenir ve o telefonu tiesto nun plağı gibi baş üstünde 3 defa çevirip belisiz bi seviyede küfür sarf ettikten sonra; 3. mesajınızı duvarda okuma ihtimali doğurabilir.
istemedigin bir haberin gelmesi ya da daha kötüsü ayrılık sonrası olusan o sessiz boslugun bir mesajla alt üst olmasıdır.
(bkz: nokia nın mesaj sesi)
şeyma- allah belanı versin remzi, sevgililer günü insan bir kutlar en azından.
(o an yan masada oturan kızın telefonuna mesaj gelir) (dıt dıtdıtdıt) bak mesajlar yağıyor kızlara en azından bir mesaj çekseydin remzi.
remzi- ne o mesaj sesini duyunca kötü mü oldum.*
gereksiz konuları dert edinen insan modelidir bunu hisseden kişi...
kızarkadasın mesajlaşma olayını abarttığı anlarda da görülen bir durumdur. tam uykuya dalmak üzereyken veya çok iddaalı bir winning müsabakasının ortasında sevgiliden ''sen benim için cennetteki bir huri,vazgeçilmez bir hint kumaşısın'' tarzında, cevap atmazsanız ayıp edeceginiz romantik!!! mesajlar sizi bu duruma sokabilir.
eğer kötü bir haber bekleniyorsa gelecek olan bir mesajla, mesaj sesi duyunca kişi doğal olarak kötü hisseder.
cevap yazmak için yeterli kontör yoksa olacak şeydir, mesaj bildirim sesi de çok acıklı bir şarkıysa değil kötü olmak hüngür hüngür ağlanır...*
bittiden anlamayan eski sevgili sahibi kişilerin durumu..
(bkz: mesaj sesi duyunca göt olmak) * *
''faturalanmamıs yaklasık kullanımınız 124 tl dir. sabit ücret ve diğer vergiler dahil edilmemiştir''
+kanka ben iyi değilim,başım dönüyor
-hopppp koşun len arif bayıldı
(bkz: özel msj görünce korkmak)
aşkın tükenip sadece bağın alışkanlıktan öteye gidemediği, iki tarafın kendi aleminde olduğu durumlarda ilk zamanları hatırlayıp iç sızlamasına neden olan sestir. arkadaşlarınızın, "sen bugünlerde telefonunla pek ilgilenmiyorsun hayırdır ne oldu?" sözleriyle pekişir. beklenen mesaj gelmezse o ses hayal kırıklığı yaratır, zordur.
uykuya dalma sırasında telefona gelen mesaja bakıp bakmama duygularını kapsayan duygudur.
- abi msj sesi duyunca kötü oldum, başım döndü, midem bulandı
+ msj sesi ne lan
- hani varya abi bililili bililili falan öyle işte
+ hay senin dimağını zikem
avea faturanın ne kadar geleceğini önceden mesajla bildirdiği için günü yaklaştıkça artan korkudur.
sıçtığınız ve muhtemelen kurtaramayacağınız bir sınavın sonucunu, arkadaşınız size yolladığında içinizde beliren duygudur. muhtemelen okul uzayacak ve aileden tonla fırça yenilecektir bu mesaj yüzünden.
her mesajın ondan geldiğini sanıp irkilme sonra ondan olmadığını anlayınca hayal kırıklığına uğramaya yakınlaşıp hemen zaten biliyodun ondan olmadığını diye kendini toparlamaktır.
çok kısa bir süre içinde geleceğini bildiğiniz, içeriğinin sizde hayal kırıklığı yaratacağı yüksek bir ihtimal olan ve ancak yine de ufakta olsa bir umut barındırdığından dolayı bir yandan da merakla beklenen mesaj geldiğinde kişinin içerisine girdiği ruh halidir.

bazen beklenmedik bir anda gelen mesaj da aynı etkiyi yaratabilir. velhasıl, teknolojinin zararları işte..
panikatak belirtisidir. hastaya sormalıdır: "şimdi o mesaj sesleri burda yanımızda mı?"
birisi yazar belki diye bakıyorum iki saattir kimse yazmadı..en sonunda bu kötü espriyi yapmak bana düştü...

-titreşime alın!!! **
aldigin her mesajda o'nun olmasi umidi tasiyamamaktir artik. ancak bu umitsizligin sebebi ayrilik degildir, askin bitmesi de degildir. askin bitip bitmedigini bile bilemeyecek kadar caresiz olmaktir. yoktur sevdicek, bu dunyada degildir artik, ruhu sizin kurdugunuz boyutta mi hala; onu bile bilemezsin artik. cunku bedeni farkli bi boyuta goc etmistir. onun icin gelen mesajlarin hicbi onemi kalmamistir. duyarsin o kliselesmis mesaj sesini, kimden geldigini bilmezsin, sadece ve sadece ondan gelmedigini bilirsin, o aci omrunu torpulemeye yeter zaten.