bugün

mesaj bildirim sesinin gelen mesajın içeriğine göre farklı tonlarda çalması. {anlamadın dimi bi bok? kendinde arama olm, ben anlatamadım... dur 2 dk!}

misal sohbet odalarındaki kelime filtreleri gibi düşünebiliriz olayı. hani "aq,oç" yazınca iletiniz gitmez falan filan. {burda gidiyo mu lan acaba? yazdık ama...}

şimdik örneklerle açıklayalım...
misal mesajın içinde "aşkım, sevgilim" gibi sözcükler geçiyor. filtremiz bunu algılıyor ve telefonumuz inceden, romantik bir şekilde çalıyor.

ve yahutta; mesajımızda "amına goduum, ibne, lan, kerhaneci"{bu konuda kelime haznem daha geniş anlaşıldığı üzre} türü kelimeler geçiyorsa telefonumuz pes tonlarla, kaba bir şekilde çalıyor.

evet, bekliyorum çekik gözlü kardeşlerimden böyle bir şey. {yapın da "allah belamı versin benim aklıma gelmişti!" diyebileyim.}

şimdi bunun bize ne faydası var?

kız arkadaşlarım!{ahah, ne güzel hitap lan. düşündüm de çıksak böyle hep beraber?}kapalı bir alandasınız şekil bi eleman gördünüz kesiyorsunuz, hoşlandınız da...
ve şimdi final sahnesi...
hop elemana mesaj geliyor. "dat dıdı dut" neymiş eleman? kaba, yaramaz size. {nası soğuttum ama... şu benle çıkma işini bi daha düşünseniz?}

erkek arkadaşlarım!{allah korusun} sizde aynı şekilde hoş bir kız gördünüz, yazıcaksınız.
ve hoop ona da bi mesaj... nası çalıyor telefon? ağlatır adamı vallahi bak, öyle büyük aşk var demek ki? neymiş kızın başı bağlı... {ama sizi soğutmuş olmıyım lan! bi deneyin, şu "erkek arkadaş" kısmı korkuttu beni.}

sonracığıma; ulan ibne! ne biçim başlık açıyosun, bi bok yazamıyoruz diyen format katili kardeşlerim için... alın ulan!

başlığın orjinali; mesaj içeriğine göre çalan olası mesaj bildirim sesleri{al anket}
başlığın orjinali; mesaj bildirim sesleri sms içeriğine göre çalsın kampanyası{"katıldığım kampanyadır" yazın diye bu, keratalar sizi!}
başlığın orjinali; zall'ın olası mesaj bildirim sesleri{alın lan zall manyakları! bi rahat bırakın adamı yahut yazın anuna goyim bana ne?}

öptüm; {bu uludağ için}
kib; {bu sözlük için}
bye; {bu da skilmiş format için!}
babadan gelen mesaj için: god father durumudur.
bankadan gelen kredi kartı son ödeme tarihli mesajlar için : fatih ürek - hadi hadi
ironik bir durumdur, ama böyle yapan varsa helal olsundur.