bugün

seçilmemesi gereken seçenektir. zira eğer "mesai saatleri disinda sigara kullaniyorum" diyorsanız, o şirkette mesai saatleri içinde sigara içmemeyi baştan kabullenmişsiniz demektir. onun yerine paşa paşa "kullanmıyorum" seçeneği işaretlenmeli, ortama aktıktan sonra paşa paşa içilmelidir. zira şimdiye kadar "bu bana sigara kullanmıyorum dediydi, içiyomuş" diye bir işten kovma vakkasıyla karşılaşılmamıştır.
bazı iş arama sitelerinde karşımıza çıkabilen ibare. mesela kariyer net te cv doldururken vardı önceden böyle bir seçenek sigara kullanımı kısmında.aynen şu şekildeydi:

sigara kullanımı:
-kullanıyorum
-kullanmıyorum
-mesai saatleri dışında kullanıyorum

hala var mı bilmiyorum. herneyse bana göre dünyanın en ezik seçeneği. ne demek mesai saatleri dısında sigara içmek? ya da öyle olsa bile bunu neden iş basvurusu yaptığın yere açıklarsın? olsa olsa bakın ben aslında sigara içiyorum ama o kadar yalakayım ki siz belki istemezsiniz diye mesai saatlerinde kasarım kendimi içmem bu yuzden bu işi kaybetmeyi göze alamam. bu mudur yani? sigara içiyorsan içiyorsundur ya da belki ara sıra içkiyle kahveyle falan içen tiryaki olmayanlardansındır o zaman da rahatlıkla kullanmıyorumu işaretleyebilirsin. kime ne senin akşam evinde kahvenin yanında içtiğin sigaradan. şahsen ben akşam 7 ye kadar sigara hiç içmeyip 7 den 12 ye kadar 1 paket içen kimseyi görmedim. varsa da beri gelsin alnından öpüp salaklığı yüzünden tebrik etmek istiyorum. ben o kadar saat sigara içmesem bir daha ağzıma sürmem.