bugün

akabinde patrona bir sürü küfür edilir.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
5 dakika içinde halledilebilirse halledilir; halledilemezse geri kalan kısım bir sonraki iş gününe bırakılır. eğer iş çok aceleyse fazla mesai yapılır ve daha sonra muhasebeye uğranarak fazla mesai ücreti alınır.
bu ve benzeri durumlarda yapılması gerek tek şey * patron size kitlemeden sizin patrona kitlemeniz.
(bkz: istifa etmenin verdiği dayanılmaz zevk)
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp etmişler) 'in tekil versiyonu
TAM iŞTEN ÇIKACAK OLMANIN VERMiŞ OLDUĞU HEYCANLA BEKLERKEN PATRONUN iŞ VERMESi SONUCUNDA KiŞiNiN YIKILMASIDIR. HELE Ki ÇIKIŞA RANDEVU AYARLAMIŞSANIZ.
bildiğin şerefsiz patrondur.
patronun karakter değerinin azalmasına sebep olan durumdur.
Patronunuzun olması işinizin olduğunu yoğunluktan iş kirlenmesi ise işsiz kalma korkusunun olmadığını gosterirki o patronun tasagına kurban olacak binlerce işsizi düşününce insanın kendisini şanslı hissetmesini sağlayan olaydır.
iş olsun tamam çalışalım hiç sorun değil ama paydoş saati geldiğinde toparlandığınızı gören, sırf uyuzluk olsun diye, çıkış saatindenden yarım saat fazla çalşmayı kar gören patronlardır. ne kadar çalışırsak çalışalım aldığımız parayı hakettiğimizi düşünmezler bunlar. alınılan maaşı bir de tam gününde ödüyorlar ise o zaman kral kesilir, istediğini yaptırma hakkı bulur kendinde.

bunlar, sormadan mesaiye bırakır. giriş saatiniz bellidir. geç geldiğinizde uyarı alırsınız ama akşam çıkış saatiniz hiç belli değildir. belli bir süre aksamları biraz fazla kaldığınızda, size olan davranışları hemen değişir. ama hasta olup gelmediğinizde sizden kötüsü yoktur.
hemen hemen her akşam başıma gelen bir durumdur. içinizden doyasıya küfür edebileceğiniz en uygun durum.
patronların harika zamanlamaları.
gıcıklığına yapılan eylemdir, kesinlikle tesadüf değildir. benim şu anki patroncuğum asla yapmaz öyle şeyler, aksine çıkışıma yarım saat kala falan ofise gelirse, ben geldim, sen artık çıkabilirsin diyor.
ilgili personeli o gün çalıştıramamışlık hissiyatıyla içgüdüsel olarak verilmiş karardır.
özel sektörün klasiklerindendir.
uzatmalarda yenilen gol gibidir, üzer.
vardiyenin revize edilmesi durumudur. iğrenç bir olaydır. revize edenleri tutup öldüresi gelir insanın.
insan öldürmek neymiş, nasıl yapılırmış, işte o anda bunları düşünmeye sevk eder insanı.
kitlenen iş; gözde büyüdükçe büyür.
sıkıntı basar.
sinirden ortalığı dağıtmak isteğiyle yapmaya başlanır iş.
uzadıkça uzar.
sonunda patron mutlu mesut evine giderken; çalışan, derin bir iç çekerek tutar evinin yolunu.
yedi sülalesiyle tanışmaya sebebiyet verir.
zalımlıktır, hayınlktır. insan insana bunu yapmamalı. itoğluit.
adilik. insan insana bunu yapmamalı. eşekoğlueşek.
aslında haftada 45 saatten fazla çalıştırmak fazla mesai ücreti ödensede 50 saati geçmek yasa dışıdır ama Türkiyede uygulama çok farklıdır.
askerliğin son günü nöbet kitleyen rütbeli ile benzer küfrü yer.
(bkz: şerefsizlik)
(bkz: insafsızlık)
KArşılık olarak patrona kitlemeyi gerektirir.