bugün

Ara sıra aklıma düşer Merve’nin güzel yüzü. Keşke hayatına son vereceğine kıyamet kopsaydı, keşke hapları içeceği sırada tutup kolundan götürseydim Merve’yi buralardan. Buna sebep olan herkes bedelini ödeyecek Merve O zaman bir sahile gidip senin hayata veda ettiğin yerde seni anacağım. Söz.
dünyalar güzeli genç öğretmen adayıydi..

atanamadigi için bunalima girip intihar etti..

ulan bir tarafta iki kelimeyi bir araya getiremeyen öğrencinin serserilerin elinde oyuncak olan
tek derdi ayın 15 inde maasi almak olan haybeciler

bir taraftada mesleği için geleceği yetiştirmek intihar eden merveler..

ben böyle adaletin..
Sizin üstünüzde merve çavdarın ahı var!
bu şahısın adının altına yazmak istemiyorum

ama nereye yazacağımı da bilmiyorum.

sistem zaten bozuktu, son 15-16 sene de

daha da bozuldu. ya malum şahısların yalakası

olacaksın, ya da köşende kalacaksın.

anlaşılan bu arkadaşımız o yavşak güruhunun

arasında kendine yer görmemiş. sırf askerden

yırtsın diye okula yazılan veya hiç bir becerisi

olmadığı halde torpille bir yerlere yamananlar.

sonuçta o işe ihtiyacı olan kişileri umursamayanlar.

halkın yaşamını iyileştirmek yerine, biraz daha

o koltukta kalabilmek için sürekli yalan

üstüne yalan söyleyenler, devletin 10 tane

öğretmen ihtiyacı varsa o sene 100 kişi

mezun edip umursamayan ama attı mı

mangalda kül bırakmayan siyasetçi.

bunların peşinde sözde dinciymiş diye

koşturan, üzerine toz kondurmasın diye

kavga çıkaran bir güruh.

lan dinciliğine kaydığımın ibişleri

bir de dini palavralar sıkmışlar,

din mi bu rezil sistemi ve onu desteklemeni

söylüyor. ona bakarsan kabataşta

deri eldivenliler bana saldırdı diyordu

caminin görevlisi ben müslüman adamın

yalan konuşamam, böyle bir şey olmadı

dedi diye aylardır işsiz, senin dinci kendine

itiraz etti diye adamı işten attı da.

dinciliğiniz de kendiniz gibi.
Açılabilecek ve istihdamı yapılacak bir sürü yeni meslek kolu varken inatla her şehire üniversite açıp öğrenci almanın sonucudur atanamayan öğretmenler. Eğer ihtiyacın 2 katı mezun veriyorsak burda bir terslik olduğunu anlamak görmek gerekir. Öğretmenlik okudum atanamadım intihar edeyim mantığı afedersiniz ama geri kafalı bir düşünce şeklidir. Evet her insan eğitimini aldığı alanda çalışmak kendini geliştirmek ve hayatını idame ettirmek ister fakat durum da ortada. Sanat Tarihi okuyup Bimde müdür olan biriyle tanışmıştım Ankarada. Keza ben de okuduğum bölümden mezun olunca ne yapacağımı planlıyorum şuan bile. Seçenekleri geniş tutuyorum çünkü tek planla atılırsan hayata işler yolunda gitmediğinde kendini çıkmaz bir sokakta gibi hissedersin. Sağa ve sola onlarca yol varken çıkmaz sokakta olduğunu düşünerek umutsuzluğa kapılırsın. Sevgili merve için üzgünüm ve ailesine baş sağlığı diliyorum fakat başka merveler olmasın, perspektifimiz daracık bir alana odaklanmasın. Okuduğunuz bölüm size iş garantisini değil hayatınızı ve düşünce sisteminizi geliştirecek bilgiler verir. Bu tecrübeyi ve eğitimi tek bir alanda kullanabileceğinizi düşünüp kendinizi umutsuzluğa kaptırmayın.
Sistemin yok ettiği fidanlardan birtanesi.
Ruhu şad olsun.
Öğrettiği bir harfe köle olunacak öğretmenlerimizden biri daha... Gözlerinde geleceğin yeşerdiği onca genç fidana yazık ettiniz. Bundan sonra dünya yansa kimin umurunda.
görsel
Bu yollardan geçmeyen kimselerin anlayamayacağı şeylerdir (bkz: işsiz olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak), bunu bilmeyen insanlar ne de güzel okuyorlar hariçten gazellerini...

belki meslegini eline alip gerceklestirmek istediği hayalleri vardı hatta belki çok saçma sapan hayallerdi bunlar. ya da kendi ayaklarının üzerinde durma gayesi vardı kim bilir. hicbir şey yoksa bile emeklerinin karşılığını görmek istedi ama hevesi kursağında kaldı... yitip gitti...
Sabah gördüm inanılmaz üzüldüm. Öğretmen olup atanamaması ile ilgisi yok üzülmemin. Sonuçta başka bölümleri de okuyup işsiz kalan o kadar çok insan var ki. Gencecik böyle güler yüzlü bir insanın hayatına son verecek kadar berbat hissetmesi üzücü olan. Hayatın onu o noktaya getirmesi. Çaresiz kalması.

Keşke böyle olmasaydı. Keşke.. umarım tekrarı olmaz.
allah rahmet eylesin.
Sistemin keskin dişli çarkına verdiğimiz son kurbanımız.
Herkes sorunu görüyor ve biliyor ama çözüm için
Kılını kıpırdatan yok çünkü ağababaları böyle istiyor.
Lanet olsun size ve sırtınızı dayadığınız odaklara.
atanamadığı için kim bilir nasıl bunalımın içersindeydi de en son çare (ya da çaresizlik) olarak intiharı seçti. burda boş boş yazmak kolay. atanamamasının üzerine kim bilir başka ne dertleri vardı. işsiz kalmayan bunu bilemez. baba parasıyla alınan telefondan yazan yazarlar lütfen yorum yapmasın.

ölen insandan bile nefret eden, ona şovmen diyen yazar bozuntularını gördükten sonra benim bu ülkeden ve halkından zerre miktarı kadar da umudum kalmadı.
Sanırım 50 oldu.
bir şovmenin ortaya attığı kıçı kırık yazar kasa üzerinde yıllarca tepinen hayvanların zerre sorumluluk hissetmediği kayıp bir candır.

bu kaçıncı intihar! insanlar yazar kasalarından değil canlarından geçecek hale gelmiş durumda fakat tüm derdiniz putunuzu korumak.

"dicle kenarında kuzuyu kurt kapsa allah'ın hesabını benden sormasından korkarım" diyen kişi sizin ve putunuz için bir örnek teşkil etmiyor tabi. hiç şüphesiz ki sapık ve azgın bir topluluksunuz.

(bkz: firavun halkını küçümsedi onlar da itaat ettiler)
Atanmaktan umudunu yitirip canına kıymış olan öğretmen kardeşimiz ):
şovmendir.
onca yıllık emek özveri herşeyin bittiğinin adıdır.
mekanı cennet olsun merve'nin. intihar bir seçimdir. onu suçlamıyorum. onu bu hallere itenler utansın.

birde sabah sabah orospu çocuğu görmek istiyorsanız fotoya bakın;

http://imgim.com/image/6059inciq9213611.jpg

hesap gerçek troll değil.

(bkz: korkkmazseyma)
atanamadığı için intihar eden genç öğretmen .

çocukluğuna ait bu fotoğraf kalmış geriye .

https://www.facebook.com/...2.&type=3&theater

bir de öğretmenlik hayaline ilişkin mezun olduğu dönem de paylaştığı bu foto .

https://www.facebook.com/...9.&type=3&theater .