1. 1.
  atanamadığı için intihar eden genç öğretmen .

  çocukluğuna ait bu fotoğraf kalmış geriye .

  https://www.facebook.com/...2.&type=3&theater

  bir de öğretmenlik hayaline ilişkin mezun olduğu dönem de paylaştığı bu foto .

  https://www.facebook.com/...9.&type=3&theater .
  10 ... balona rovesata atan adam
 2. 2.
  cinayettir.
  9 -3 ... hugo barrett
 3. 3.
  mekanı cennet olsun merve'nin. intihar bir seçimdir. onu suçlamıyorum. onu bu hallere itenler utansın.

  birde sabah sabah orospu çocuğu görmek istiyorsanız fotoya bakın;

  http://imgim.com/image/6059inciq9213611.jpg

  hesap gerçek troll değil.

  (bkz: korkkmazseyma)
  4 ... sigara icmiyorum
 4. 4.
  onca yıllık emek özveri herşeyin bittiğinin adıdır.
  ... monsterman34
 5. 5.
  bizim memlekette nasılsa af çıkar, borç silinir diye vergi borcunu ödemeyip, cezalı tarhiyat yapılınca mağdur olan, olduğunu söyleyen insan çoktur.

  insanlarda hayatın her alanında bu algı var. adam boğaziçinde böte oluyor, sanıyor ki mezun olduğu gün bilmem kaç parayla işe başlayacak, 10 sene sonra da ceo.

  olmayacağını biliyor ama kalıp hayaller sunulmuş ve buna mahkum kalıyor.

  bu ülkede 20 yıldır atanamayan öğretmen sıkıntısı var. hangi bölümde yığılma var hangisinde açık var cam gibi görünüyor.
  devlet iş garantisi vermiyor öğretmenlik bölümüne.
  zaten komünal bir yönetim olmadığı sürece kimse üniversite eğitimi ile meslek garantisini bağdaştırmaz. neyse bu başka bir konu.

  kıza yazık olmuş, allah taksiratını affetsin. mesele intihar etmesi değil, o sürece kadarki üzerine düşünülmemiş ihtimaller.
  sen böyle sorunlar olan bir memlekette sosyal bilimler öğretmenliği yapacak isen uzak illerde, özel sektörde çalışmayı da, özel ders vermeyi de, dershanelerde çalışmayı da göze almak zorundasın, hepsi bir yana işsiz kalmayı da göze almak zorundasın.

  intihar etmiş insanı suçlamak kimsenin haddi değil, bilmiyoruz kafasında neler var. ancak bu yolun başında yeterince üstüne düşünülmemiş olduğu açık.

  ailelerin de bu tip durumlarda payı var. tamam öğretmenlik belki çocuğun hayali, ancak 18 yaşındaki çocuğa her şey toz pembe imiş gibi davranmamalı. hayalin bu ama ihtimaller şunlar, göze alıyorsan peşinden git diyebilmeli.

  okula başlayanlara sen öğretmen olacaksın diye bir kağıt imzalatıp da atama olmasaydı burada cinayet tartışması yapabilirdik ancak bu şekilde zor.
  2 -3 ... raduyev
 6. 6.
  şovmendir.
  2 -17 ... kivilive
 7. 7.
  Atanmaktan umudunu yitirip canına kıymış olan öğretmen kardeşimiz ):
  2 ... gercegintakendisi
 8. 8.
  bir şovmenin ortaya attığı kıçı kırık yazar kasa üzerinde yıllarca tepinen hayvanların zerre sorumluluk hissetmediği kayıp bir candır.

  bu kaçıncı intihar! insanlar yazar kasalarından değil canlarından geçecek hale gelmiş durumda fakat tüm derdiniz putunuzu korumak.

  "dicle kenarında kuzuyu kurt kapsa allah'ın hesabını benden sormasından korkarım" diyen kişi sizin ve putunuz için bir örnek teşkil etmiyor tabi. hiç şüphesiz ki sapık ve azgın bir topluluksunuz.

  (bkz: firavun halkını küçümsedi onlar da itaat ettiler)
  9 -1 ... rumeli71
 9. 9.
  Sanırım 50 oldu.
  ... tarihcix
 10. 10.
  atanamadığı için kim bilir nasıl bunalımın içersindeydi de en son çare (ya da çaresizlik) olarak intiharı seçti. burda boş boş yazmak kolay. atanamamasının üzerine kim bilir başka ne dertleri vardı. işsiz kalmayan bunu bilemez. baba parasıyla alınan telefondan yazan yazarlar lütfen yorum yapmasın.

  ölen insandan bile nefret eden, ona şovmen diyen yazar bozuntularını gördükten sonra benim bu ülkeden ve halkından zerre miktarı kadar da umudum kalmadı.
  1 ... altan518