1. .
  6 Eylül Çarşamba günü Malta ile Frankfurt Commerzbank Arena Stadında oynanacak 2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme karşılaşmasının kadrosuna teknik direktör fatih terim tarafından çağrılmaması durumu.
  aday kadro ise şöyle:
  Rüştü Reçber, Volkan Demirel, Can Arat, Mehmet Aurelio, Tuncay Şanlı, Tümer Metin (Fenerbahçe), Tolga Seyhan, Orhan Ak, Arda Turan, Ergün Penbe, Hakan Şükür (Galatasaray), Gökhan Zan, ibrahim Toraman (Beşiktaş A.Ş.), Mehmet Topuz, Gökhan Ünal (Kayserispor), Özden Öngün (Konyaspor), Hüseyin Cimşir (Trabzonspor), Yıldıray Baştürk (Hertha Berlin), Nuri Şahin (Borussia Dortmund), Nihat Kahveci (Villarreal), Fatih Tekke (Zenit Petersburg), Halil Altıntop, Hamit Altıntop (Schalke 04)
  ... piandahalf
 2. .
  beklenen durumdur..ulusal takımda bu kadar kaliteli forvetler varken nobre'nin alınması zaten beklenmemekteydi..

  (bkz: fatih tekke)
  (bkz: halil altıntop)
  (bkz: nihat kahveci)
  (bkz: hakan şükür)
  (bkz: gökhan ünal)
  2 -1 ... insomniac
 3. .
  "laf olsun torba dolsun, birşeyler yapalım da sansasyon yaratalım" şeklinde beşiktaş'ı yıpratmak adına bir söylemdir. beşiktaş'ta oynasın yeterdir, milli takıma katkısı olmasa da olurdur. milli takıma yetecek şekilde forvet zaten bulunmaktadır, bu kadar polemik haline getirilmemelidir.
  1 -3 ... salca
 4. .
  mantıklı bi davranıstır . zira yeterince en az nobre kadar oynayabilecek forvet oyuncumuz vardır. aynı durum aurelio için gecerli değildir. herkes kabul etmeliki o pozisyonda oynayabilecek oyuncumuz yok. *
  1 ... cakaf
 5. .
  en az sabri sarioglu'nun milli takıma alınmaması kadar dogal bir durum. * *
  ... victor
 6. .
  oldu.. her sonradan türk vatandaşı olan futbolcuyu milli takıma alacağız diye bir kaide mi vardır? iyi oynasın onu da alsınlar.

  adamlara taahhüt ettiler, kardeşim türk vatandaşı ol, seni her milli maçta oynatacağım diye.

  o zaman ben demez miyim "bana ne ben ondan daha önce türktüm beni niye almıyorlar" diye?
  1 -1 ... trablus
 7. .
  koray avcının milli takıma alınmamasından daha normal bir durumdur. kendisi ligimizde yaklaşık bir buçuk senedir istikrarlı bir performans sergilemesine, canını dişine takarak oynamasına ve efendiliğine rağmen girememektedir milli takıma. üstelik defansif oyuncularımız bu kadar yetersizken ve defans oyuncusu yetiştiremezken. bu eksikliğin her milli maçta azami bir şekilde hissediliyor olması yeni yüzler getirse de milli takımımızın defansına, ne hikmetse bu temiz yüzlü çocuğu getirememekte, futbol yaşamının baharında hakkı olabilecek milli formayı giyememekte ne yazık ki!
  1 ... don kişot
 8. .
  (bkz: namert mert)
  ... crucify excalibur
 9. .
  ümit karan tamamen iyileştikten sonra daha da normal bir hal alacak hadise.
  ... fth
 10. .
  daha da ilginç durumlar vardır aday kadroda.ahı gitmiş vahı kalmış ergün penbe ve gol kaçırma olayını aşmış,olumlu top kullanabilme gibi olmayan bir vasfını da eksi değerlere indirmiş hakan şükür aday kadrodadır.can arat ın da sırf genç ve fenerbahçe de oynuyor diye kadroya alınışını anlayamamaktayım.

  ayrıca yine anadolu kulüplerinden birçok yetenek es geçilmiştir.
  ... disco inferno