bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  uludağ üniversitesi, iibf'nde siyaset bilimi dersini aldığım düzgün öğretim üyesi; doçent doktor. bilgi dağarcığının genişliği ve düzgün mizacıyla insana "hayat siyaset bilimi'nden ibaret olsa" dedirtiyor. kişisel web sayfasına http://homepage.uludag.edu.tr/~mert/ adresinden ulaşmanız mümkün. ayrıca bugün derste doğu-batı dergisinde, "politik güven" adında bir makalesinin yayınlandığını öğrendim.
  ... illumination
 2. 2.
  facebook'ta hesabı olan ama kısa süre sonra sayfasını izlenime kapatıp fotoğraflarını silen hocamız. kendisi gelecek vaad eden yardımcı doçentimizdir. uludag universitesi için büyük bir kazanım, değerini bilmeli...
  ... illumination
 3. 3.
  sözlüğü takip eden ****, genç hocamız. bizden biri gibidir, gidip konuşmak istersiniz; ama önce kendisinden randevu almak gerekir. maaşının yarısını dergi & kitap gibi şeylere harcadığını açıklayarak takdirimi kazanmıştır.
  3 ... icimdeki deniz
 4. 4.
  finalde vizeye göre çok daha iyi sorular sorarak bizleri rahatlatmış siyaset bilimi hocamız. *

  doğu batı dergisinin 21. sayısında da bir makalesi var. (kasım-ocak / 2002-2003) okuyunca gördüm ki bir de "a"sı varmış: (bkz: mert a gökırmak)

  sonradan edit: yök'ün veri tabaında kısa bir araştırma sonrası sadece bir a'sının değil bir de m. sinin olduğunu öğrendiğim değerli öğretim görevlisi. (bkz: mehmet ali mert gökırmak)
  ... illumination
 5. 5.
  uuiibf nin siyaset bilimi kürsüsünün diğer kaliteli hocalarından biri.

  diğerleri için,

  (bkz: süleyman seyfi öğün)
  (bkz: ali yaşar sarıbay)
  (bkz: derda küçükalp)
  (bkz: sertaç serdar)
  1 ... bilgehan
 6. 6.
  aslında daha çok politik teori üzerinden değil de güncel politik olaylar vasıtasıyla ders anlatır. derslerde verdiği örnekler insanın içini ürpertir. mesela ''endüstri devrimi'' ni ingilizlerin ''çitleme'' hareketiyle başladığını açıklaması ve amerikan devriminin dinamiklerini size tam olarak kavratabilmişliği inanılası değildir. eğer (bkz: uludag üniversitesi)'nde öğrenciyseniz mert hoca'dan mutlaka ders almalısınız. secimlik olarak verdiği dersler: politik güçler, karşılaştırmalı politika.
  2 ... aquaman
 7. 7.
  The Hoca. Ankara Üniversitesi-SBF Uluslararası ilişkiler Bölümü mezunudur, billur gibi bir Türkçe ile ders anlatır, okulda öğrenciye insan gibi davranan nadir hocalardandır. Eli öpülesidir.
  4 ... demirkanatli
 8. 8.
  (bkz: mert gokirmak)
  ... illumination
 9. 9.
  şiir gibi ders anlatan hoca. bugün dersinde elimi kaldırıp "hocam varya siz çok büyük adamsınız" diyecektim utandım*.
  2 ... ishakmete
 10. 10.
  kendini çok fazla geliştirmiş donanımlı bir hocamızdır. öğrenciyi anlar ve önemser. vizeleri çok kolay fakat finalleri zorlar.
  -1 ... mervekonyali