bugün

vasat oyunculuğunu aktivistlikle pr edeyim derken örgüt sempatizanlığına kaymış kişinin tehlikeli hezeyanıdır.

görsel

bu oyuncu tayfası böyle değil, bence bizzat örgütçüleri destekleyip oyuncu falan yapıyorlar. pr şirketleri, yapımcılar ve tv yöneticileri araştırılmalı.
yalnız bahsi geçen röportaj henüz hükümetin kürt açılımı yaptığı dönemde verilmiş galiba. o sıralar bırakın oyuncu, şarkıcı tayfasını bu ülkenin başbakanı, bakanları dahi pek bir öcalan seviciydi. mert fırat'a giydirirken bunları da unutmamak lazım.

görsel
ne zaman söylediği önemli değil. öcalan denen mahluğu ne zaman översen öv suç işlemişsindir, ülkene ve şehitlerine karşı.
Ayhan çarkın diye bir jitemci vardı. Bebekleri biz öldürüp PKK’nın üstüne yıkıyorduk diyordu. Zaten öldüklerine özülüyormuş yaptığınız bebekler Kürt bebekleri. Pkkli değilim ama pkk kürtleri öldürseydi bu kadar destek almazdı Kürtlerden. Tabi apo yakalana kadarki zamanı kast ediyorum. Esir bir insanın yönettiği bir örgütten bi bok çıkmaz.
zamanında özcalan kürt halkının lideridir, görüşülmelidir iyen akp'liler vardı. ne oldu neye kızdınız?
ekran bu tiplerle kaynıyor. aslında hepsini sandıktan çıkaracak ve yeniden ifşa edeceksin. akp'nin süreç zamanı herkes böyle coşmuştu. çok berbat günlerdi. ama kimsenin yaptığı yanına kalmamalı. yok o zaman süreç vardı yok bilmem neydi...
Öcalanı övmüyor - övülecek biri de değil zaten- , kürt halkının onu lider olarak gördüğünü söylüyor. Bu topraklardaki kürt sayısını düşününce eğer Öcalan kişisi insani birisi olsaydı. görüşülmesini istemesi mantıklı olurdu.

ama görüşüldü de, kendisine sayın da dendi, daha nice şeyler oldu. Hiçbirisi Mert Fırat'ın lafıyla olmadı. Bence asıl bunu düşünelim.

Bence asıl saçmalık tiyatrocu, oyuncu biri ile siyaset konuşmak. siyaset ile ilgileniyor olabilir ama röportaj bir oyuncu ile yapılıyorsa sanat medya ve kendisi ile ilgili konuşulmalıydı. Ne yapacaksınız bilmem ne oyuncunun gündeme bakışını?
kendisini atatürkçü zanneden biri olarak şok oldum. adını bile duymak istemem artık.
linç edilmeye çalışılan değerli oyuncu.adam gerçekleri söylemiş ne var bunda amk koyunları.
o dönem her ünlü böyle aferin alıyordu. bu da aynısını yapmış ama akp'nin çözüm sürecinde coşan yazarları gibi sildirtmeyi unutmuş.

zaten oyuncuların her boktan anlıyor gibi görünmesine ayar oluyorum. ekrana her boktan anlıyorsunuz diye çıkartmıyorlar sizi.

şimdi zaten götüm götüm "lan ne yapıcam, nasıl düzelticem" diye kara kara düşünüyordur. çünkü o kallavi paralar kazandığı reklamlar falan elinden gidecek.
Geçti Kardesim o günler kendini bi update etmenin vakti gelmiş zira artik sayın cumhurbaşkanımız başkomutanimizi övmek zamanı.
çok rezil bir açıklama. röportajın tamamını okuduğunuz da çıkıp özür dilese dahi affedilmeyecek şeyler söylemiş.

böylelerini zengin ediyoruz işte.
2013 de Kübra par a verdiği röportajdan cümleler kesilmiş. O dönemin popüler ağzıyla verilmiş röportajdan kesilip biçilip konmuş başlığa, hoş değil. Ha, Mert Fırat a hak mı veriyorum, asla. Ama olduğu halini almak lazım. Akit kafasını azaltmak yerine arttırmak doğru değil.

Sıkıntı şu, Mert Fırat a burada kızıyorsunuz, o zaman onun gibi zamanında apo ya feto ya selam çakıp, bugün onu dışlayan noktaya gelen, milliyetçi kesilen binlerce tip var. Bunların arasında ülke idare edenler var. Onlara tepki gösterene atış serbest ama ikilik yapıyorsanız samimi değilsiniz.
kötü örneklere aldanmış zahir.

görsel
mert fırat konu hakkında hiç bir açıklama yapmayarak olayın kendi kendine soğumasını bekliyor.

pkk belgeseli videosu paylaşan hazar ergüçlü açıklama yapınca seyirci kendisini sildi, mert fırat bunu iyi gözlemlemiş susuyor. uyandırmıyor kimseyi.