1. 1.
  bursa'da doğup büyüyen ve yüksek lisans eğitimi için gittiği almanya nürnberg'te cinayete kurban giden başarılı bir genç mert çokluk. dereceyle odtü matemaik ve elektrik elektronik bölümlerini bitirmiş çok zeki bir insan. ölümünün ardından okulu 'ciğerimiz yandı' diyerek acılarını dile getirmişler. eğer ölmeseydi yakın zamanda hollanda'da doktorasına başlayacaktı ve kalacağı pansiyona kadar hepsi hazırdı. ama 5 ekim'de sabah 7 civarında almanya'da erlangen tren garında cesedi bulundu. bulunduğunda elinde kendi ürettiği yazılımı da çalınmıştı üstelik. babasının ifadesine göre önce göstermek istememişler ama sonra ısrarla girmiş vücudunda çok sayıda kırık varmış, tırnakları sökülmüş.. bir kaç yerde kırık ve işkence izine rastlanmadı dense de bir yerlerde de rastlandığı yazıyor. allah rahmet eylesin konuyla ilgili devlet harekete geçmiş durumda. bir an önce aydınlatılması gerek. ülkenin gururu olacak bir genç, eğitimini üst düzey almak için gittiği ülkede can veriyor. yazık. ailesi o kadar yıl büyütüp sevgiyle bakıyor sonra nedeni belirsiz şekilde birilerinin caniliklerine kurban gidiyor evlatları. kabul edilebilir şey değil.
  https://www.sabah.com.tr/...0/19/oglum-mert-olduruldu
  1 ... bitsy
 2. 2.
  demokrasi timsali almanların ısrarla örtbas etmek istediği cinayettir. bizde aynı şekilde biri öldürülse ne ırkçılığımız kalır ne ilkelliğimiz ama.
  2 ... flat head
 3. 3.
  dünya basınına ülkemizin nüfuzlu insanları tarafından yansıtılması gerekir detaylarıyla. işinizi doğru düzgün yapın.
  1 ... mehr drip geht nicht
 4. 4.
  bırak ülkeyi dünyada yankı bulması lazım. o ailenin yüzüne bakamayız yoksa
  1 ... jungle head
 5. 5.
  Bu gencecik dehanın vefatına mı yanalım, ailesinin haline mi, çalışmasının çalınmasına mı yoksa Avrupa'nın böyle durumlara rağmen hala sevilmesine mi?

  Devlet olarak bu olayın üzerine düşülmeli ve olay aydınlatılmalı. Bu gençler tarih yazacakken katil batının kurbanı olmamalı!
  ... ismailbert herkelstein