bugün

yaşamayı düşündüğüm şehir.
bir iki sene sonra taşucuna yerleşmeyi planlıyorum.
artık benim de planlarım var lan iyileşme belirtisi.
resmi yiyeceği tantunidir. resmi takımı mersin idman yurdu'dur. resmi tatlısı kerbiçtir. merkez ilçesi akdeniz'dir.
Antalya'yı bilmem ama Mersin merkezin hem zemin kalitesi, hem çoğu yapısının malzeme kalitesi zayıf.

Adana alüvyal ovada kurulu olmasına rağmen zemin olarak daha iyidir.
Mersin'de arazinin az altı bildiğiniz su pek çok yerinde sahil boyunca. Ve buralarda binalar, apartmanlar mevcut.

Üstelik Mersin merkez sanırsın karaman Anamur civarında gibi deprem bölgesi değil algısı ile binalar biraz daha buna güvenilerek yapılmış, 2000lere dek.
Ki kentteki çoğu yapı 2010 öncesi.
suriyelilerin baharatlı yemek soslarının kokularına teslim olmuş kentimiz.
diğer akdeniz şehirlerine göre sanki biraz geri planda kalmış gibi geliyor ismi daha az anılıyor gibi ama akdeniz için yaşaması en uygunu da burası olabilir. damak tadı da iyi.

hem deprem riski de az bak. bu sıralar önemli bir faktör.
şehir merkezi birbirinden uç, farklı dünyalar barındıran şehir.
merkez mezitli ve yenişehir ilçeleri diyebilirim ki antalya'dan daha modern ve çağdaştır. gelişmiştir.

gel gelelim merkez akdeniz ilçesi ise gerçekten beyrut'u andırır.
tam bir levant bölgesi kültürü hissedilir. kozmopolit yapısı da bunu destekler.
güzel kadınları, cennet cehennem mağarası, kız kalesi, çökelek ile akla gelen ilimiz.
Çocukluğumda adeta cennet gibiydi. Sokakta seyyar satıcı bile olmazdı. Herşey düzenli ve pozitifti. Ne zamanki göç almaya başladı, ardı arkası kesilmedi. Şuan nüfusun çoğu doğulu ve Suriyeli malesef. Son zamanlarda da Silifke taraflarında artan Rus yogunlugu da ilaveten hayatı inanılmaz pahalı hale getirdi.
Çok nemli ve değişik bir şehir. Aralık ayında denize girip güneşlenmişliğim var. Kötü anılar canlanıyor bu şehirde.
Aşık olduğum, ayrılırken çok üzüldüğüm şehir. Tabi bu dediğim yenişehir için geçerli.
Suriyeli mekanı.

Nefis güzellikte bir şehir olmasına rağmen kendimi çok güvensiz hissediyorum burada, kendi ülkemde gibi hissetmiyorum; bi' yerden Rus çıkıyor bi' yerden Suriyeli, oldukça tatsız bir tablo.
Ülkenin en güzel sehriydi, göç alana kadar. Çocukluğumun hatiralarimin şehri.
adana kebabını yapmasını beceremeyenlerin kenti. anca tantuni yapın siz !..
canım tantuni çekti.
Mezitli, Yenişehir iyidir.
Mezitli direkt benim mekan, Yenişehir'de de Çiftlikköy tarafları..
Bir eğitim için gittiğimde Aralık ayında denize girip güneşlenmiştim. Güzel bir şehir. Toplam üç kere falan gittim galiba.. ama her Mersin denilince keyfim kaçıyor o başka.
2-3 k fiyatlar günlük kiralık daire fiyatı.