bugün

yenisehir kampusünde * ögrencilerin yapacak hicbir aktivite bulamadiklari,bahce etrafinda dolasmanin 5 dakika bile sürmedigi kampusümsü bir olusumu bunyesinde barindiran üniversite.merkez kampus köyde zaten!
şenliklerini davul zurna ile halay çekerek protesto eden nadir üniversitelerden biri.
ama sinema kulübü iyi çalışıyor:)
Bilkentten sonra uygulamalı teknoloji ve işletmecilik yüksekokulunu bünyesinde barındıran ilk devlet üniversitesidir. aşağıdada kopi pastı bu yüksekokul erdemlide konumlanmış vaziyette.

Yüksekokulumuz 2005 yılında Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri ile işletme Bilgi Yönetimi bölümlerine ek kontenjanla öğrenci alarak eğitime başlamıştır. Okulumuz lisans düzeyinde eğitim vermekte olup 4 yıllıktır. Öğrenciler bir sene ingilizce hazırlık sınıfında okuduktan sonra lisans eğitimine başlamaktadır. Okulumuz Mersin’in Erdemli ilçesinde 6300 m2 kapalı alana sahip yeni bir binada hizmet vermektedir. Okulumuz bilgisayar laboratuarları, teknik altyapısı, internet bağlantısı açısından çok iyi olanaklara sahiptir.

Devlet üniversiteleri içinde ilk ve tek olan okulumuzun işletme Bilgi Yönetimi bölümüne Eşit Ağırlık 2 puanı ile, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümüne ise Sayısal 1 puanı ile öğrenci alınacaktır.

Vizyon:

Çağdaş işletmecilik tekniklerini, bilgisayar teknolojisini ve bilişim sistemlerini kullanma bilgi ve becerisine sahip, analitik düşünce yapısına sahip, sorunları doğru tanımlayıp analiz edebilen, alternatif çözümler üretebilen, etkin iletişim kurabilen, girişimci niteliklere sahip bireyler yetiştirmektir.

Misyon:

Yüksekokulumuzun misyonu Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, laiklik ve cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen, çalışkan, topluma faydalı bireyler yetiştiren, gelişen dünya koşullarına uyum sağlayabilen, evrensel değerleri benimsemiş, bilgi ve becerilerini ülkemiz yararına kullanan, yaşamın her alanında gelişen teknolojilere ayak uyduran, üretken ve bilimsel yeterliliğe sahip bir eğitim kurumu olmaktır.
bünyesinde uygulamalı teknoloji ve işletmecilik yüksekokulunu barındırmasına rağmen alt yapısını tam tamamlayamış erdemlide belediyeden kiraladığı binayı kullanan acilen bütün bölümlerini bünyesine alması gereken üniversite.
(bkz: pozcu koop)
artık sözlüğü olan üniversite.
http://sozluk.mersinuni.com
http://www.mersin.edu.tr/
mimarisiyle oldukca ilgi ceken üniversite.
ciftlik köyü kampüsü görülmeye deger üniversite.
tıp fakültesinin son yıllarda büyük başarılar elde ettiği üniversitedir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.