bugün

doları 3 ay içerisinde 3 tl yapmadığı takdirde fişi çekilecek kurum. Her ne kadar aşırı yanlış hareketler yapılsa da doları 1 tl'ye kadar bile düşürebilecek doğru grafik şeklini oluşturmuşlardır, şimdiye kadar. Çünkü her şeyden büyüktür grafik çizgileri. Olmayan değerinizi yüceltir, olan değerinizi düşürür bu grafik denilen şey. Heyecanla sonuçları bekliyorum.
2016'da 106 milyar dolar rezervi bulunurken günümüzde 88,9 milyar dolar rezervi bulunan banka.
Merkez Bankası, petrol fiyatlarındaki düşüş ve Türk Lirası'ndaki ılımlı seyre ek olarak, zayıf talep koşullarının aralık ayı enflasyonunu olumlu yönde etkilediğini açıkladı.
https://tr.sputniknews.co...ep-petrol-lira-enflasyon/
--spoiler--
TCMB'nin bugün açtığı 500 milyon dolarlık 1 hafta vadeli TL depo karşılığı döviz depo ihalesinde gerçekleşen tutar 500 milyon 5 bin dolar olurken, ihaleye 735 milyon dolarlık teklif geldi.
ihalede, faiz oranı dolar için yüzde 2,50 TL için yüzde 24,00 olarak ilan edilmişti.
--spoiler--
--spoiler--
Merkez Bankası'nın bugün gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurul toplantısında kâr payı avansı ödenmesine karar verilerek, 33.7 milyar TL'nin hissedarlara dağıtımına başlandı.
--spoiler--
bankaların merkezi değildir.
hiç bir analizinde "tedavüldeki banknot miktarı" şu kadar arttı diyememiştir.

türkçesi: "şu kadar para bastık".
Faizleri acilen %40 civarına çıkarması gereken merkez bankası.

Enflasyon %24 faize rağmen artıyor, eğer faizler %40 civarına çıkmazsa, dolar yıl sonunda 8 liranın üstünde olur.

edit: ya beni eksileyen allahın delileri, dolar yıl sonunda 10 liraya dayanırsa dönüp kendi bilmemnesini eksilicek mi acaba?
faizlerin artırılması konusuna katılıyorum..

en az %40..

memleket batarken biz çıkalım madem..

ben mi batırdım amk hem..
Çağrı merkezini arayıp kredi kartı çıkartmak istiyorum demek istediğim banka.
Bu artık faizleri yüksek olduğu için kendime mevduat hesabı da açtırabilirim.
Merkez bankasını son kez uyarıyorum: ya şu faizleri en azından %30'un üzerine çıkarın ya da doların 10 lirayı aşmasını izleyin.
Moriarty hacklemese bari.
(bkz: Sherlock holmes)
karışmayın aq özgür demirtaş videosu izlemiş gelmiş.
geçen gün faiz arttır demiştik.

acil toplanıp arttırmadı.

haftaya dolar 5,67 seviyesinde başladı, kutlu olsun!
faizi düşürecektir yakın gelecekte. dolar yükselde de, ayyuka da çıksa düşürecektir. 4.5 sene seçim yok olom.
Reis, Dolar’ı yine asansöre bindirdi.
görsel
Merkez bankasını uyarıyorum: eğer faiz arttırarak bankalar arası olan faizlerde oranları %30 civarın çıkarmazsanız, doların 10 lira olma ihtimali var.

Yalvarıyorum size: bu ülkeye yazık etmeyin, arttırın şu faizleri.
akılla olan bütün bağlantılarını koparmış bir hiperenflasyon yaratma merkezidir.
dolar şu anda 5,75 civarında. Merak ediyorum merkez bankası faiz arttırmak için doların 8 lirayı görmesini mi bekliyor.

Faiz arttırmadığı her gün türkiye'ye zarar vermekte olan bankadır.
Merkez bankasından ricam ecilen en azından 2 baz puan faiz arttırıp faizi sepet enflasyonun üstüne çekmesidir.

Çekmezsen o parmakların...
Sepet enflasyon %25.

Merkez bankası faizi %24.

Dolar/TL yükseliyor.

Yalvarıyorum merkez bankası yöneticilerine: şu faizi bari %26 yapın.

Ülkeyi 5 yıldır negatif reel faiz bataklığından kurtarmak için yalvarıyoruz.
o 200 baz puanlık artış zaten yatırımcı güvenini sağlamak için.

Sen faizi enflasyonun üzerinde tutup yatırım ortamını güçlendir, o zaman görürsün yatırımcının ne yapacağını.

Yav ciddi ciddi sepet enflasyon % 25'ken sepet enflasyonun merkez bankası faizinden yüksek olması gerektiğini savunan insanlar var bu ülkede, bir de çok biliyor gibi şu sektörü bu sektörü batırırsın diyor.

iq puanı 50, sınıftan kaldır care.
faiz daha önce de yükseltildi, etkisi 10 dakika bile sürmüyor. ilk 10 dakika kur geriye geliyor sonra daha büyük bir sıçrama. e bu büyük sıçrama enflasyonu da sıçratıyor tabi. bari faiz düşük olsun ki en azından millet kredi çeksin ekonomi canlansın. nasılsa enflasyon ve döviz düşmüyor.

aynı anda hem düşük faiz hem düşük enflasyon hem düşük kur için ise çok daha başka şeyler yapmamız lazım ki türkiye'de olmaz onlar. herkes rant peşinde çünkü üretim yapayım mantığı yok bizde. nasıl voleyi vururum mantığı var.
Faizleri hemen bugün %30 civarına çıkarması gereken banka.

Benim param enflasyona kurban giderken bu merkez bankasında çalışan herkesin paraları onlara son kuruşuna kadar haram olsun.

Görevini yapmayan bankadır.
dolar 5.5-5.8 badında bir ay içinde yükselirken ölü taklidir yaptı.

Galiba yaşama belirtisi göstermesi için doların sekizi görmesi lazım.
güncel Önemli Başlıklar