bugün

biraz futbol bilgisi olan herkesin görebildiği gerçek.
önceki defanslara göre iyi ama adamı maldini yaptınız başımıza.

adam seri bir adamla teke tek kalınca savruluyor hemen.
juventus da oynatmıyor zaten.
5 penaltı yaptıran de ligt'i oynatıyorlar halen.
evet merih şu an için abartılıyor ama stoper mevkisi için çok genç yaşta. şu an bir çağlar değil, ayaklarıda şu an için iyi değil ve yukarıda salağın biri juventus salak mı aldı demiş zaten oynatmıyorlar merih in son resmi maçı fransa milli maçı. bu sene sadece 1 maçta juve da forma giydi.

bunlar bir kenara; merih ilerisi için ümit veriyor mu? evet fazlasıyla. çok iyi bir kesici stoper olacaktır. eskiler bilirler manu da ferdinand vidic ikilisi vardı. işte merih o vidic. zamanla duruş pozisyonunu geliştirecek, daha soğukkanlı olacak, günümüz stoperlerinin sadece atak kesmekle değil atak başlatmakla da mükellef olduğunu anlayacak.
ama dediğim gibi daha çok çok genç. bir stoperin olgunluk yaşı 26 ile başlar 28 inde kusursuz olur. sadece zamana ihtiyacı var.
Türk milleti abartmayı sever ama merih yaşına göre iyi bir stoper.bu bir gerçek ama Önemli olan devamlılık. Zamanında arda turan için dünya çapında oyuncu dedik.başarıları ile övündük.Şimdi nerde ne halde hepimiz biliyoruz. Ben oldum demeyecek bir kere. Sürekli kendini geliştirecek kendini yenileyecek yoksa yoksa modası geçmiş bir kazak gibi bir köşeye atılacaktır.
Merih abartılmıyor aksine takımında verilmesi gereken değeri görmüyor. O abartılan virgil, chiellini gibi adamlar acaba merihin yaşındayken hangi seviyedeydiler ? Fazlaca maç tecrübesi isteyen mevkiisinde yaptıkları beni dehşete düşürüyor. Seviyeyi koruyabilirse ve pasör yanını geliştirirse dünya futbol tarihine bi isim kazandırmış oluruz belki.
hele yaprağama bak, maldini onun yaşında ne yapıyordu anlat bakalım.
Futbol maçlarına, Mehmetçikli vatanlı milletli manalar yüklerseniz, bir ülke gelir maçta takımın içinden geçer ve o vakit sanki vatanın, milletin, askerin içinden geçilmiş gibi bozulursunuz. Kendi kalesine gol atan Merih Demiralın da bu denkleme göre vatan haini falan olması gerekiyor. Milletçe ayarsızlığı çok seviyoruz...
Juventus’da oynuyor.

Konu kilit.
Bu sefer de beşikten gol yedi.