bugün

türbanlı kızları sözde dindar partilerin değil sosyal demokrat partilerin düşündüğünü gösteren olay. en azından onlar ''türbanlı kızlar g-string giyer mi?'' diye sağda solda tartışma çıkarmıyorlar.
iyide bu kızların bir eğitim hakkı vardı ona ne oldu? Ama onlar merdiven altında çalışmaya layık, okumaya hakkı yok değil mi?
sigortalı yapacam dersen ya o atölyeler kapanır ve kızlarımız işsiz kalır ya da atölyeler kızları işten çıkartır sigorta yapmamak için yine kızlarımız işsiz kalır.

atölyelerin yüzde yetmişi haftalıkları bile zor ödüyorken sigorta yapmaları olanaksızdır. önce buna bir çözüm üretmesi gereken kişi beyanatı.
--spoiler--
o beline göbeğine taktırdığın "piirsing"i erkekler görsün diyerek aldığın kısa badyi, o itin götüne soktuğun türbanlı kız konfeksiyonda dikiyor olmasın?

sen o kızı sigortalı yapmazsan, o badiyi de giyemezsin dimi a benim laik kaşarım? okutmayın okullara almayın çalıştırmayın sigortalatmayın e ebenizin amına mı sokacaksınız bu kadar genci? sonra küfür etti oluyorum. ne yapsın bu insanlar? orasını burasını açmadı diyerek dışlıyorsunuz ya, hani laiklik çağdaş yaşam diyorsunuz ya, inanın dağdaki terörist yanınızda melek gibi kalıyor. iğrençsiniz. geri kafalı, kast sistemcisi orta çağ zihniyetleri ile aynısınız.

sokayım sizin laiklik ve çağdaşlık anlayışınıza.
--spoiler--
edit: türkan saylan ölmemiş aramızda, sözlükten çokca hesap almış.
emek sömürüsüne "kazanamamak" kılıfını giydirmelerine rağmen A6'dan aşağı arabaya binmeyen firma sahiplerinin uyması gereken ancak denetimi yetersiz olan mevcut çalışma yasası'nın bir gereğidir. Aynı zamanda evrensel normlara göre insani çalışma koşullarının da bir gereğidir.

"Kazanamamak" dahil hiçbir gerekçe yasalara ve insani değerlere uymamayı haklı çıkarmaz.