bugün

Gece gece bu yapilmaz, anneannemin muhtesem yaptigiydi. Yillardir o lezette yemedim, yiyemem de bir daha.

Mekanin cennet olsun guzel anneannem benim
Herkes güzel yapamaz.
kısır ın daha güzel daha nefis olan ayrı yumurta ikizidir.
ayran da vardır şimdi yanında.
e yedim işte, az evvel. negzelmiş.
görsel

Çok güzel en güzel yaptığımdır.
Affetmem.

Ayrıca konu dışı ama mercimek Ahmet
Gaziantepte "maltıhalı köfte olarak" isimlendirilir.
mükemmel lezzet. yemeye doymaz lan insan. Evet.
görsel
Öyle bir canım çekti ki. Oruçluyum, acayip üşeniyorum kalkıp da eksik malzemeleri alıp sonra da yapmaya. Mutsuzluğumu ekstra arttırıyor şuanda bu durum. Yarım saattir bunalıma girmek yerine markete gitmiş olsaydım belki de yarılamış olacaktım ama inat ettim gitmeyeceğim yapmayacağım. Bugün zavallı gibi oturup ağlamayı tercih edeceğim sorunlarımı çözmek yerine. Vallahi gücüm kalmadı artık benim kendi kendimi zorla mutlu etmeye.
hayatımda bir kez yoğurduğum köfte; halen ne zaman yesem ben bir kez yapmıştım bunu derim.
sevmediğim seveni de sevmediğim uyduruk bir yemek.
çiğ köftenin yan sanayisi hangi işsiz bulmuş anlamış değilim pek damak tadıma uygun bir yiyecek değil.
bu aralar suratımın genel görünümü.
Limonlu ve nar ekşilisi için şu an nelerimi feda etmezdim dediğim dehşet güzel yiyecek.
Antepde bulunduğum sürede yemekten en çok keyif aldığım yiyecekti.
Nar ekşisi ile harmanlanan sumaklı bi sos yapacaksın üzerine de ımmmh. Soğutmadan yiyeceksin. Acıktım.
etli çiköfteyle fena kapışır dediğim lezzetli meze/yemek. soğanı bol olacak ayrıca.
Biri yapsa da yesek ya, bayılırım.
kıvırcığı yanına yaren etmiş mükemmel şeydir. yiyecek diyeceğim ama dilim varmıyor bu kadar basit anlatmaya. açken karnını doyurur. tokken yersin şişirmez. az daha zorlasan tatlı niyetine bile yersin.

lan niye başlığı canlandırdınız canımız çekti. bir yerlerimiz şişecek akşam akşam. allahtan sizin gibi vicdansız deyilim de öyle ballandıra ballandıra anlatmadım..
Varken fazla gelen, yokken de tadı çok özlenen köfte.
bayıldığım yemekler arasındadır. tabii ki güzel yapıldığında.
35 taneden fazla yiyemiyorum.
Aşığım buna. Yanında bir de ev yapımı turşu. Mükemmel ikili.