1. 1.
  çorbaların şahı, muhteşem çorba.
  19 -2 ... eqin
 2. 2.
  işin püf noktası mercimek, soğan, patates, domates, havuç bir arada haşlandıktan sonra blender dan geçirilmesidir. 1 kaşık kadar un, azıcık salça kavrulup, terbiye niyetine eklenip, üzerine de limon sıkıldığında yeme de yanında yat dedirten çorba.*
  7 ... gonulcelen
 3. 3.
  yeşili * * * ve kırmızısı *bulunabilen bi' içim çorba. *
  2 ... mualla
 4. 1.
  yeşiline hastayımdır..
  ... eru
 5. 2.
  askeriye menülerinin default yemeği.
  6 ... riggo
 6. 3.
  yurtdısında yasayanlar icin turkiye' yi hatırlatabilecek yapımı basit guzel bir kıs corbasıdır. soyle yapılıyor;

  1 su bardagı kırmızı mercimek cok iyi bir sekilde * yıkanır. tencereye 4 su bardagı su konulur, üstune yıkanan mercimekler eklenir. 1 adet sogan ay seklide dogranarak tencereye ilave edilir. 1 patates alınır, kup kup dogranarak o da tencereye katılır, son olarak 1 adet havuc ince ince dilimlenip karısıma eklenir. tencerenin kapagı kapatılmadan orta ateste malzemeler pisene kadar yaklasık 40 dakika kaynatılır. daha sonra atesten alınır, blender ile ezilir. eger evde blender yoksa kevgirde bu isi gorecektir.

  minik bir tavaya damak tadınıza gore yag konulur, tereyag sevenler icin 1 corba kasıgı, zeytinyagı sevenler icin 2 corba kasıgı yag kafidir. renkli bir corba istiyorsanız karısıma bir tatlı kasıgı kırmızı biber ilave edebilirsiniz. daha sonra bu yag karısımına 1 yemek kasıgı un ekleyip, pembelesinceye kadar yuksek ateste kızdırın. sonra da yagı corbaya katın, tuzu da ekleyin, tekrar ocaga koyup 15 dakika kısık ateste demlendirin. iste bu kadar.

  afiyetle, ozlemsiz.
  2 -1 ... kabaktadi
 7. 4.
  BÖYLE YAĞMURLU HAVALARDA ÇOK iYi GiDEN SABAH ÇORBASI. *
  1 ... novakatinamite
 8. 5.
  corba padisahidir.
  2 ... karakuzusu
 9. 6.
  bandıra bandıra yerseniz tadı dahada uzun damakta kalır.
  -1 ... balon
 10. 7.
  (bkz: #2309788)
  ... double cross