bugün

Arabadan anlayan insanların dediği gibi, mercedes s serisinden başlar.
Alman araba üreticisi markasının arabası.

Mala bağladım herhalde neyse.
Otomobil markası.
Otomobil markası.
mercedes-benz, 1926 yılında karl benz'in şirketi benz & cie. ve gottlieb daimler'in şirketi daimler motoren gesellschaft'in birleşmesi sonucu kurulmuş otomotiv ve motor markası. almanya`nın stuttgart şehrinde kurulmuştur.
aslen almanya üretimi olsa da mercedes-benz araçları başka ülkelerde de üretilir/monte edilir.
muazzam bir araba markası. ürettikleri arabalar konfor, dayanıklılık, kalite ve tasarım olarak birçok diğer markadan çok önde.

ama lexus diye bir harika var. hem mercedes kadar konforlu, hem de toyota kadar sorunsuz. (mercedes'in amerikadaki araştırmalara göre sorunsuz olmada japon arabalarıyla hemen hemen aynı olduğunu unutmamak gerek)

bence mercedes de satın alınabilir, lexus da satın alınabilir.
Horch markası zamanında mercedesin ötesinde idi kader..
tarihin gelmiş geçmiş en iyi araç markasıdır. dün bakıma götürdüm benim aracı bunun karşılığında başka bir kasa araç verdiler. üstelik araba daha yeni. böyle de kaliteli bir firmadır.
yıldıza rütbe sorulmaz denen otomobil markası, onunla bir yolculuk yapmak isterdim, alman sonuçta.
Bir çok modelini kullandım, Daha iyisi yoktur. Diğer tüm araçlar yanında belediye dolmuşu gibi kalır.
Doksanlarda siyah, ikibinlerde gri, ikibinonlarda beyaz demektir mercedes
En iyi araç firmasıdır. Amg serisi çok tuttu iyi de satış yapıyor.
En babası budur herhalde. Diktatör arabası.
görsel
görsel
görsel
görsel
Gla modeline niyetliyim bakalım nasip..
mercedes kimin? türk'ün. ben de mercedes işçisiyim.türkün eline geçti hepizi.
görsel
Bruno sacco dönemi tasarımlarını mumla aratan otomotiv şirketi. Nerede eski mercedesler nerede şimdiki mercedesler. Son model mercedes görüyorum c serisi mi e serisi mi s serisi mi ayırt edemiyorum. hepsi birbirinin uzunu olmuş. Audi'yi tasarım konusunda mercedes'in de bmw'nin de önünde görüyorum. Mercedesciyim ancak son model e segment bir premium araç alacaksam e serisi veya 5 serisi yerine a6'yı tercih ederim. Çok daha asil duruyor.
Mercedes benz isminin kaynağı;

1897 yılında Fransa'nın Nice kentinde yaşayan Avusturyalı tüccar ve Avusturya Nice Başkonsolosu Emil Jellinek, Daimler fabrikasını ziyaret ederek bir otomobil satın aldı. Uluslararası finans dünyası ve aristokrasi ile iyi ilişkiler içinde olan Jellinek, Daimler otomobili ile Fransız Riviera'sında büyük ilgi topladı. Daha sonra Jelinek 1899'da 23 beygir gücünde motorla donatılmış bir Daimler yarış otomobiline büyük kızı Mercedes'in adını vererek bu araçla Nice'de bir yarışa katıldı ve birinci oldu. Bu başarıdan sonra Jelinek, Daimler fabrikasına 36 otomobil sipariş verdi ve bu araçların "Mercedes" adını taşımalarını şart koştu.

Emil Jelinek'in elde ettiği satış başarısı üzerine Daimler, 1901 yılından itibaren ürettiği araçları "Mercedes" olarak adlandırmaya karar verdi. Mercedes ispanyolca konuşulan ülkelerde çok kullanılan bir isimdir. Kelime olarak da Mars gezegeninin ispanyolca adıdır. Lütuf ve zarafet anlamına da gelmektedir. 23 Haziran 1902 tarihinde Mercedes marka adı olarak tescil edildi. 26 Eylül 1902 tarihinden itibaren de kanunlarca koruma altına alındı.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

MERCEDES ...

Mercedes, kurucusunun soyadı ya da büyük bir motor şirketinin adı değildi.
Otomobil tutkunu bir babanın kızının adıydı.
O, kızının isminin ona şans getireceğine inanıyordu.
Öyle de oldu...

"Mercedes" ismini verdiği otomobil, katıldığı yarışlarda üstüste zaferler kazandı.
Ve bu zaferlerin kıvılcımla 1902'den günümüze kadar binlerce Mercedes otomobil üretildi.

Bir babanın sevgisi, kızının adını dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden ismi haline getirmişti.

Mercedes, Viyana'da yaşadı. Başından iki başarısız evlilik geçti.
1929'da 39 yaşında iken kemik kanserinden öldü ve Viyana'da gömüldü.

(Fotoğraf: Baba Emil Jellinek ve kızı Mercedes)

https://www.facebook.com/...3/posts/2679653665581843/
https://www.youtube.com/watch?v=T8i9DJH6v9c
araç süspansiyonları ile ilgili tavukların kafasına gönderme yapan reklamlarına jaguar tarafından bir ayar verilmiştir ki düşman götüne...

https://www.youtube.com/watch?v=iD9XNUYHCNQ
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel